Her Gün Yaptığımız Giyim Hataları

Her Gün Yaptığımız Giyim Hataları

Mimya 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Ne giyeceğimize karar vermek için dakikalarca dolabın karşısında bekliyor ve hatta daha akşamından stresiyle kendimizi harap ediyoruz. Üstelik bu stres özel bir davete giderken değil her gün yaşıyoruz ve bunca stres sonucunda dahi defalarca bir yerlerde hata yapıyoruz. Ve belki de her seferinde neyin eksik ya da hatalı olduğunu anlamadan kendimizi mutsuz hissediyoruz. Siz de bu duyguları paylaşıyor ve artık bu konuda bir adım atmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere dikkat edin her zaman güzel ve şık görünün!

İşte her gün fark etmeden yaptığımız giyim ve stil hataları

Doque 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Ne Giyeceğini Belirlemek Bu Kadar Zor mu?

Her gün bir yerlerde aradığımız hatanın asıl kaynağı yanlış kıyafet seçimidir. Detaylarda hata aramaktan önce seçtiğiniz kıyafetin gittiğiniz yere, o günkü ruh halinize ve hava şartlarına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Güzel görünmek adına seçilen ve aslında vücudunuza uygun olmayan kıyafet seçimleri ise tam bir felakettir! İşte bu yüzden ayrıntılara takılıp trendlere göre seçimler yapmak yerine vücut yapınıza göre seçimler yapmayı denemelisiniz.

Armine 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Tepeden Tırnağa Uyumlu Olmak

Trend çılgını olmamak ve kişisel seçimlere önem vermek hep bahsettiğimiz bir konu ancak uygulamaya gelince bu iş sanıldığı kadar kolay olmuyor. trend parçaları yine trend parçalarla uydurmaya çalışmak her gün yaptığımız giyim hatalarının başında geliyor. Unutmayın ki bu hataları yapanlar kendi zevk ve stillerini ortaya koymaktan korkan ve “trend” adı altında bir kaç parçayı bir araya getirip iyi görünmeyi umanların işi. Doğru olan ise geçen sezon aldığınız siyah triko kazağı yeni sezon desenli bir kap ya da pelerin ile kombinlemek. Yeni kendi zevkinize göre kombinler oluşturmayı başarmak.

Armine 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Renkli Giyinmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün

Renklerin büyülü dünyasının esiri olmadan önce bir kez daha düşünün. Günlük kıyafet seçimlerimizde yer alan renklerin ruh halimizin de göstergesinde olduğunu biliyoruz ancak bu keyfimizin yerinde olduğu günler rengarenk giyinmemiz gerektiği anlamına gelmiyor.

Kıyafet seçimlerinde yapılan hatalardan biri de renk kombinasyonunda abartıya kaçmak. Eğer hatasız giyinmek istiyorsanız klasik renklerden şaşmamanızı tavsiye ederiz. Eğer kombinlerinize renk katmak istiyorsanız da birbirini tamamlayan en az üç farklı renkle görünümünüzü canlandırmanız mümkün. Unutmayın çok renkli giyinmek trendi bir görünümü garantilemez, bunun aksine kötü ve ucuz görünmenizi sağlar.

Mimya 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Desen Karmaşası

Farklı desenleri bir arada kullanmanın yükselen bir moda akımı olduğunu biliyoruz. Ancak bu konu öyle sanıldığı gibi puantiyelerle şal desenlerini bir araya getirelim olsun bitsind emekle olmuyor. Öncelikle desenli giyinmek ve özellikle farklı desenleri bir arada kullanmayı denemenin cesaret istediğini bilmelisiniz.

Mimya 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Desenli giyinmeye yeni adım atanlar mümkün olduğunca tek desenli parçalar giyinmeye çalışmalı, örneğin desenli bir kabanı tek renk basic bir üst ile tamamlayın ya da çiçek desenli bir bluzu jean eteklerle kombine edin. Ayrıca seçtiğiniz desenlerin şekli ve boyutunu da göz önüne alırsanız moda hatası yapmaktan uzak kalmış olursunuz.

Aksesuar Seçiminde Yapılan Hatalar

Kıyafet seçimlerinde yakaladığınız doğruların aksesuar seçimleriyle yok olmasına izin vermeyin. Vücut şeklinize uygun olmayan çantalar, yürümekte zorlandığınız topuklu ayakkabılar görünümünüzü bir felakete dönüştürebilir. Bu yüzden taşıyabildiğiniz aksesuarlar tercih edin.

Nihan Giyim 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Kıyafeti Basitleştiren Parçalar

Gözü rahatsız eden ve fazla detaylı parçaları kombinlerinizden çıkarın. Vatkalar, enine çizgili desenler, kocaman botlar, volanlar, fırfırlar, göz yoran boncuklar ve pullar… Hatasız bir kombin oluşturmak istiyorsanız göze batmayan, abartısız ayrıntılara sahip kıyafetleri tercih edin. Unutmayın, gözü rahatsız eden bu detaylar kıyafetlerinizin de basit ve ucuz görünmesine sebep olabilir!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir