Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Alkolsüz Cafeler

Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Alkolsüz Cafeler

Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Mekanlar

Sosyal medyanın hayatlarımıza iyiden iyiye girmeye başlamasıyla, fotoğraf çekmeyi ve çektiğimiz fotoğrafları paylaşmayı da daha çok sever olduk. Özellikle şık ambiyansı olan mekanlarda ve özgün konseptlere sahip yerlerde de fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi alışkanlık haline getirdik.

İstanbul Alkolsüz Mekanlar

Biz de İstanbul’da, her yeri kare kare fotoğraflanası mekanları araştırdık ve yazımızda sizler için derledik. İşte her köşesini fotoğraflamak isteyeceğiniz harika alkolsüz mekanlar

Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Mekanlar

Walter’s Coffee Roastery

Yayınlandığı dönemde izleyicisini her hafta ekranın başına kilitlemiş Breaking Bad dizisini konsept olarak belirlemiş ve başrol karakterin adını taşıyan bir mekan Walter’s Coffee Roastery. Bir kimyagerin hayatını konu alan diziye uygun olarak erlen mayerlerde servis edilen kahveler, duvarlarda yer alan periyodik tablo, filmde geçen meşhur ifadeler (YO!) ve başkarakter Walter White’ın siluetinin yer aldığı krepler ile gerçekten diziyi her alanında yaşatan bir tasarıma sahip. Sıcak çikolataları ve kahveleri ile de ayrı bir üne kavuşan mekanda, menü birçok seçenekten oluşuyor. Böylece yalnızca dizaynda değil içerikte de iddialı oldukları rahatça fark ediliyor.

 • Walter’s Coffee Roastery İletişim:
 • Adres: Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak, No:21/B Kadıköy/İstanbul
 • Tel: 0542 826 86 42

Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Mekanlar

Cha’ya Galata

Bitki ve meyve çaylarının vazgeçilmez mekanlarından bir tanesi de Cha’ya Galata. Bulunduğu semtin güzelliği ayrı, iç dekorasyonu ayrı güzel olan bu mekan, fotoğraf makinelerini ve cep telefonlarınızı yerlerinden çıkartmadan edemeyeceğiniz bir yer. Şirin cupcakeleri ve tatlıları ile de lezzetli yiyeceklerin adresi olarak karşımıza çıkıyor.

 • Cha’ya Galata İletişim:
 • Adres: Şahkulu Mahallesi, İstiklal Caddesi, Şahkulu Bostan Sokak, No:22/A, Beyoğlu/ İstanbul
 • Tel: (0212) 249 85 03

Alkolsüz Mekan Önerileri 2017

Patisserie de Pera

Renkleri, mobilyaları, büyüleyici iç tasarımıyla yalnızca sizin değil fotoğraf makinenizin de aşık olacağı mekanlardan Patisserie de Pera. Sunumlar ise gerçekten çok farklı ve çok özenli hazırlanmış olarak önünüze geliyor.

Alkolsüz Mekan Önerileri 2017

Pera Palaca Otel’in belirli bir kısmında hizmet veren mekan, pembe ağırlıklı tasarımı ve sunumları ile, lezzetleri ve gösterilen ilgi ile kendinizi çok özel hissedeceğiniz, ayrılmak istemeyeceğiniz mekanlardan.

 • Patisserie de Pera İletişim:
 • Adres: Pera Palace Hotel Jumeirah, Kat Z, Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No:52, Beyoğlu / İstanbul
 • Tel: (0212) 377 40 00

Alkolsüz Mekan Önerileri 2017

Rumeli Çikolatacısı

Rumeli Çikolatacısı, küçük, samimi ve şirin bir mekan. Özellikle soğuk günlerde sıcak çikolataları ile yüzleri güldüren yerlerden. Spesiyal Rumeli tatlısı ise hem sunumu hem de lezzet bombası oluşuyla tadanlardan tam not alıyor. İlgili ve güler yüzlü personeli ise tekrar gitmeniz için sizi teşvik eden en önemli sebeplerden.

 • Rumeli Çikolatacısı İletişim:
 • Adres: Caferağa Mahallesi, General Asım Gündüz Caddesi, No:81, Kadıköy/İstanbul
 • Tel: (0216) 347 48 07

Her Köşesini Fotoğraflamak İsteyeceğiniz Mekanlar

Çeşme Bazlama Kahvaltı

İstanbul’un gözde mekanlarından Teşvikiye’de kurulmuş, buram buram ege esintileriyle kaplı, “doymadan kalmak yasak” politikasına sahip bir kahvaltıcı Çeşme Bazlama Kahvaltı. Kahvaltınızda biten ürünler hemen yenileniyor ve mekan sahipleri her masayla teker teker ilgileniyor. Tasarımıyla da gözünüze ve gönlünüze hitap eden mekanda erken gitmezseniz yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sıra beklemek durumunda kalanlar için de çay ikram ediliyor. Bu da mekan sahiplerinin ne kadar nazik ve ziyaretçilerine karşı saygılı olduğunu ispatlıyor.

 • Çeşme Bazlama Kahvaltı İletişim:
 • Adres: Teşvikiye Mahallesi, Osman Fahir Seden Sokak, No:8/B, Şişli /İstanbul
 • Tel: (0532) 556 01 35

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir