İçimizde Çiçekler Açtıran Mekan: Sisters and Harvest

İçimizde Çiçekler Açtıran Mekan: Sisters and Harvest

Sisters and Harvest

Kadıköy Moda’nın ara sokaklarında içimizde çiçekler açtıran bir mekandan bahsetmek istiyoruz. Burası kız kardeşlerin kendi emekleri ile tamamen vegan içerikli tatlılar, poğaçalar, pastalar yaparak bugüne getirdiği Sisters & Harvest.

İlk olarak evde yaparak başladıkları butik patacılık hayatlarına artık şirin mi şirin mekanlarında devam ediyorlar. Küçük bir dükkan burası, üç tane yuvarlak bir de uzun masası var. Tavandan sarkan bitkiler, ahşap dokusuyla çok enerjik bir iç alana sahip. Mekanın bahçesi olmasa da içerisi çiçek gibi…

Sisters & Harvest Moda

Yemek ve Çiçek Kokuları Bir Arada

Sisters & Harvest’a girdiğiniz an butik mekânın samimi enerjisi de üzerinize sirayet ediyor. Hani bazı yerler olur ya ev sıcaklığı verir ve orada olmaktan dolayı içinizi bir huzur kaplar, işte tam öyle bir yer.

Tezgahtaki lezzetleri ve mis kokulu çiçekleri ile Sisters & Harvest, sadece cafe değil. Aynı zamanda özel olsun veya olmasın, dilediğiniz tüm zamanlar için şık aranjmanlar, gelin buketi hazırlayan bir çiçekçi dükkanı.

Sisters & Harvest Çiçek ve Takılar

Küçük Mutlulukların Dükkanı

Düzenledikleri çiçeklerin bir araya gelen renkleri, mutfaktan yükselen iştah açıcı kokuları, lokal markaların seramik ve takı gibi ürünlerinin satıldığı mini tezgahı ile Sisters & Harvest, misafirlerine küçük dükkanında büyük mutluluklar veriyor.

Sisters&Harvest Çay - Kahve

Keyif Veren İçecekler

Sisters&Harvest’ta her detayın keyif vermesi çok önemli. Birbirinden farklı içerikleri ve aromatik tatlarıyla çayları, doğal aromaların lezzetli birleşimi ile ortaya çıkan, şeker ve koruyucu içermeyen, vegan ve C vitaminli içecekleri, bunların yanı sıra Türk kahvesi ve filtre kahveleri tüm ürünlerine harika birer eşlikçi olarak menüde yer alıyor.

Sisters and Harvest Cinnamon Roll

Sevgiyle Hazırlanan Vegan Lezzetler

Mekan sahiplerinin kendi özel beslenme şekillerini hayata geçirdikleri bu dükkanda harika vegan lezzetler bulunuyor. Vegan beslenmek herkesin düşündüğünün aksine sadece hurma kullanılarak yapılan vegan şekersiz raw ball’lardan ibaret değil. Beyaz un, bitkisel temelli ürünler ve bolca sevgi katılarak nefis lezzetler hazırlanıyor. Bunlardan biri de kaju kremalı cinnamon roll, öyle ki tarçın kokusu daha sokağın başından sizi çağırıyor.

Sisters & Harvest Lezzetleri

Çikolata Aşkına

Sisters & Harvest’ta o kadar çok lezzet var ki insan ayrım yapmakta zorlanıyor. Hatta hangisinin tadına bakacağına şaşırıyor. Menünün yenilerinden her katmanı ayrı bir çikolata dokusuyla dolu glutensiz bir lezzet frambuazlı sacher, yoğun çikolata sevenleri mutlu ederken; içi bolca kremayla dolup taşan çikolata kaplı yumuşacık donutlar da yine gönülleri fethediyor.

Sisters & Harvest Cupcake ve Tiramisu

Limon ve Kahve Kokusu

Yeşil bahçeleri hatırlatan limon kokusu, kekin yumuşacık dokusuyla kahvenin yanında denemeniz gereken Sisters&Harvest lezzetlerinden biri olan cupcakeleri ister çatal-bıçakla yiyin ister ellerinizle ısrarak; tezgaha çıktığı an tükenen şaşırtıcı güçlü bir karaktere sahip tiramisuyu ise kaşık kaşık.

Sisters & Harvest Magnolia

Meyvelerle Gelen Lezzet

Bir kutlamaya ortak olacak ya da günün dertlerini unutturacak tatlı arayanlar, bu dükkandan çıkmak istemeyecek çünkü lezzetleri bitmiyor. Müthiş dokulu kremanın çilek ya da aromatik muz ve karamelle buluştuğu magnolia puddingleri son zamanların en çok sevilen tatlılarından oluyor.

Sisters & Harvest Vegan Pasta

Başlangıç Hikayesi Vegan Pastalar

Sisters & Harvest’ın başlangıç hikayesi olan vegan pastaları şimdilerde kendilerini daha da geliştirerek devam ediyor. İpeksi bir kremanın süslediği, kekin ağızda dağıldığı rüya gibi pastalar yapıyor. Bu nefis pastaları mekanda dilim olarak yiyebileceğiniz gibi, tamamını satın alabilir ya da özel günleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Sisters & Harvest Özel Pasta Siparişi

Kişiye Özel Tasarım Pastalar

Sisters & Harvest’ın kutlamalara en renkli, en lezzetli halleriyle eşlik eden kişiye özel tasarım bitki temelli pasta siparişi de alıyor. Butik bir işletme olduğu için siparişleri en geç 1 hafta öncesinde ve sınırlı sayıda alan mekan, pastaları teslimat gününün sabahında hazırlayarak tazeliklerinin korumasını sağlıyor. Şimdilik yalnızca İstanbul için Moda’daki dükkandan teslim alınmak üzere hazırlanan pasta tasarımlarına müşteriyle birlikte karar verip, isteğe göre özenle süslüyor. Lezzetini ise denediğiniz an fark edeceğiniz bütün pastalarda kullandıkları renkleri en canlı halleriyle ortaya çıkarıyor.

Sisters & Harvest Tuzlu Lezzetler

Tatlı Olur da Tuzlu Olmaz mı?

Aramızda çok fazla tatlısever olsa da tuzluların yeri ayrı diyenler için alternatifleri bulunuyor. Mantar, taze soğan ve dağ kekikli kiş ya da dışı kıtır içi yumuşak sarımsaklı çörek yanına bir bardak çayla bir oturuşta yiyebileceğiniz lezzetlerinden. Sisters&Harvest Focacciası yine efasane tuzlularından. Sevenleri bilir; onu hem tek başına hem de enfes eşlikçileriyle sandviç olarak tüketebilirsiniz. Bize sorarsanız, her iki halini de mutlaka deneyin.

Ev gibi hissettiren zeytinli poğaçaların veganını yaparak ortaya çok nefis tatlar çıkarıyor. Bir bardak çayla harika ikili olan Sisters & Harvest bagel sandviç de günün geç kahvaltısını daha keyifli hale getiriyor. Özel istek ve sipariş üzerine ekşi mayalı ekmek de yapılmaya başlanan dükkanda her şey taze ve günlük olarak çıkarılıyor.

Sisters&Harvest Tatlı ve Tuzlu Lezzetler

Sisters & Harvest Güzellikleri Dilediğin Her Yerde

Sisters & Harvest’ta menü günlük olarak değiştiği için bunu sosyal medya hesaplarından paylaşarak müdavimlerine duyuruyor. Pazartesi hariç her gün kapıları açık olan dükkan; nefis vegan lezzetlerini herkesten ayrı kendi ya da sevdikleriyle baş başa yemek isteyenlere de paket servis yapıyor. Sizde Moda’daki bu mekana uğrayıp, paket yaptırabilir, Sisters & Harvest güzelliklerini dilediğiniz yerde yiyebilirsiniz.

Sisters & Harvest İletişim:

Adres: Caferağa, Şair Latifi Sk. No:30B, 34710 Kadıköy/İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir