Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Yeni neslin şıklık anlayışıyla şal ve eşarp modelleri de şekil değiştirdi. İpek dokular hiçbir zaman değer kaybetmezken pamuklu, krep şallar, koton kumaşlar sıcak yaz günlerinin en sevilenleri oldu. Bununla beraber kocaman çiçekler demode, mikro floral baskılar, geometri oyunları zirveye yükseldi. Göz alıcı yoğun renklerin yerini daha soft daha nötr desenler aldı. Ancak kırmızı ve turuncuya ilgi asla azalmadı.

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Çizgili Desen Şal – Venezia: Satın Al

Çizgili Şallar Gençlerin Yeni Cool Parçası

Tesettürlü gençlerin yeni nesil cool parçası, renk renk çizgili şallar. Işıltılı bahar günlerinde sıcağa karşı pamuklu dokularıyla kendini gösteren parçalar, her tonuyla dolaplara girdi. Hem de öyle eskisi gibi sadece sade kıyafetlere hareket katmıyor, çizgili tişörtlerin üstüne bile kombinleniyor. Sınır tanımaz moda dünyasına çoktan adapte olan gençlerin kuralsız parçası ‘çizgili şalların’ her tonu ayrı bir sevilesi.

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Twill Eşarp – Venezia Wear: Satın Al

Eşarplarda Dört Köşeli Şıklık

Tesettürlü gençlerin eşarp seçimlerinde kocaman gül desenleri artık pek bir demode. Bunun yerine çizgi cool’luğuna yakın köşeli desenler ilgi çekiyor. Ekose, kare, karo, dama, baklava, gingham ve onlarcası… Kadrosu oldukça sağlam olan geometrik eşarplar, dört köşeli şıklığı genç stillere getiriyor. Kimi zaman “Eşarp biraz olgun mu gösteriyor?” diye düşünenlere itiraz eden bu tasarımlar, sokağın en güncel genç stillerine hayat veriyor.

Yeni İkon: Yok Gibi Şallar

Yeni nesil moda dünyasında capcanlı renklere, abartılı desenlere, şaşalı tasarımlara yer yok. Tesettürlü gençlerin de kombinlerinde bu fazla dikkat çekici şal ve eşarplar artık yer almıyor. Nude tonlarında – pudra, krem, bej, ekru – pamuklu şal bağlamaları gündeme geliyor. Ten rengine uyum sağlayan bu şallar için ‘yok gibi’ desek yeridir. Yeni ikon yok gibi şallar, abartısız bağlamalar ve soft renkleriyle gençliğin en dozunda parçası oluyor.

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Koton Şal – Vanensis: Satın Al

Tok Duruşlu Koton Kumaşlar

Sulu boya baskılarının, mikro çiçeklerin ve neşeli objelerin süslediği şallarda, koton dokular gençler tarafından çok seviliyor. Krep, şifon, pamuklu modeller gibi ilgi gören bu tasarımlar, tok duruşlarıyla tercih sebebi. Hareketleri kısıtlamayan, bağlanması kolay, hemen şekil alabilen bu tasarımlar gençlerin konfor alanını genişletiyor.

Gençlerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şal ve Eşarp Modeli

Işıltılı Mevsimlik İpek Şallar

Gençlerin tercihi son yıllardaki tercihi pamuklu, krep ya da şifon şallardan yana olsa da ipeklerin yeri asla değişmiyor. Kombinlerin şık siluetini koruyan yumuşacık ipek dokuları, yeni sezonda da baharlık renkleriyle ilgi görüyor. Kırmızıdan turuncuya bütün enerjik tonları yanına alan şallar, rahat bağlama şekilleriyle gençlerin her gününe ve her anına adapte oluyor.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir