En Popüler Yurtdışı Seyahat Destinasyonları

En Popüler Yurtdışı Seyahat Destinasyonları

Şili Güney Amerika

Sınırlar dışına çıkmak, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürler tanımak ve kadim tarihlere şahit olmak her zaman insanlara cazip gelen bir aktivite oluyor. Hem gezip, hem öğrenmenin mümkün olduğu bu tarz aktivitelerde, kendisine benzemeyen insanlarla tanışıp, kendi kültürüne uzak diyarlara seyahat etmek bilgilenme ve yenilenme adına önemli avantajlar sağlıyor. Biz de bu yazımızda kadim gelenekleri, önemli tarihleri, güzel doğaları, farklı kültürleri ve keyifli beldeleri ile en çok tercih edilen ve popülerleşen yurt dışı destinasyonlarını derledik. Keşfetmek isteyenler buraya!

Tiflis Gürcistan

Tiflis

Yanı başımızdaki komşu Gürcistan’ın başkenti Tiflis, yakınlığı ve giriş-çıkışlarda kolaylığı sebebiyle (vizesiz geçiş imkanı) ülkemizde en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi oluyor. Gürcistan’ın diğer şehirlerine göre daha ılıman bir iklime sahip olan Tiflis, ilkbahar ve sonbahar aylarında gezmek için ideal bir yer. Bir hafta sonu kaçamağı olarak bile tercih edilebilecek olan şehirde Ortaçağ’dan kalma yapılar, tarihi binalar, müzeler ve kaleler (özellikle Narikala Kalesi), kilise ve katedraller ziyaret edilerek hem tarihi hem de kültürel bir gezi yapmak mümkün.

Tebriz İran

İran

Pers İmparatorluğunun ana vatanı, binlerce yıllık tarihi ve kültürüyle İran, muhafazakar gezginlerin de en çok tercih ettiği lokasyonlardan bir tanesi oluyor. Tahran, Isfahan, Tebriz gibi önemli kentlere sahip olan ülkede bulunan mescitler, camiler, saraylar, kapalı çarşılar, park ve bahçeler ve müzeler gibi birçok farklı gezilecek yer bulmak mümkün.

Botsvana Afrika Kıtası

Botsvana

Afrika Kıtasının güneyinde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan ülke Botsvana, muhteşem doğası, ulusal parkları ve vahşi yaşam alanları ile turistler için çok cazibeli bir yer… Kış aylarının yaşandığı Nisan-Mayıs aylarında ziyaret etmenin ideal olduğu ülke, farklı deneyimler yaşamak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken yerler arasında…

Şili Güney Amerika

Şili

Güney Amerika’da bulunan ülke, Türk vatandaşlarına 90 gün süreyle vizesiz giriş hakkı veren bir ülke. Yeşille mavinin muhteşem bütünlüğünün sergilendiği ülkede, büyüleyici manzaralara şahit olmak adeta kaçınılmaz. Gölleri, dağları, ormanları ve harika doğası ile Şili, mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listemizdeki yerini alıyor.

Valletta Malta

Valletta Malta

Malta’nın başkenti olan Valletta, tarihi bölgeleri UNESCO tarafından koruma altına alınmış önemli bir şehir. 16. yüzyılda Aziz John Şövalyeleri tarafından kurulan şehirde bilinen birçok tarihi yapı da bulunuyor. Şövalyelerin şehri Valletta, huzurlu atmosferi, güzel doğası ve nefes kesici manzaralarıyla huzur verici ve keyifli bir tatil imkanı sunan bir yer.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir