Mükemmel Tesettür Mayo Nasıl Seçilir?

Mükemmel Tesettür Mayo Nasıl Seçilir?

Tesettür Mayo - Sena Sever

Tatil alışverişinin kilit noktası tesettür mayolar, bu yazımızın baş rolleri. Çünkü kendileri ne ucuza kaçılacak kadar önemsiz ne de sadece şıklığına bakılacak kadar sezonluk. Kumaş özelliklerinden tutun da sahil konseptine uyum sağlamasına kadar pek çok noktayı kaçırmamak gerekiyor. Gelin şimdi, yıllar boyu sizi alışveriş telaşına sokmayacak ‘yatırımlık’ tasarımları seçerken dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım.

Haşema Tesettür Mayo

Çabuk Kuruyan Kumaşlar Tercih Edin

Tesettür mayolarda en önemli unsur kumaş özellikleridir. Seçimleriniz su itici özelliği olan çabuk kuruyan dokulardan yana olmalı. Genellikle paraşüt ve likralı olarak iki farklı kumaştan üretiliyorlar. Daha geniş kalıp üretilen paraşüt modellerde, dokuma (denye) oranına dikkat etmek gerekiyor. Denye oranı ne kadar küçük, yani ne kadar sık dokunmuşsa su iticiliği o kadar fazladır. Likralı mayolarsa, bildiğimiz mayo kumaşları oluyor. Tamamen likralı olanlar daha pahalı, elastan karışımlı olanlarsa daha uygun fiyatlı üretiliyor. Fiyat skalasını da bu saydığımız temel özellikler belirliyor.

Haşema 2021 Tesettür Mayo

Haşema Tesettür Mayo
Haşema Tesettür Mayo

İyi Bir Yüzücüyseniz Likrayı Seçin

Denizle arası iyi olan ve yüzmenin keyfine varmak isteyenler likralı tesettür mayoları seçmeli. Özellikle kollar kesinlikle bu kumaştan olmalı ki, her kulaçta kollarınızın içi su dolmasın ve ağırlık yapmasın. Bununla birlikte son yıllarda üretilen tulumlar, küçük bir eteklik parçasıyla kullanışlı oluyor. Yine bir başka seçenek de yelekli modeller. Altı ve içi tamamen likralı olan modellerin üzerine üretilen paraşüt kumaşlı yelekler bol kesim durarak avantaj sağlıyor.

Senna Design Tesettür Mayo

Çok Bol Olması Avantaj Değil

Tesettür giyimden bol giymeye alışkın olsak da suda durum biraz farklı. Bedeninizden büyük tasarımların, deniz ve havuzda hareket ederken yukarı doğru kalkacağını unutmayın. Bu yüzden eğer geniş bir kesimse belinde ayarlanabilir lastik kemeri olması önemli. Bu yüzden ya kolları likralı modeller seçin ya da kolu oturan, pantolon paçaları da lastikli olanları tercih edin.

Haşema 2021 Tesettür Mayo

Haşema Tesettür Mayo
Haşema Tesettür Mayo

Takım Parçalarına Dikkat Edin

Tesettür mayo alışverişlerinde dikkat etmeniz gereken bir diğer noktaysa takım parçaları. Genellikle bir alt ve üst olarak üretilen ikililerin bir de içine giyeceğiniz bikini üstü tarzında ek bir parçası, bonesi ve deniz başörtüsü olması ek masraf yapmamanız açısından önemli.

Abartılı Şık Tasarımlara Mesafeli Olun

Kumaşı, detayları ve parçalarından sonra mayonuzun nasıl göründüğüyle ilgilenebilirsiniz. Ancak siz siz olun sadelikten uzaklaşmayın. Plajda her zaman fazla şaşa göze batar ve hoş durmaz. Tek renkler, çarpıcı olmayan desenler, minik detaylar güzel gözükecek. Ancak taşlarla bezeli tasarımlar, kat kat şifonlar, fırfırlar pek de bu konsepte uygun düşmüyor. Ayrıca, gelecek yıllarda da modası geçmeyen yatırımlık tasarımlara yönelmekte fayda var.

Remsa Mayo Pareo

Remsa Mayo Pareo

Ek Olarak Bir Pareo/Kimono Alın

Tesettür mayo alışverişlerinde birçok kişi, ‘sudan çıkınca üzerime yapışmasın‘ ister. Bu pek mümkün bir istek değil. Kalitesine göre daha çabuk kurumasından dolayı yapışma özelliği az olanlar olabilir. Ancak ilk çıktığınız an bu durumdan kaçılamıyor. O yüzden de ek olarak bir pareo ya da kimono edinmenizde fayda var.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir