Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Kıyafet uyumu konusuna dikkat etmeyen hiç bir kadın yoktur.

Bir kıyafetin, bir elbisenin ve bir parçanın gerek renk, gerek dokusu, gerek modeli ve gerekse kalite standartları açısından dikkat edeceğimiz özelleklerin birbiri ile uyumu çok önemli.

Peki, dikkat etmemiz gereken hususlar nedir? En çok hangi parçalar birbiri ile uyum gösterir, derseniz zamansız trendlerden olan gömlek ve kazak uyumunundan bahsedebiliriz.

Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Bir kıyafet bütünlüğü içinde bütün parçaların birbiriyle uyumu, bütün değerleri içine alır. Bu bütün değerler, diğer parçayla eşleştiği zaman bir anlam ifade eder. İşte gömlek ve kazak arasındaki şık uyum da bununla eşdeğerdir.

Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Bazen bluz etek, bazen ceket pantalon, bazen gömlek kazakla birbirini dengelleyen şık kombinler yaparız. Birbiriyle bütün değerler açısından bir ahenk ararız. Bir parçanın diğer bir parçayla olduğu gibi, kıyafetin bütünlüğü içinde yer alan diğer bütün unsurlarla da, bir illiyet ve bir bağ kurarız.

Bu aradığımız ve kendimizi kaptırdığımız estetik çekicilik uyum içinde uyum, ahenk içinde ahenktir. Göze hoş gelen gönüle de hoş gelecektir. Gönüle güzel gelmeyen, göze de güzel gelmeyecektir. Bu aradığımız uyum, kıyafetlerimizdeki bütün unsurların tek tek, birbirine göz kırpması ve barışık olma halidir.

Gömlek İle Kazaklar Arasındaki Şık Uyum

Gömlek ile kazaklar arasındaki birbirini tamamlayan unsurları, önce mevsimsel olarak irdelememiz gerekir. Sonbaharda gömlek üstüne süet kazak, yine gömlek üstüne kışın “V” yaka kalın kazak giymek zaruri hal alabilir. İlkbaharda ince bir kollu hırkayı omuzumuza atabiliriz. Bununla birlikte özellikle gömlek ve kazak birlikteliği ile de şık bir stil oluşturabiliriz. Bahar kendisini hissettirirken, soğuk günleri de yaşadığımız şu günlerde, sizler de gömlek ve kazak kombinleri yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir