Haftasonu Lüksü: Doğa ile İç içe Olmak!

Haftasonu Lüksü: Doğa ile İç içe Olmak!

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Şehirden kopamayan, yoğun iş temposu içinde kafasını gökyüzüne kaldırıp bakamayan ve gürültülü şehir yaşamının içinde kaybolanlardan mısınız?

Biz öyleyiz… Ve, şu zamanda en büyük lüksümüz doğa ile iç içe olmak, doğal besinler tüketmek ve karmaşık binalar yerine uçsuz bucaksız dağları, denizleri seyredebilmek!

Peki, neden bu kargaşadan kopamıyoruz ya da sorunu çözmek adına sormamız gereken asıl soru şu, nasıl doğa hasretimizi giderebiliriz?

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Şu zamanda bu sorunun yanıtını vermek kolay ama başarmak zor ve hatta lüks! Artık hemen herkes şehrin gürültüsü ve kalabalığından uzaklaşıp biraz daha doğal bir yaşama sahip olmak istiyor ve bu hayal oldukça uzak görünüyor. Şimdi sizlerle bu hayali, bu lüksü gerçekleştirmek için neler yapabiliriz sorusunun yanıtını arıyoruz. Çünkü artık geçen zamanın farklına varmalı ve yaşam kalitemizi şehirde değil kırda ve doğada arttırabileceğimizin farkına varmalıyız.

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Binaların İşgal Etmediği Bir Bölge Seçin

Şimdi bir karar verelim belki eşimizle, belki dostlarımızla ve belki de çocuklarınız, kardeşlerinizle birlikte yürüyüş yapıp çevresini keşfedebileceğiniz bir bölge seçin. Bu bölgenin gerçekten size doğa özleminizi gidermenizi sağlayacak bir çevreye sahip olmasına dikkat edin.

Bu bölgeler neresi olabilir derseniz, Bursa Tuzaklı, Cumalıkızık, Misi, Elmalı, Süleymaniye köyleri. Sakarya’da ise Taraklı, Tuzla, Mecidiye köyleri gibi bir bölge seçmekle başlayabilirsiniz.

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Seçtiğiniz Köyün Çevresini Yürüyerek Keşfedin

Seçtiğiniz köyün sıradan ve gerçek bir köy olmasına önem verin. Sonrasında sanki gerçekten o köyün bir ferdi gibi davranın  ve dağlarını, tepelerini, bahçelerini gezin. Her köyde sabah erken saatlerde köy halkına ait keçi, koyun sürüsü çanlarını çalarak geçerler… Bu gibi detayları kaçırmayın ve Allah’ın (cc) bize sunduğu güzellikleri keşfedin, şükredin ve mutlu olun

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Gerçek Lezzetleri Doğada Keşfedin!

Dağların temiz havasını içinize çekin. Şehir merkezinden çok uzağa gitmeden bir bölge seçip kendinizi bütün görüntü, hava, ses ve ışık kirliliğinden kurtarmanın bir lüks olduğunu unutmayın.

Haftasonu Lüksü Doğa ile İçiçe Olmak!

Gezdiğiniz bölgenin coğrafyasına ve bitki örtüsüne göre doğa yürüyüşlerinizde yabani otlar, dağ kekiği, adaçayı, biberiye, şeker otu, karahindiba, ebegümeci, kızılbacak gibi doğada rahatlıkla bulabileceğiniz yeşillikleri toplayın. Hatta köy halkının doğada doğal gezerek beslendikleri tavuklarından olan yumurtalar alıp kendiniz için doğal besinler temin edin ve gerçek lezzetleri doğada keşfedin!

Restoranlarda yediğiniz yemeklerle kendinizi kandırmayın ve yaşam kalitenizi arttırın!

Doğaya çıkın…

Yorumlar

“Haftasonu Lüksü: Doğa ile İç içe Olmak!” için bir cevap

  1. […] yakın ama şehir karmaşasından uzak, sessiz ve doğa ile iç içe bir hafta sonu hayali olanlara bir tavsiyemiz var, Göçmen Ranch Binicilik Tesisleri ve Pony Club… Üstelik […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir