Her Gece Yaptığımız 5 Güzellik Hatası!

Her Gece Yaptığımız 5 Güzellik Hatası!

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Güzel bir cilt için onlarca bakım önerisini yaptıracak vaktiniz ve isteğiniz olamayabilir ancak en azından fark etmeden yaptığımız güzellik hatalarına dikkat ederek güzel bir cilde kavuşabiliriz.

Güzel bir cildin temelinde gece bakımı vardır. Bu bakımları yapmayıp üstüne de gece yapılan cilt bakım hataları eklenince erken yaşlarda yıpranan ve solgunlaşan cilt kaçınılmaz olur. Şimdi siz siz olun güzelliğinize zarar veren ve her kadının yaptığı bu 6 güzellik hatasını yaşamınızdan çıkarın!

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Akşam Yüzü Yıkamamak

Tüm günün yoğunluğu ve yorgunluğu ile akşam eve geldiğinizde yüzünüzü yıkamaya üşeniyorsanız ilk ve en büyük cilt bakım hatasını yaptınız demektir!

Eve gelince yüz yıkamamak cilt bakımında yapılan en büyük yanlışlardan. Gün boyu cildinize yapışan toz, kir ve bakteriler cildinize zarar verir. Cilt yapınıza uygun bir temizleme sabunu kullanarak her akşam mutlaka cildinizi temizlemelisiniz.

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Yatarken Sıkı Sıkı Saçları Toplamak

Cilt bakımından bahsederken saç bakımını da düşünmeden edemeyiz. Tesettürlü kadınların saçlarının tüm gün kapalı ve sıkı bir şekilde bağlı olduğunu düşünürsek gece yatarken sıkı sıkı bağlanan saçların ne denli yanlış olduğunu söylemek gerekir.

Gece yatarken yapılan yanlışlardan birisi de saçları sıkı sıkı toplamak. Çünkü sıkı sıkı toplanan saçların kökleri zarar görecektir. Tüm gün toplu olan saçlarınız bırakın gece açık kalsın. Hiç rahat edemiyorum diyorsanız da gevşek şekilde toplayın.

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Yüz Üstü Uyumak

Uykuya dalış pozisyonunun cilt güzelliğinize etkili olduğunu söylesek ne derdiniz? Evet, şaşırtıcı ama gerçek, uyku pozisyonunuz güzelliğinizi etkiliyor.

Yüz üstü uykuya dalmanın cilde olan zararlarını sık sık belirten uzmanlara göre yüz üstü uyku pozisyonu ciltte kırışıklara neden oluyor.

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Yastık Kılıflarına Dikkat!

Cildinizi yıkamanız ve tüm günün kirini bir güzel atmanız onlarla tekrar karşılaşmayacağınız anlamına gelmez. Kirli yastık kılıfları yüzünden yıkayıp kurtulduğunuz bakteriler yeniden cildinize yerleşebilir.

Kirli yastık kılıfı ve çarşaflarda biriken bakteriler cildinizde kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına neden olur. Taze ve güzel bir cilt için haftada en az bir kere yastık ve çarşaf kılıflarını değiştirmeye özen göstermelisiniz.

Gece Yapılan Cilt Bakım Hataları

Ağız ve Diş Sağlığını İhmal Etmek

Güzellik algınız sadece kusursuz bir cilt ise tekrar düşünün! Bakımsız, sararmış dişler tüm güzelliğinizi gölgede bırakabilir.

Gece bakımının en önemli adımlarından birisi de diş bakımı ve temizliğidir. Ağız ve diş sağlığınız için gece yatmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir