Esas Olan Her Kıyafete, Doğru Kombin Yapabilmektir

Esas Olan Her Kıyafete, Doğru Kombin Yapabilmektir

Doğru Kombin Nasıl Yapılır?

Belden pileli, yakası açık, kolsuz ve kısa etek diyebileceğimiz bir elbiseye nasıl bir kombin yapabiliriz diye düşündüm. Böyle bir elbise kıyafet için tek başına bir anlam ifade etmeyeceğini söyleyebilirim. Sadece bu elbiseye uygun ceket ve pantolon işimizi kolaylaştırabilecektir. Yakamızı örtmek için de baş örtüsü olarak kullanabileceğimiz bir örtüyü kıyafetimize uygun hale getirmekle yükümlüyüz. Elbette çok açık bir yaka dikkat çeker. Dikkatleri üzerimizden atmak için ya ince bir balıkçı yaka kollu bir penye, ya da onun yerine ceket üzerine kullanabileceğimiz bir başörtüsüyle kombinimizi yapabiliriz.

Elbisemiz kumaş dokusu açısından zarif çiçeklerle bezenmiş bir sanat eseridir. Rengiyle, kesimi ve modeliyle kullanım açısından itina gerektirebilir. Pudra tonlarındaki kendinden dantel işlemeli bu şık elbiseyi mint rengi ile kombinleyebilirsiniz. Bizler de ikinci kontrast rengini mintten yana kullandık. Rugan ayakkabı ve takılarımızla kombinimizde tam bir uyum sağlayabiliriz.

Zaman zaman bir elbiseyi vitrinde gördüğümüzde, nedense bizi onu almaya ve kullanmaya ikna edebilir. Bu elbisenin belki de kalitesi ve tasarımı ile ilgilidir. Belki de bunun üzerine kurgulayabileceğimiz kombin alternatiflerinin üzerimizde uygulama isteğimizin oluşmasındandır. Her ne olursa olsun, ifrat ve tefride kaçmadan orta yolu bulacak estetik kalıplara ulaşabiliriz. Önemli olan zor da olsa doğru kombini yapabilmektir.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir