Grandma Nişantaşı, Doğal Lezzet Diyarı

Grandma Nişantaşı, Doğal Lezzet Diyarı

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

Öyle bir mekan düşünün ki daha kapıdan girer girmez sizi etkisi altına alsın. İşte Grandma Nişantaşı tam da hayal ettiğiniz gibi… Onlarca çeşit kek, pasta, kurabiye ve organik ekmekler tüm samimiyetiyle sizi karşılıyor. Hamur işi ile arası iyi olmayanlar bile bu harikulade karşılama için kocaman bir gülümsemeyle yerini alacaktır.

Grandma, ismi nereden geliyor derseniz mekan sahibi Ceyda Köse’nin kısa hikayesini paylaşmak isteriz. Bu anneannesinin köyde taş fırında yaptığı ekmekler ile başlayan bir hikaye…

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

Ceyda Köse, küçüklüğünde anneannesinin anlattığı ekmek yapma hikayeleriyle büyüyor. Bu hikayelerin oluşturduğu merak, seneler içerisinde ekmek tutkusuna dönüşüyor. 2009’da hazırlanan ilk maya, sabırla planlanan bir yolculuğun başlangıcı oluyor. Bugün ise Ceyda Köse’nin öncülüğünde doğal ve kaliteli ekmek herkese ulaşmalı diyerek Teşvikiye’de ilk dükkanımızı açıyor. Bu serüveni başlatan anneanneyi unutmayarak da ismini Grandma olarak belirliyor…

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

Grandma‘da, doğal ve katkı maddesi olmadan hazırlanan nefis ekmekler sadece un, su, tuz ve maya kullanarak, anneanne yöntemleriyle üretiliyor. Kullanılan unlar ise katkısız doğal un, taş değirmen unu ve organik unlardan seçiliyor. Ekşi maya ekmeklerinin mayası, uzun yıllardır besledikleri kendi doğal mayaları.  Ekşi maya ekmekleri yapmak 3 gün, diğer ekmekleri yapmak 2 gün sürüyor. Doğal ekmek sabır işi ama karşılığını veriyor.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

Neden Gitmeli?

Grandma‘da satılan tüm ürünlerin kendi imalathanesinde özenle hazırlandığını bilmek mekana uğramamız için yeterli bir sebepti.

Nefis lezzetlerinin için hiçbir şekilde margarin kullanılmadığını ve sadece tereyağ ile hazırlandığını, ürünlerde yapay gıda maddeleri, aromalar ve kimyasallar kullanmadığını duyunca ise gönül rahatlığı ile siparişlerimizi verdik. Nişantaşı civarında alışveriş sonrası yorgunluğunuzu atmak için Grandma doğru bir adres olacaktır.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

Ne Yemeli?

Her hafta değişen menüsü ile her gidişinizde yepyeni lezzetler keşfetmeniz mümkün. Firik & nohut salatası, ızgara kabak & köz biber, fırın havuç & ızgara yeşil kabak sevdiğimiz lezzetler arasında çoktan yerini aldı.

Farklı croissant çeşitleri, scone, bagel, çörek, kekler, ev yapımı reçeller, her hafta değişen farklı sebze yemekleri ve artisan kahve Grandma’da tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerden sadece bazıları.

Mekanın en popüler lezzetlerinden birisi de labne peyniriyle servis edilen menemen. Unutmadan belirtelim ki mekanda bazı zamanda yer bulmakta zorlanabilirsiniz fakat beklemeye değer.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Grandma

  • Grandma Bakery Cafe İletişim:
  • Adres: Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok. No: 38 Kapı 5 Nişantaşı, İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir