Hafta Sonu Çiftlikköy Organik Yaşam Köyünde Ruhunuzu ve Bedeninizi Arındırın

Hafta Sonu Çiftlikköy Organik Yaşam Köyünde Ruhunuzu ve Bedeninizi Arındırın

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Beykoz

Her gün gürültüsünden, kirli havasından, yoğun temposundan şikayet ettiğimiz şehir yaşamlarımız, doğal alanlarda çok vakit geçiremiyor oluşumuz, günlük yaşamın koşuşturmacasından derin bir nefes almayı unuttuğumuz günlerin çokluğu gibi birçok neden, bir an önce doğaya kaçmanın ne kadar gerekli olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Hal böyle olunca da kısa periyotlarla toprakla, doğayla ve doğalla birleşme imkanı bir anda çok önemli hale geliyor.

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Kahvaltı

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü tam olarak bu ihtiyacın doğduğu noktada ortaya çıkıyor. Yıllık üyeliklerle ara sıra da olsa gidip negatif enerjinizi toprağa bırakırken, pozitif ne varsa toplayıp geldiğiniz bir yer olarak tasarlanmış mekan, şehrin koşuşturmacasından kaçıp rahatlamak isteyenler için de kaçırılmaz bir fırsat sunuyor.

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Sebze Toplama ve Kurutma

Toprağa dokunamadan büyüyen şehir çocukları için birebir

Büyük şehirlerde yaşamak birçok imkan açısından avantajlı olsa da, doğal köy yaşamından uzak nesillerin büyüyor olması bazen problem oluşturabiliyor. Toprağın enerjiyi nötrleyici etkisinden uzak kalan, doğal sebze ve meyvelere her zaman ulaşma fırsatı olmayan, organik beslenme düzeninden faydalanamayan, bir şey yetiştirme sorumluluğunu alamayan ve dalından meyve-sebze toplama keyfinin tadına hiç bakamayan çocuklar için burası tam da olması gerektiği gibi bir yer. Şehir yaşamının sağladığı koşullardan vazgeçip, köye yerleşmeyi düşünmeyenler için de belki de tek seçenek olan Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü, şehirden çok da uzaklaşmadan tüm bu deneyimleri yaşamayı sağlıyor.

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Doğal Ürünlerle Kahvaltı

Kendi bahçenizde, kendi meyve-sebzelerinizi yetiştirin

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü, yıllık üyeliklerle her bir bireye 40 metrekarelik alanlar vererek, kendi üretimleri organik fideleri dikmenize ve hasat etmenize olanak tanıyor. Bu konuda tecrübesi olanlar için uzman ekibin imdada yetiştiği merkezde sizin olmadığınız zamanlarda sulama ve bakım işlemleri de gerçekleştiriliyor. Her hafta uğrama fırsatınız olmasa bile fidanlarınız emin ellerde!

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Dalından Sebzelerle Kahvaltı

Yaz aylarında domates, biber, patates, patlıcan, marul, dereotu, semizotu gibi ürünler kış aylarında ise ıspanak, lahana, karnabahar, havuç, pırasa gibi ürünler yetiştirilip toplanıyor. Mevsiminde toplanan özel organik fidelerin ürünleri de vazgeçilmez lezzetleri ile mideleri bayram ettiriyor. Bütün bunların haricinde organik ve sağlıklı bir kahvaltı yapmak isteyenler de hafta sonları buraya giderek kendi ürünlerinden hazırlayıp, servis ettikleri kahvaltılarının keyfini sürebilir.

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü Hamak Keyfi

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü İletişim

  • Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Ovayolu Sokak, No:3/2, Beykoz/İstanbul

Seyahat ve Mekan Editörü Esra Ünal

Çiftlikköy Organik Yaşam Köyü

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *