Galata’nın En Sevimli Mekanı Velvet Cafe Şimdi de Balat’ta

Galata’nın En Sevimli Mekanı Velvet Cafe Şimdi de Balat’ta

Velvet Cafe Vintage İç Mekan Dekorasyonu

Galata’nın saklı misafirhanesi, uzun yıllardır birçok kişinin favori buluşma noktası olan mekanı Velvet Cafe, aynı konsept ve daha büyük bir hizmet alanıyla Mayıs 2018’den itibaren kapılarını Balat’ta da açtı. Her bir köşesinde birbiriyle ve dekorasyonla uyumlu objeler, sıcak samimi bir ortam ve şık sunumlarla her köşesi fotoğraflanası bu mekan, vintage tarzının da çok başarılı bir şekilde yansıtıldığı bir yer. Galata’dayken gönülleri fethetmeyi çok zamanlar önce başarmış bu mekanın şimdiden fenomen olan Balat’taki yeni şubesinin detaylarını ve merak edilenleri öğrenmek için yazımıza buyurun.

Velvet Cafe Vintage Kahve Fincanları

Her biri tek, tarih kokan fincanlardan seçmez miydiniz?

Velvet Cafe’nin en çok sevilen özelliklerinden bir tanesi hiç kuşkusuz “eski moda” tasarımı. Vintage objeler, avizeler, dantel örtülü raflar ve hepsinden de çok ön plana çıkan özel fincanlar… Her biri bir adet olan, farklı hikayelere sahip bu fincanlar, kahvenin ve çayın lezzetine lezzet, keyfine keyif katıyor. Çok şirin ve dinlendirici bir arka bahçeye de sahip olan bu mekan, şehrin orta yerinde huzuru ve sükuneti yakalamanızı sağlıyor.

Velvet Cafe Nostaljik Obje ve Eşyalar

Balat’ın meşhur evlerinin yanı başından, dar sokaklarının içinden geçerek ulaştığınız bu mekan, bulunduğu konumun hakkını vererek, kendinizi sıcacık ve samimi bir ortamda bulmanızı sağlıyor. Ev sıcaklığını mekan tasarımıyla, güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla hissettiren mekan, mutlaka uğramanın gerektiği mekanlar listesine bir hayli üst sıralardan giriş yapıyor.

Velvet Cafe Kahvaltı

Leziz kahvaltı, dillere destan kaymaklı un helvası

Minik kaselerle, dantel örtülü masalara servis edilen bol çeşitli, taze ve lezzetli ürünlerle hazırlanıp servis edilen kahvaltı, mekanın en favori seçeneklerinden. Sıcacık ekmekler, ev yapımı acı soslar, peynirler, reçeller, zeytinler, omletler ve dahası bu keyifli kahvaltıda bulabilecekleriniz arasında yer alıyor. Günün her saati kahvaltı yapılabiliyor olması da bu öğünün sadece sabah vakitlerine ait olmasının illa gerekli olmadığını düşünenler için ideal!

Velvet Cafe Kahve Ve Tatlı Keyfi

Kahvaltı sonrası bir tatlıyla eşlikçisi kahve keyfi yapmak isteyenler için burada farklı seçenekler mevcut olmasına rağmen, un helvası oldukça ön plana çıkıyor. Her mekanın menüsünde favori bir seçeneği olması gerekiyorsa, Velvet Cafe’ninki tartışmasız un helvası… Bu tatlıyı çok da sevmeyenlerin bile bir denedikten sonra bir daha vazgeçemediği lezzet, yüz yıllık antika kahve fincanlarıyla içilen Türk kahvesiyle de çok yakışıyor.

Velvet Cafe Vintage Dekorasyon

Velvet Cafe uzun yıllardır Galata’daki mekanında kalitesini ispatlamış bir yer… Balat’ın tarihi ve görkemli atmosferinde yepyeni bir mekana sahip bu işletme, aynı kalite ve yüksek hizmet standardıyla burada da gönüllere taht kurmaya devam ediyor. Sakin ve huzurlu bir kahvaltı, dinlendirici bir kahve keyfi, moral yükseltici tatlı seansları için mutlaka zaman ayırılıp, ziyaret edilmesi gereken bir mekan…

Velvet Cafe Lezzetleri

Velvet Cafe Balat İletişim:

  • Adres: Balat Mahallesi, Çimen Sokak No:8, 34087 Fatih/İstanbul
  • Telefon: 0545 225 05 28

Mekan Editörü Esra Ünal

Velvet Cafe Krep ile Kahvaltı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir