Hangi Kıyafetlerle Hangi Kumaşa Sahip Şal Kullanılır?

Hangi Kıyafetlerle Hangi Kumaşa Sahip Şal Kullanılır?

Venezia Silk Tafta Şal Modelleri

Kombin yaparken genellikle ilk akla gelen soru, hangi kıyafetle hangi renk şal kullanmalıyım, oluyor. Ancak doğru bir kombin için sadece renk uyumu yetmez. Nasıl ki şık bir gece elbisesiyle pamuklu şal bağlanmaz, aynı şekilde kullandığınız her parçaya göre de bir şal ve eşarp dokusu seçmek gerekir. İşte kusursuz bir kombin için rehberiniz olacak hangi kıyafetle hangi kumaşa sahip şal kullanılır sorusunun cevabı…

Venezia Wear Sura Hologram İpek Şal Modelleri

Tafta, İpek, Şifon, Krep, Saten vb. Kıyafetlerle İpek Şallar

İpek şalların parlak ve kaygan dokusu, adeta kombinleri şık göstermek için biçilmiş kaftan. Kavurucu sıcaklarda pek tercih edilmese de özel günler ve geceler için yine de seçenekler arasından çıkmıyor. En sade parçalara bile ışıltı katabilen ipek şal tasarımları, kendi gibi hafif parlak dokuya sahip, akışkan kumaşlarla daha iyi bir görünüm kazanıyor. Ofis şıklığından gece şıklığına kadar tercihiniz eğer tafta, ipek, şifon, krem ve saten gibi kumaşlardan yanaysa baş örtü seçiminiz de ipek şallardan yana olmalı.

Venezia Fileli Cotton Şal Modelleri

Öte yandan bazı sportif parçalarla da ipek şallar uyumu yakalamayı başarıyor. Örneğin her kumaş türüyle uyum sağlamayı başaran denimler, ipek şallarla da şifon ya da pamuklularla da bir araya gelebilir. Burada mekan ve şıklık düzeyini belirleyecek olan sizsiziniz.

Argite Eşarp İki Renkli Şifon Şal Modelleri

Akışkan Dokuya Sahip Tasarımlarla Şifon Şallar

Son yıllarda öne çıkan şal dokularından şifonlar özellikle gece kıyafetleriyle uyum içinde. Özel davetlerde, düğünlerde ve nişanda abiyelerle kombinlenen şifonlar artık günlük hayata da geçiş yapıyor. Ferace, abaya, kaftan ya da akışkan dokuya sahip elbiselerle şifon şalların uyumu şık bir birlikteliğin sırrı. İpek şallarla benzer kombinasyonlar sağlayan şifon şallarda dikkat etmeniz gereken sportif parçalarla eşleştirmemek. Örneğin keten bir takımla kombinlenen şifon şallar iyi bir görünüm vermeyecek.

Us. Polo Assn Pamuklu Şal Modelleri

  • Ekose Desen Şal – Us. Polo Assn: Satın Al
  • Lacivert Şal – Us. Polo Assn: Satın Al

Sportif Dokuya Sahip Parçalarla Pamuklu Şallar

Keten, poplin, denim, şile bezi, pamuklu, keten dokulu krep vb. kumaş türleriyle en iyi uyumu pamuklu şallar yakalıyor. Sportif bir görünümle beraber üst düzey konforun eşlikçisi olan bu ikililer, şık görünmenize de asla engel değil. Son yıllarda yükselişe geçen çabasız ve ikonik kombinler için en trend eşlikçileriniz olan bu silüette, abartıya asla yer yok. Günlük hayatın özellike kavurucu sıcakların vazgeçilmez parçası olmayı başaran pamuklu şallar, ipekleri ve şifonları bu sezonda rafa kaldırıyor. Basic parçalarla harika bir eşlikçi olan pamuklu şal kombinlerinizin yıldızı oldukça parlak.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir