Hangi Şal Bağlama Biçimi, Hangi Stile Uygun?

Hangi Şal Bağlama Biçimi, Hangi Stile Uygun?

Gucci 2016 Eşarp ve Şal Modelleri

Kıyafet stiline göre şal mı bağlanır, diyenleri duyar gibiyiz. Ancak salaş bir hırkanın üzerine ipek eşarp ya da şal görmek artık gözlerimizi fena halde yoruyor. Dökümlü hırkalar, pançolar ve pelerinlerin üzerine neden parlak ipek kumaştan bir eşarp tercih edilir ki?

Kıyafetler seçimleri ve iyi görünmek çalışan kadınların, öğrencilerin ve görünümüne dikkat eden tüm kadınların isteği. “İnsan kıyafetiyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır” atasözünü de göz önünde bulundurduğumuzda görünüme de gerektiği kadar önem vermekte fayda var. Elbette herkes modacı değil ve elbette herkesin giyim hatası yapması çok olağan. Ancak bunu en aza indirecek önerileri Yesiltopuklar.com editörlerinden öğrenebilirsiniz. Şimdi hangi stil için hangi eşarp ya da şal bağlanmalı sorusunun yanıtı için haberimize göz atın!

Gucci 2016 Eşarp ve Şal Modelleri

Bolluklar İçinde

Bol hırkalar, pançolar ya da pelerinler…

Sonbahar kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan bu parçalar yün karışımlı halleri ile hepimizin gözdesi. Hafta sonları ya da iş yoğunluğunda tercih edebileceğiniz bu parçaların üzerine ipek eşarp ya da şal yerine pamuklu, pamuk karışımlı ya da yün şal tercih etmelisiniz.

Tesettür Kombin Önerileri 2016

Rahatlığın karşılığı olan bu parçaları doğru eşarplarla birleştirmenin çok da kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ancak gelin bol dış giyim ürünlerini yün ya da pamuklu şallarla kombinleyin ve hatta şalınızı gelişi güzel şekilde boynunuza dolayın ve çivi çiviyi söksün!

Gucci 2016 Eşarp ve Şal Modelleri

Yeni Sportif

Yeni sportiflik anlayışı bomber ceketleri şık eteklerle birleştirmeyi mümkün kılıyor. Hazır havalar henüz iyice soğumadan, kara kış yüzünü göstermeden spor ceketlerinize şık eteklerle bir arada olmalarına fırsat verin.

Tesettür Kombin Önerileri 2016

Peki, ya eşarp? Bu yeni sportiflik anlayışına yeni bir duruş da siz kazandırın. Kendinden desenli, kabartma dokulu şallar bu stile en iyi uyum sağlayacak parçaların başında geliyor. Böyle bir şalı boyun arkasından tek bir düğüm atarak sportif bir görünüme sokabilirsiniz.

Gucci 2016 Eşarp ve Şal Modelleri

Maskülen Dinginlik

Koyu renkli maskülen pardösülerle yakalayacağınız siluetin minimalizm kümesinde yer almasını istiyorsanız abartıdan uzak durun ve seçeceğiniz parçalarda sadelik arayın.

Tesettür Kombin Önerileri 2016

Görünümünüze bir doz şıklık katmak için reçetenizde ipek tivil eşarp olsun. Bu eşarbı bağlama biçiminiz ise arka kısmı dışta kalacak şekilde öndeki iki ucu eşarp altından birleştirecek şekilde olsun. Burada dikkat etmeniz gereken nokta boyun kısmını çok sıkmadan bir düğüm atmak. Bu sebeple eşarp uçlarını boyun arkasından bağlarken en uç noktasından bağlayın.

Düz renk dış giyim parçalarıyla desenli ipek tivil eşarp modelleri kullanabilirsiniz. Bu konuda daha önce paylaştığımız Şal, En Doğru Şekilde Nasıl Bağlanır? konusuna da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tüm eşarp modelleri: Gucci

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir