Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözüm!

Her şeyde olduğu gibi saç bakımında da doğal olanı tercih eden hanımlara bu kez de evde saç boyasını nasıl yapabileceklerini araştırdık. Saçın beyazlamasını önlemek ve gidermek için uygulanacak bu kür ile hem sağlıklı saçlara kavuşurken hem de kimyasal boyaların verdiği zararı en aza indirgemiş olacaksınız.

“Yahudi ve hristiyanlar (saçlarını) boyamazlar. Siz onların aksini yapınız. Yani saçlarınızı boyayınız.”

(Buhari, Enbiya, 50, Libas, 67; Müslim, Libas, 80; Ebu Davud, Tereccül, 18; Nesai, Zine, 14; İbn Mace, Libas, 32; Ahmed Hanbel, Müsned, II, 240, 260, 309, 401)

Ebu Hureyre`den nakledilen bu hadiste Peygamberimiz (sav) beyazlayan saçların boyanmasını tavsiye buyurmuşlar. Bunu da evde doğal yollarla yapmak en güzeli. Peki evde  saç boyası nasıl yapılır ve uygulanır?

Doğal saç boyası için malzemeler: 1 tane orta boy soğan, 5 diş sarımsak, 1 adet yumurta sarısı, 1 kaşık kadar zeytinyağı
Hazırlanışı ve uygulanışı: 1 adet orta boy soğan ve 5 diş kadar sarımsağı bir kap içerisinde iyice ezin ve içerisine 1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar durmadan karıştırın. Elde edilen bu karışım saçlara saç boyası gibi sürün ve 1 saat kadar bekleyin. 1 saat ardından ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Bu işlemi sonuç elde edilene kadar haftada sadece 1 kez uygulayın.

Hanımların saç boyaması caiz midir?  yazımız da ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir