Fırın, Pastane ve Kahvaltıcının En Leziz Kombinasyonu: Pasto Bursa

Fırın, Pastane ve Kahvaltıcının En Leziz Kombinasyonu: Pasto Bursa

Pasto Bursa Ekşi Mayalı Ekmek

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde dillere destan ekşi mayalı ekmeklerin, leziz kahvaltılıkların ve tatlıların konumlandığı bir mekan var: Pasto Bursa. Gidenlerin anlata anlata bitiremediği, gün boyu bir daha acıkmanıza fırsat vermeyen doyurucu kahvaltıları ile gönüllerde taht kuran, özgün seçenekleri ile hiçbir yerde rastlayamadığınız tatları servise sunan bu mekan, vintage tabakları ve samimi atmosferi ile de gittiğinize değecek bir yer olmayı başarıyor.

Pasto Bursa İç ve Dış Dekorasyon

Nasıl nitelendireceğimizi bilemediğimiz bu işletme hem fırın, hem şarküteri, hem kahvaltıcı hem de kafe olarak her telden çalan bir yer. Özgün konsepti ile ön plana çıkan Pasto’da en çok sevilenler ve mekanla ilgili detaylar bu yazıda!

Pasto Bursa Kahvaltı

1890’dan günümüze devam ettirilen leziz geleneğin vücut bulduğu mekan

1890’lı yıllarda İspirli Doğan ailesinin başladığı ekmekçilik işi, yıllardır süren gelenekle yeni nesiller tarafından devam ettirilerek günümüze kadar getiriliyor. Son olarak Pasto’da devam ettirilen bu gelenek, tıp eğitimini bırakarak Bursa’ya dönüp bu aile yadigarı sanatı devam ettirmeye karar veren varisler tarafından Pasto’da korunup, modernize ediliyor. Böyle bir tarihe ve geçmişe sahip lezzetler de elbette ki dillere destan oluyor. Bu yüzdendir ki Pasto’da kokusuyla mest eden ekşi mayalı ekmekler, tatlarıyla da yüzleri güldürüyor.

Pasto Bursa Çay ve Tatlı

Yüzlerce yıllık formülle devam ettirilen bu geleneğe ek olarak, modern dönem lezzetlerinin de eklenmesiyle hazırlanan leziz kahvaltılar, tatlılar ve diğer seçenekler de Bursa’da böyle keyifli bir mekanın ortaya çıkmasına sebep oluyor. Self-servis olarak hizmete sunulan kahvaltı servisi, istediğinizi seçip, sevdiklerinizden oluşan bir masada hafta sonu keyfi yapmanıza olanak tanıyor. Geniş kahvaltılıklardan hangisini seçeceğinize karar vermek ise belki de işin en zor kısmı…

Pasto Bursa Dondurma

Siz hiç siyah dondurma yediniz mi?

Gelenekle özgünlüğü bünyesinde buluşturmayı başarmış bir mekan olan Pasto’da sevdiğiniz ve alışageldiğiniz lezzetlerin yanı sıra daha önceden rastlamadığınız seçeneklere de rastlamak mümkün. Mekanın en çok konuşulan, en popüler ürünlerinden bir tanesi siyah dondurma. Hindistan cevizi katkısıyla sunulan siyah inci dondurması çok ilgi görüyor, çok seviliyor.

Pasto Bursa Kahvaltı Menüsü

Geniş menüsünden istediğinizi seçerek oluşturabildiğiniz zengin kahvaltı seçenekleri ile başlarda fırın olarak başlamış olmasına rağmen şimdilerde bir kahvaltı kafesi ve bir pastane olarak da tanımlanabilen mekan, yüzleri güldüren, mideleri şenlendiren bir yer olmayı başarıyor.

  • Pasto Bursa İletişim
  • Adres: Akpınar Mahallesi, Hancı Caddesi, No:6, Osmangazi/Bursa

Seyahat ve Mekan Editörü Esra Ünal

Pasto Bursa

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir