Hafta Sonu için İki Farklı Mekan Önerisi

Hafta Sonu için İki Farklı Mekan Önerisi

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

Hafta sonu için hem keyif alabileceğiniz hem de maneviyatıyla size huzur verecek iki farklı mekan önerimiz var

Sizler için bu hafta, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Beykoz‘da ve İstanbul Boğazı’nın sahile en yakın ve en yüksek tepesinde bulunan Yuşa Camii ve Yuşa Türbesi’ni ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Özellikle İstanbul’da yaşıyor ancak bu huzurlu mekanı henüz ziyaret etmeye gitmediyseniz bu hafta sonu rotanızı Yuşa Camii ve Yuşa Türbesi‘ne çevirmenizi öneriyoruz. Huzurlu atmosferinin yanı sıra Yuşa Camii ve Yuşa Türbesi, Karadeniz’i ve İstanbul Boğazı’nı kusursuz bir açıdan gören muhteşem bir konum ve manzaraya sahip.

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

Hz. Yuşa’nın Beykoz sırtlarındaki türbesi şehir merkezine biraz uzak olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğruyor. Beykoz ilçesinde İstanbul’un en yüksek tepesinde bulunan türbeye gittiğinizde soluklanmak için hemen yakındaki Çam Vadisi Cafe‘yi tercih edebilir ve eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

“İstanbul’u Dinliyorum Gözlerim Kapalı”

Türbe ziyareti sonrasında mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz Çam Vadisi Cafe, önceleri derme çatma iki masa iki sandalyeden ibaretken şimdilerde oldukça popüler. Neden mi?

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

Çam Vadisi Cafe, ünlü televizyon dizisi Karadayı’nın da belli sahnelerinin çekildiği cafe olarak ün saldı. Dizinin iki karakteri Mahir ile Feride’nin gittiği çay bahçesi cafe olarak da adlandırılabilir.

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

Anadolu kavağı Beykoz’da bulunan cafe, önceleri derme çatma iki masa iki sandalyeden ibaretken, güzel bir düzenleme ile müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunuyor. Kahvaltı servisleri de olan cafe de İstanbul’un içinde ama bir o kadar da dışında olup, Karadeniz’e açılan manzaranın eşliğinde, Hz. Yuşa Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra çayınızı yudumlayabilir ve kendinizi İstanbul’un muhteşem manzarası ile rahatlatabilirsiniz.

Hz. Yuşa Türbesi Adres: Anadolu Kavağı, Beykoz İstanbul

Çam Vadisi Cafe Adres: Feneryolu Caddesi Yoros Kalesi Karşısı No:12 Anadolu Kavağı Beykoz-İstanbul

Çam Vadisi Cafe Anadolu Kavağı

Yûşa’B. Nûn Aleyhisselâm Hakkında

Yûşa’ B. Nûn Aleyhisselâmın Soyu: Yûşa’ b. Nûn, b. Efrâim, b. Yûsuf, b. Yâkub, b. İshak, b. İbrahim Aleyhisselâm’dir.

Hz. Yuşa, Yusuf (a.s) neslinden olup, Hz. Musa’nın çağdaşıdır. Hz. Musa’ nın iki denizin birleştiği yere kadar yaptığı gizemli yolculuğu ve burada Hızır (a.s) ile buluşmaları Kuran-ı Kerim’de Kehf Suresi’nin 60-65. ayetlerinde anlatılır. Rivayetlerden de anlaşıldığı gibi, burada Hz. Musa (a.s)’ nın yanındaki genç adamın Hz. Yuşa olduğu anlaşılmaktadır.

Hz. Yuşa’nın Beykoz Yuşa Tepesi’nde gömülü olduğu şeklindeki inanış, Beşiktaş’ta türbesi bulunan Kanuni Sultan Süleyman’ın sütkardeşi Yahya Efendi’nin (1494-1570) manevi keşfi ile irtibatlandırılarak yaygınlaşmış ve şöhret bulmuştur.

Şeri’a ırmağını ayaklarını ıslatmadan geçmesi, Geboan savaşında günü uzatması, Eriha surlarını bakışıyla yıkması bilinen mucizelerindendir. Tevrat’ta da Eriha surlarının yıkılışı şu şekilde anlatılmaktadır; Önce yedi kez kentin çevresinde dolaşmışlar, sonra yedi kahin koç boynuzundan borularını çalarlar, bunlar çalınır çalınmaz Hz.Yuşa’nın kavmi hep beraber bağırmaya başlar ve surlar çöker, herkes kılıçtan geçirilir.

Yorumlar

“Hafta Sonu için İki Farklı Mekan Önerisi” için bir cevap

  1. Bora dedi ki:

    Manzara ve yemek tadı güzel ancak kalabalık günlerde servis çok ama çok zayıf. Sabırlı olmayı göze alıp biraz da atıştırmış gelmeniz lazım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir