Gündüz Klasiği Sayılan ‘Denim’leri Akşam ve Ofis Stillerine Nasıl Uyarlarız?

Gündüz Klasiği Sayılan ‘Denim’leri Akşam ve Ofis Stillerine Nasıl Uyarlarız?

Betül Yıldırım Denim Yelek ve Denim Ceket Kombinleri

İlkbahar dedin mi akıllara düşen denimler, sadece gündüzlere değil, her anınıza eşlik edebilir. Bu sihirli parçalar, şehrin sokaklarında cool bir havayı yansıtırken ofiste şık, akşam gezmesinde iddialı bir feminene dönüşebilir. Spor kombinlerde kullanmaya alışkın olduğunuz denimleri, akşama ya da ofise uyarlamakla ilgili soru işaretleriniz varsa, hemen tesettür kombin fikirlerimize göz atmalısınız.

Sahra Afra Ceket

Sahra Afra Pötikareli Ceket
Sahra Afra Ceket

Ofise ya da Akşama: Bol Denim Pantolon ile Blazer Ceket

2021 ilkbahar – yaz sezonunda denim pantolonlar olabildiğince bollaşıyor. Bu konforlu parçaları, akşama ya da ofise uyarlamaksa bir blazer cekete düşüyor. Sezonun pötikareli, ekoseli ya da bahar renkli uzun ceket tasarımlarından birini seçin. Ceketin içine aynı boylarda beyaz gömlekleri giyin. Bu kombinin altına, topuklu sandalet, sivri burun babet tercih edin. Elinize alacağınız bir tote çanta stilinizi tamamlayacak.

Elbise ve Kot Ceket

Akşam Denim’i: Uçuş Uçuş Elbise ile Kot Ceket

Havalar ısındı mı giymelere doyamadığımız uçuş uçuş elbiseler, yeniden gündemde. Uçuş uçuş kumaşlarının yanı sıra çiçek ve geometrik desenlerle hareketlenen bu elbiseleri, akşam gezmelerinde seve seve kullanmak içinse denim ceketler devreye giriyor. Kalça hizasında biten denimler, hem serin havadan koruyacak hem de elbiselerin gösterişli havasına bir doz cool’luk katacak. Bu ikiliyi şık havadan çıkarmamak için dolgu topukları, şık babetleri kullanma şart.

Trendyol Modest Denim Ceket

Trendyol Modest Yaka Detaylı Denim Ceket
Trendyol Modest Cep Detaylı Denim Ceket

Mavi – Beyaz Ofis Mod: Krep Pantolon/Etek & Denim Ceket

Denim ceketlerin cool havasını ofis stiline uyarlamak oldukça zevkli. Mesai saatlerini sıkıcı havadan kurtaracak bu tasarımlar, özellikle buz mavisi renkleriyle radarınızda olmalı. Masmavi gökyüzünden ilham alarak hazırlayacağınız kombinde krep dokulu bol pantolon, kloş, pileli ya da kalem etek gibi seçenekleriniz var. Bunlardan birini yine şık dokulu bir gömlekle eşleştirin. Üzerinize de buz mavisi kot ceketiniz. Baştan aşağı mavi – beyaz bir kombin hem elegan havanızı güçlendirecek hem mevsimi güzelleştirecek. Stillettolar, topuklu sandaletler, şıklığı bozmayan spor ayakkabılar tercihiniz olabilir. Renkli bir fular da bu kombine çok yakışacak.

Neways Denim Trençkot ve Ceket

Neways Denim Trençkot
Neways Denim Ceket

Akşam Serinliğinde Şıklık: Denim Ceket ya da Trençkot

2021 ilkbaharında denim cekete yeni bir soluk geliyor. Bu bildiğiniz spor parçaların ekstra bol ve salaş görünümlerinden daha uzak, blazer ya da kapama kesimleriyle şıklık kazanıyor. Koleksiyonlarda boy gösteren bu parçalar da akşam serinliğine ılıman bir iklim sağlarken havalı görüntüyü de bozmuyor, tam tersine iddiasıyla vuruyor.

Refka Kot Etek - Neways Denim Etek

Refka Kot Etek
Neways Denim Etek

Mesaide Denim Etek & Gömlek

Mesai saatlerinde formal tavrı konforla adapte etmeye çalışan denim etekler, yeni sezonun favorisi. Özellikle kloş etek kesimleri şıklığı yansıtmada fazlasıyla başarılı. Kot eteklerle eşleştireceğiniz minimalist gömlekler resmiyeti korumanız için varlar.

Modamerve Denim Elbise

Modamerve Kot Elbise
Modamerve Kapüşonlu Elbise

A Kesim Denim Elbiseyle Şık Olmak

Denimin ruhundaki sportif tavır, kesim ve kullandığınız parçalara göre adapte oluyor. Buna en iyi örnek de A kesim kot elbiseler. Bele oturan ya da bir kemele form kazanan tasarımlar; yeni sezonda degrade kumaşlarla da farklı bir havalı. Bu elbiseler, sivri burun babetler, taşlı ayakkabılar, hafif topuklu sandaletlerle mesaiye de akşam gezmesine de uyumlu.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir