Fatima 1932 by Famuse: Mezopotamya’dan İlham Alan Keyifli Bir Mekan

Fatima 1932 by Famuse: Mezopotamya’dan İlham Alan Keyifli Bir Mekan

Nişantaşı Alkolsüz Mekanlar

“Fatima 1932 yılında, büyük uygarlıklara ve Nuh Peygamber ile ailesine ev sahipliği yapmış, aşkları dillere destan, Mem ile Zin’in diyarı Mezopotamya’nın Bakarda Şehrinde doğdu.

Fatima, Dicle Nehri yakınlarında bulunan büyük, bahçeli bir evde büyüdü. Bu bahçedeki çiçekleri sulamayı; yazın kavurucu sıcağını bu bahçede unutmayı çok sevdi.

Eski zamanlarda sevmek kolay değildi. Fatima’nın güzelliğine vurulan biri, sırf onun gül yüzünü görebilmek için 7 yıl boyunca o büyük bahçedeki çiçeklere, güllere su verdi. Mutlu bir yuva kurdular. 7 çocukları oldu. Fatima, bu topraklarda aşk ile büyüyü serpilen mahsüllerini misafirlerine, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine sundu.

Fatima, 32 yıllık kısacık ömrüne bolca sevgi, iyilik ve lezzet sığdırdı. Onun yaptığı yemeklerin tadı sadece damaklara değil, akıllara ve tarihe de kazındı.

Şimdi bu tadı tam 55 yıl sonra yeniden keşfetme zamanı.

Onun hünerli elleri, sofrasının bereketi ve bahçesinin zenginliği Fatima markasının varoluş sebebi.”

Nişantaşı Fatima 1932 by Famuse

Son dönemde kadın girişimciler attıkları adımlarla büyük ses getirir oldu. Bunlardan biri de ‘Fatima 1932 by Famuse’ markasını hayata geçiren Fatma Semiz. İnşaat mühendisi olan ve ailesinin yurtdışındaki inşaat projelerini de yürüten Semiz, Fatima 1932 by Famuse isimli mekanı hayata geçirirken Batı ile Anadolu kültürünü harmanladığının altını çiziyor.

Fatima 1932 by Famuse Nerede

Ülkemizin sahip olduğu değerleri anlatabileceği bir Türk markasını hayata geçirdiğini dile getiren Fatma Semiz’in babaannesi Fatima’nın hayat hikâyesinden yola çıkarak oluşturduğu ve içinde büyük bir aşk hikayesini de barındıran bu büyülü mekan dünyanın önde gelen özel üretim markaları Bateel ve Laduree ile yarışır konumda.

En Yeni Alkolsuz Cafeler

Özel lokumlardan çikolataya, oda kokularından zarif mumlara kadar farklı bir çok ürünler büyük ilgi görüyor. Ankara ve İstanbul’da toplam üç şubesi bulunan mekan özenli iç dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. Keyifli ve daha içeri girer girmez sizi etkisine alacak olan bu mekan hem ruhunuza hem de damaklarınıza unutulmaz bir keyif sunacak.

Fatima 1932 by Famuse

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir