Her Zamankinden Daha Romantik Parçalar, Bu Bahar Gardıropların As Parçası Olmaya Geliyor

Her Zamankinden Daha Romantik Parçalar, Bu Bahar Gardıropların As Parçası Olmaya Geliyor

Atelier Pelin Yıldırım Desenli Elbise ve Omuz Detaylı Takım -Betül Gedik

Fırfırlar, hacimli kollar, katmanlı etekler, büzgüler, fiyonklar ve pırıltılar… 2021 ilkbaharı kadar romantik bir mevsim şimdiye dek yaşanmadı. Koca bir yılın evde eşofmanlarla geçtiğini iyi bilen moda otoriteleri, yeni sezonun günlük hayatına bile ışıltı kattı. Tatlı dokunuşlarla masal dünyasına götüren bu hayalperest parçalar, herkese biraz umut biraz mutluluk aşılıyor.

Johanna Ortiz Elbise - Ralph Lauren Çiçekli Trençkot

Çiçekler Artık Her Yerde

Bahar koleksiyonlarının eksilmez parçası çiçekli elbiseler, 2021 sezonunda da yine aramızda. Balon kollar, akışkan kumaşlarla tasarlanan bu parçalar özellikle tesettürlü kadının radarında olacak. Bununla birlikte çiçekleri sadece elbiselerde değil, hemen hemen her parçada göreceksiniz. Mesela, Ralph Lauren markasının çiçekli trençkotu gibi, pek çok floral tasarım bu mevsim dolapları hareketlendirecek.

Alexander McQueen Kabarık Omuzlu Trençkot

Kabarık Omuzlu Trençkotlar

İlkbaharın anahtar parçası trençkotlar bile yeni sezonda fazlasıyla romantik. Kabaran omuzları ve balon kollarıyla bilindik hallerinden ödün veren parçalar, aynı Alexander McQueen‘inki gibi kimi zaman pileli kimi zaman da şifon detaylı.

Tuvanam Balon Kol Elbiseler

Gündüzden Geceye Balon Kollu Elbiseler

Bu sezon elbiseler, her zamankinden daha romantik. Rengarenk desenler, uçuşan kumaşlar ve kesin ama kesinlikle ‘balon kollarıyla’ hayatımıza giriş yapıyor. Hatta diyebiliriz ki, 2021 ilkbahar koleksiyonlarında düz bir kol bulmak çok zor. Gündüz kıyafetlerinde sıradan bir koton ya da sportif çizgili desenli elbiseyi romantik havaya sokan kol detayları, kendini ister istemez sevdiriyor.

Zimmerman Desenli Balon Kol Elbise

Balon kolları, sadece gündüz değil houte coutre elbiselerde de bolca görecek hatta aşık olacaksınız. Rengarenk desenler, degrade geçişlerle baharı yansıtan pembeden sarıya elbiseler, şifon kumaşlarla romantik havaya bürünürken, balon kolları ve üç boyutlu çiçek kondurmalarıyla bir masal dünyasından çıkmış gibi…

Maggie Marilyn Gömlekler

Yeni Sezon ‘Büzgü Büzgü’

2021 ilkbahar – yaz koleksiyonlarda artık kemer yok, büzgü var. Elbiselerin belleri büzgü lastiklerle orantı kazanırken bu romantik detay çoğu zaman genele yayılıyor. Bazen kollarda bazen bir gömleğin cebinde, bazen baştan aşağı bir parçada…

Prada Gömlek Pantolon Trençkot

Dondurma Gibi Bir Bahar

Yeşilin, pembenin, sarının, morun en tatlı tonları bu bahar dolapları ele geçirecek. Bir dondurma tezgahında görebileceğiniz tüm tonlara yine bir markanın tezgahında göreceksiniz. Özellikle romantik taraflarını ortaya koymayı çok seven şeker pembesi, lila ve su yeşili gibilerinin büyüsüne kapılmamak elde değil.

Celine Puantiye Elbise ve Bomber Ceket

Romantik Puantiyeler Cool Görünecek

Siyah – beyaz ya da kırmızı beyaz puantiyeler 2021 baharına tüm romantik tavırlarıyla dahil oluyor. Elbise ya da gömleklerde sıkça yer bulan tatlı desenler, bu sefer vintage değil cool parçalarla kombinleniyor. Celine markasının look’undaki puantiye elbise bomber ceket eşleşmesi gibi.

Dice Kayek Fiyonk Yakalı Gömlek

Kocaman Fiyonk Yakalı Gömlekler

Romantik stillerin olmazsa olmaz görünümü fiyonklar, bu baharı da ele geçiriyor. Gömleklerin fular tarzındaki kocaman fiyonkları elbiselerin yakalarından çıkarak kendini gösteriyor. Dice Kayek’in 2021 ilkbahar kreasyonunda da bu romantik havayı ve stil ipucunu görmek mümkün.

Cecilie Bahnsen Şifon Etek ve Elbise

Hayalperest Şifonlar Artık Gündüzde

Gece kıyafetlerine romantik bir dokunuş yapan şifon kumaşlar, artık gündüz şıklığında da kendini gösteriyor. Uzun süredir kombinlere dahil olamayan bu sevilen doku; elbise, etek, gömlek her parçada var.

Celine Parıltılı Pliseli Etek - Ralph Lauren Parıltılı Pliseli Etek

Pırıltılı Eteklere Yer Açın

Son bir yıldır ihtişamlı kıyafetlere, göz alıcı taş işlemelerine uzak kaldık. Tam da bu yüzden yeni sezonda artık gündüz kıyafetlerinde bile bu ışıltıyı göreceğiz. Kendini en belli edense eteklerin kumaşlarındaki kendinden ışıltılar, pullar, payetler…

Ulla Johnson Kat Kat Etek ve Elbiseler

Kat Kat Ama Kat Kat Etekler

2021 baharının en belirgin romantik parçalarından biri, kat kat eteklere sahip tasarımlar. Kimi elbise olarak baştan aşağı katlı iniyor kimi de sadece eteklerde üst üste biniyor. Tabi yine, çiçekli desenler ve uçuşan kumaşlarla.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir