Giysilerinizi Ucuz Gösteren Hatalar!

Giysilerinizi Ucuz Gösteren Hatalar!

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Özenli giyinmeyi bir yaşam tarzı haline getirdiniz ve kıyafetlerinizin her zaman şık görünmesini istiyorsunuz fakat bir yerde hata yaptığınızı mı düşünüyorsunuz? O halde haberimize kulak verin…

Kıyafetleriniz ucuzluktan alınmış gibi görünmeleri elbette sizin hatanız değil! Özenle seçtiğiniz kıyafetlerde öylesine detaylar var ki, ucuz bir görüntüyü doğmasına neden oluyor. Satın aldığınız kıyafetlerin desenleri, dikişleri ve hatta aksesuarları bile ucuz görünmelerine neden olabilir.

İşte giysilerinizin ucuz görünmesine sebep olan hatalar!

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Fazla aksesuarlar: Kıyafetleri ucuz gösteren bazı detaylar var ki onlardan sonsuza kadar uzak durmanızı tavsiye ederiz. Özellikle üzerlerindeki taş, boncuk gibi işlemeler bulunan parçalar ucuz tişörtlerin üzerine makinelerle yapıldığında korkunç bir görüntü ortaya çıkıyor.

  • Ne yapmalı? : Giysilerinizi kolye, broş gibi aksesuarlarla süslemeyi tercih edebilirsiniz. Böylece daha kaliteli bir stil oluşturabilirsiniz.

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Dikişler: Kıyafetlerinizin her zaman şık ve kaliteli görünmesinin en önemli faktörlerinden biri kusursuz dikişlerdir. Satın alacağınız giysilerin dikiş kalitesine önem vererek ucuz görünmesinin önüne geçebilirsiniz.

  • Ne yapmalı? : Lastikli ve büzgülü dikişler giysilerin şıklığını kaybetmesine yol açar, bu sebeple düz dikişli ve pliseli kalıpları tercih etmenizi öneririz. Bu sayede kıyafetleriniz üzerinize göre dikilmiş imajı çizecek ve oldukça şık görünecek.

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Çabuk solan kumaşlar: Bazı renkler var ki daha ilk yıkamada solmaya mahkum ve bunun üstüne kumaş türü de solmaya yatkınsa sonuç hayal kırıklığı olacaktır. Siyah, lacivert gibi belirgin renklerde bir kıyafet seçiyorsanız pamuklu örgülere ve jarse kumaşları asla tercih etmeyin.

    • Ne yapmalı? : Koyu renkler yerine açık natürel tonlardaki giysilerinizi pamuklu ve jarse kumaşlardan seçmeyi deneyebilirsiniz.

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Renk ve desen dengesi: Kıyafetlerinizin desen ve renk seçimi şıklığınızın en önemli ipucunu veriyor. Minik, rengarenk ve karmaşık desenlerle şık görünmek neredeyse imkansız ve bu kıyafetinizi ucuz gösteren önemli detaylardan.

  • Ne yapmalı? : İri ve belirgin renklere sahip desenleri seçebilirsiniz. Puantiye, ekose ve kaz ayağı desenleri doğru bir seçim olacaktır.

Kıyafeti Ucuz Gösteren Detaylar

Dar paça pantolonlar: Pantolonlarla ilgili bir sorunumuz yok ancak söz konusu tesettürlü bir kadının tercih etmesi ise kıyafet seçiminde ucuz bir tablo çizebiliyor.

  • Ne yapmalı? : Dar paça pantolonlar yerine bol ya da boru paça pantolonları tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir