Hayatta Kazanma Sırası Artık Sizde

Hayatta Kazanma Sırası Artık Sizde

Hayatta Kazanma Sırası Artık Sizde

Kazanmak kelimesi size ne ifade ediyor? Bir yarışta birinci olmayı mı? Ya da Çok paraya sahip olmayı mı? Yada Kazanmak hayatta mutluluğu yakalamak mı? Sizin için… Bazen kazanmak sahte rollerde kendini gösterir, çok paramız olması, lider olmak, girdiğimiz yarışları birinci olarak bitirmek bize başarı gibi gelebilir; fakat gerçek başarı her koşulda, her zaman hayatta mutlu kalmayı başarmaktır.

Hayat dalgalıdır. Bazen dalgalar yükselir bazen durulur. Önemli olan her durumda mutlu olacak bir bakış açısını yakalamaktır. Kazanmak; Kendi farkındalığınızı görmek, kendi kaynaklarınızla beslenip, sizi hayatta en iyi sonuçlara ulaştıracak ve mutluluk sizin için her ne ise onu size verecek performanstır.

”Mutluluk kazanmak getirir, Kazanmak da mutluluk getirir.” Artık hayatta aynı yenilgileri aynı düşüşleri yaşamaktan ve mutsuz olmaktan vazgeçin. Mutsuz olmaktansa kazanmayı ve mutlu olma tercihini yapın.

KAZANMA SIRASI ARTIK SİZDE… Nasıl mı? Kendimizde, hayata bakış açımızda yapacağımız küçük değişikliklerle.

Düşüncelerimiz Bizim Duamızdır

Mahatma Ghandi’nin güzel bir sözü vardır;

”Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; Duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür …”

Gerçektende ağzımızdan dökülen her söz, zamanla karakterimize dönüşmeye başlar. Bunun ilerisi de karakterimizle oluşturduğuz hayatımız olur. Eğer ki hayatta kazanmak istiyorsanız, ilk önce hayatınızdaki negatif cümleleri çıkartıp yerlerine pozitiflerini seçmekle başlayabiliriz. Hayatta kazanmak için; Negatif olayların canınızı sıkmasına izin vermeyin, bunlara yaşanması gereken tecrübeler olarak bakın ve almanız gereken dersi alıp sonrada ilerleyin. Unutmayın düşüncelerimiz bizim duamızdır. Ne istemediğinize değil, ne istiyorsanız ona odaklanın. Pozitif düşünceler size pozitif bir hayat getirecektir.

Sizi Kazanan Yapacak, Yeteneklerinizi Geliştirin

Herkes kazanmak ister. Fakat bunu sadece istemenin yetmeyeceğini de bilmeniz gerekir. Hedeflerinize ulaşmak için, o hedefe gidecek yolda çok emek vermeniz lazım. Unutmamak gerekir ki bazı yeteneklerinizin ortaya çıkıp inkişaf edebilmesi için bunlar üzerinde ciddi çalışmanız gerekebilir. Eğer istediğiniz kazanmak ise, sizi olmak istediğiniz yere götürecek yeteneklerinizi geliştirmelisiniz.

Her Zaman Güncellediğiniz Planlarınız Olsun

“Nereye gittiğini bilmeyen için, uygun rüzgar yoktur.” Seneca

Evet Tam olarak nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız, oraya gitmek için de bir planınız yoktur. Ve planı olmayan bir hedefe hiç bir rüzgar fayda etmez. Hedef belirleyin ve hedefinize sizi götürecek planını daha yolun başından çizin. Zaman zaman koşullara göre planınızı güncelleyin. Fakat asla planınızdan vazgeçmeyin. Hırslı olun ve planınıza, karşınıza ne kadar çekici bir başka yol çıkarsa çıksın, her zaman hedefinize sadık kalın. Şu iki şeye kilitlenin; ”Ne istediğinize ve Oraya nasıl varacağınıza”

Kazanmak Size Ne Getirecekse Şimdiden ”Kazanan” Olun

Darel Rutherford’un dediği gibi; ”Başarı önce bir Varoluş seçimi, sonra bir yapma eylemidir. Ama pek çoğumuz bunu tersinden anlıyoruz. Başarı formülü daima, yap-sahip ol-ol yerine ol-yap-sahip ol şeklinde işlemektedir.” Önce kazandığınız da nasıl biri olurdunuz? Kazanmak size ne getirirdi? Bunu düşünün ve olmak istediğiniz kişi gibi kendinizi görmeye çalışın. Kendinize inanın ve daima kazanan sizmişsiniz gibi hissedin.

Kendine Güveninizi Hiç Kaybetmeyin

Kendine güven; aklınızı kesin inanç ve güvenle büyük ve gurur verici işlerde kullanmanızdır. Kendinize güvenmedikçe ve gücünüze inanmadıkça asla başarılı ve mutlu olamazsınız. Ancak kendinize güvenirseniz başarıya ulaşırsınız.Sürekli olumlu şeyler düşünmek, kendinize güven duygunuzu geliştirir ve ne kadar zor olursa olsun bütün güçlükleri yenmenizi, onları aşmanızı sağlar. Kendinize güvenirseniz büyük güçlerin size yardıma geldiğini görürsünüz. Kendine güven duygusu kazanıp inancınızı kuvvetlendirirseniz, korkularınızın yok olduğunu, güvensizlik duygusunun ortadan kalktığını görürsünüz.

Beyninizi inançla, kendinizi güven duygusuyla doldurun. Bunlar size kazanmayı ve mutluluğu getirecektir.

Sevgiyle Kalın…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir