Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Yiyerek Zayıf Kalmak Mümkün mü?

Yiyerek Zayıf Kalmak Mümkün mü?

Yiyerek zayıf kalmak mümkün mü? Aslında mümkün sadece nasıl ve ne şekilde yediğinize bağlı!

Şişmanlığın en büyük sebebi aslında hazır gıdalar. Üstelik, tam bir teknoloji harikası gibi sunulan bu yapay ürünler gerçekte sağlığımız için tam bir sorun. Şunu unutmamak gerekiyor, şişmanlık sorunu aslında kalori miktarından çok yenilen besinin cinsi ile alakalı.

Yiyerek Kilo Vermenin Yolları

Peki yiyerek sağlıklı ve formda kalmak için ne yapmalı? Gelin hep birlikte göz atalım…

1- Siyah çikolata tüketmeye çalışın. Yağ yakmayı kolaylaştırdığı gibi tuz, şeker ve yağa karşı olan isteğimizi de azaltıyor. Kalp ve damar hastalıklarına, tansiyona faydası ile aşikar.

2 – Uzun süre tok kalmak mı istiyosunuz? İşin sırrı bol bol siyah fasulye, barbunya, mercimek ve nohut tüketmek. Protein ve lif içeriği yüksek olan bu besinler yavaş sindirildiği için tokluk hissi veriyor.

3- Avakado içindeki yağ, protein ve yüksek lif oranı sayesinde hem lezzetli hem de doyurucu bir tropik meyve. Bol bol avakado tüketmelisiniz.

4 – Bol lifli ve sağlıklı karbonhidrat açısından zengin yulafı soframızdan eksik etmeyelim. Çünkü yağ yakımını kolaylaştırıyor ve sık sık acıkmanızı engelliyor.

5- Yoğurt… Bol bol yoğurt tüketin, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi, protein içeriği sayesinde tok kalmanızı sağlıyor. Ev yapımı yoğurtların, sindirimi kolaylaştırıcı ve bağışıklığınızı güçlendirici etkisi de bulunuyor.

Yiyerek Kilo Vermenin Yolları

6- Greyfurtsuz bir sabah düşünmeyin! Yemeklerden önce tükettiğiniz yarım greyfurt yağ yakmanızı arttırır ve kilo vermenizi sağlar. Önemli bir diğer özelliği ise tokluk hissi vermesi.

7- Atıştırmadan duramıyorsanız yanınızda badem, ceviz ve fındık olsun. Kavrulmuş şekilde tüketildiklerinde doyurucu özelliği ile sizi tok tutacaktır. Ayrıca içeriği sebebiyle yağ yakılmasına faydalıdırlar.

8- Bol lifli ve doyurucu brokoliden vazgeçmeyin.

9- Meyve tercihlerinizi elma ve armuttan yana yapın

10- Kahvaltıda keçi peyniri tüketin! En uzun ve sağlıklı yaşan toplumların keçi peyniri tükettiğini biliyor muydunuz?

Yiyerek Kilo Vermenin Yolları

11- Sabahları simit yerine yumurta yiyen kadınların 2 kat daha hızlı kilo verdiğini biliyor musunuz? Tok tutucu özelliğiyle yumurta olmazsa olmazımız.

12- Kan şekerini dengeliyi özelliği ile tarçın sizin için faydalı besinlerden.

13- Acı biber metabolizmayı hızlandırarak, kilo vermeyi destekliyor.

14- Yeşil çay, karpuz, yaban mersini, ahududu, çilek, böğürtlen gibi besinler kilo vermenize yardımcı olurlar.
Gelin çiğ sebze yiyelim

15- Çok acıktığınızda çiğ kabak, salatalık, domates ve biber tüketin.

Tabi bu saydıklarımız sadece size yardımcı olacak faaliyetler, düzenli beslenme ve spor ile yaz öncesi hızlı bir şekilde formunuza kavuşabilirsiniz. Dilerseniz daha önce paylaştığımız, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yolları konumuza da göz atabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *