Evde Karın İnceltmenin 10 Yolu

Evde Karın İnceltmenin 10 Yolu

Evde Karın Eritme Yöntemleri

Yaz geldi geliyor, fazla kilolarımızdan kurtulmanın ve zayıflamanın tam zamanı, peki bu nasıl olacak? Çalışan hanımlar için yoğun ve yorucu iş temposu, ev hanımları için bir türlü bitmeyen temizlik, yemek ve diğer ev işlerinin telaşı sizi spor yapmaktan alıkoyuyorsa, basit bazı yöntemlerle en azından karın bölgenizde biriken yağlardan kurtulabilirsiniz.

Şimdi gelin, kendimizi çok yormadan karın bölgemizdeki birikmiş yağlardan ve göbek şişkinliklerinden kurtulmanın yollarına birlikte göz atalım.

Kendinizi kilo vermeye inandırın!

Biliyoruz çok klişe bir söylemdir fakat işin başlangıç noktası motivasyondur. Peki motivasyonu nasıl sağlamalıyız? Fiziki yapısını ve görünüşünü çok beğendiğiniz bir ünlüden bu konuda ilham alabilirsiniz. Gideceğiniz hedefe ulaşma noktası size hırs ve motivasyon katacaktır.

Kendi vücut tipinizi biliyor musunuz?

Ne tür bir fiziksel yapınız var? Görünüşünüz bir elmayı mı, yoksa armudumu andırıyor? Eğer elmaya benzer bir vücudunuz varsa daha fazla gayret etmeniz gerekecek, çünkü göbek bölgenizdeki aşırı yağlanmadan ötürü bu şekilde görünüyorsunuz.

Karın Eritme Yöntemleri Su İçmek

Su en yakın arkadaşınız olsun!

En kuvvetli ödem sökücü sudur. Bol bol üşenmeden su için, maydanoz sapını kaynatarak suyunu için.

Basit spor hareketlerine eğlence katın!

Biliyoruz, spor yapmak için vaktiniz yok ama en azından haftasonları kısa bir yürüyüş, park veya bahçelerde gezmek, sabah kalktığınızda veya yatarken basit bir kaç egzersiz hareketi kilolarınızdan kurtulmadan her zaman faydalı olacaktır. Nasıl olursa olsun, ama kesinlikle hareket edin, hareket etmek bu işin altın kuralı…

Tuzdan uzak durun!

Aşırı tuz tüketimi vücudunuzda ödem oluşmasına sebep olur. Bu şekilde sadece ödemlerden değil, hipertansiyondan da kurtulmuş olursunuz.

Gaz şişkinlik yapacaktır.

Bağırsaklarınızda biriken gazlardan, karnınızın şiş durmasına yol açar. Gaz konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, rezene ve anasonun iyi bir gaz sökücü olduğunu hatırlatalım. Kimyon’da benzer özelliğe sahiptir.

Kabızlık başa bela olmasın!

Kabızlık size sıkıntı yaşatacaktır. Günde en az bir kere tuvalete çıkmaya özen gösterin. Bağırsaklarınızın daha düzenli çalışması için hareket ve su yine olmazsa olmazınız. Lifli yiyecekler tuvalete çıkmanızı kolaylaştırır.

Karın Eritme Yöntemleri Şekerlemeler

Şeker tüketimini azaltın

Çikolata, şekerleme, hazır meyve suları, kola, baklava, sütlaç vb… Bu tür yiyecekler basit şeker içeriyor. Bu tür yiyeceklerin tüketiminden kaçının.

Unlu mamullerden uzak durmalı

Evet, çok zor! Fakat karbonhidratlı besinler vücutta hızla şekere ve yağa dönüşürler. Tükettiğiniz her hamurişi lokmasının sonrasında size yağ olarak geri döneceğini unutmayın!

Hazır yiyecekleri tüketmeyin

Gizli yağ içerek hazır yiyeceklerden kaçının, açma, kek, poğaça, kuruyemiş, cips vb…

Biliyoruz, söylemesi kolay ama uygulaması zor. Fakat kendinize koyduğunuz hedeflere ulaşmak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu önerilerimize kulak verin.

Yorumlar

“Evde Karın İnceltmenin 10 Yolu” için bir cevap

  1. […] öncesi hızlı bir şekilde formunuza kavuşabilirsiniz. Dilerseniz daha önce paylaştığımız, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yolları konumuza da göz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir