Haşema Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Haşema Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2010 haşema modelleri25

Yaz aylarında denizin ve güneşin tadınız çıkarmak herkes ister. Tatil alışverişinde önemli ürünlerden biri de şüphesiz haşema/tesettür mayodur.  Rahat ve sorunsuz bir şekilde denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız önerilerimize bir göz atın…

1. Kumaş Kalitesine Dikkat Edin:

Haşema seçerken kumaş kalitesine dikkat etmelisiniz. Kumaşın vücuda zarar vermemesi açısından bu çok önemli. Aşırı naylon ya da polyester içeren kumaşlar vücuda hava aldırmayabilir. Bu durum sağlık açısından uygun olmayacaktır.

2010 haşema modelleri18

2. Bone / Eşarp Seçimi:

Haşemanın kendisi kadar bone/eşarbıda önemli. Başın sadece arkasında kalan boneler eğer başınızı sıkı kavramıyorsa denizde yüzme esnasında sürekli çıkarak canınızı sıkabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız, komple başa geçirilen bone/eşarp kullanmak daha doğru bir seçim olur.

2010 haşema modelleri30

3. Model Seçimi:

Haşema modelleri çok çeşitlidir. İlk zamanlarda 2 parçadan oluşan kombinasyonlar varken şimdilerde tulum ve elbise şeklinde kombinasyonlar oldukça fazla. Denizde yüzerken herhangi bir problem ya da zorluk olmaması açısından tulum ve elbise kombinasyonları daha uygun bir seçim olacaktır.

2010 haşema modelleri24

4. Çabuk Kuruyabilmeli:

Bazı haşema ve tesettür mayoları denizden çıkar çıkmaz vücudu sarıyorlar. Bu yüzden seçiminizi yaparken bu konuda bilgi almanızı öneriyoruz. Kumaşın çabuk kuruyabilmesi de oldukça önemli. Çünkü deniz keyfi sonrası ıslak kalmak sorun olacaktır.

2010 haşema modelleri16

5. Renk Seçimi:

Geniş renk yelpazesine sahip olan haşemalarda en çok canlı renkler tercih edilse de biz daha çok naturel renkleri tercih etmenizi öneririz. Dikkat çekmeyen naturel renkler tesettürlü bayanlar açısından çok daha uygun olacaktır.

2010 haşema modelleri6

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir