En İyi Sonbahar Rotaları

En İyi Sonbahar Rotaları

Yurt Dışında Sonbahar

Serin havalar, sararıp dökülen yapraklar, yağışlı günler ve kalın kıyafetlerin baş rol oynadığı sonbahar ayları, harika manzaraların ortaya çıkmasını da sağlıyor. Sarı portrelerden, gri manzara fotoğraflarına kadar birçok farklı pozu gözler önüne seren bu mevsimler, gezi severler için bu kez de farklı alternatifler sunuyor. İster hafta sonu kaçamağı olsun ister günü birlik geziler ya da birkaç günlük sonbahar tatilleri… Hepsi için önerimiz var! Sonbaharı bütün güzelliği ile izleyebileceğiniz en iyi rotalar bu yazımızda…

Bozcaada'da Sonbahar

Bozcaada’da Alışılmışın Dışında Sessiz Sakin Sonbahar Tatili

Yaz boyu ülkemizin en çok tercih edilen yerlerinden bir tanesi olan Bozcaada, sonbaharda da ziyaret etmek için birebir. Şirin sokakları, tarihi cumbalı evleri, ahşap yapıları, pırıl pırıl denizi ve güzel kumsalları ile güz gezileri için planlar arasına ilk sıradan girmeyi başaran bir yer. Yazın kalabalık olan sokaklarının ve plajlarının sonbahar ayları geldikçe boşalmaya ve rahatlamaya başlaması, buraları şimdilerde ziyaret etmenin çok daha cazip hale gelmesini sağlıyor. Ege’nin bu benzersiz güzellikteki adası, huzurlu bir “kafa dinleme” tatili arayışında olanlar için bu sonbaharda da imdada yetişiyor.

Safranbolu'da Sonbahar

Sonbaharın Nev-i Şahsına Münhasır Rotası Safranbolu

Büyük şehirlere yakınlığıyla, Osmanlı döneminden kalmış şirin binalarıyla, UNESCO dünya mirasına girmiş yapılarıyla, muhteşem doğası, huzurlu atmosferiyle ülkemizin incilerinden Safranbolu, nev-i şahsına münhasır tavrıyla güzün en çok yakıştığı ilçelerden oluyor. Küçük hafta sonu kaçamaklarında, birkaç günlük dinlenme seanslarında ve günü birlik gezilerde en çok tercih edilen yerlerden birisi olan belde, Safranbolu-Amasra turlarıyla da dolu dolu bir sonbahar gezisi veya tatiline imkan sunuyor. Bu sonbaharda da planlar yapılmadan önce akla düşmesi gereken yerlerden bir tanesi.

Kapadokya'da Sonbahar

Kapadokya Her Mevsim Güzel Ama Sonbaharda Bir Başka

Ünü bütün dünyaya yayılan, ülkemizin dört mevsim en çok turist çeken yerlerinden olan Kapadokya, nefes kesici sonbahar manzaralarıyla misafirlerini ağırlamaya bütün hızıyla devam ediyor. Serin havanın, benzersiz doğal yapıların, balon turlarının, dağ bisikleti sürmenin keyfini sürmek isteyenler, bu güz de tercihini Kapadokya’dan yana kullanıyor. Gün doğumunun kızıllığının ve gün batımının bin bir tonunun en belirgin haliyle karşımıza çıktığı Kapadokya, bu mevsim de çok tercih ediliyor, çok seviliyor ve unutulmaz anılar arasında ilk sıradan kendisine yer buluyor.

Amsterdam'da Sonbahar

Kanallar Şehri Amsterdam’da Huzur Dolu Sonbahar

Sonbaharın kahverengisine, sarısına ve kuru yeşiline farklı coğrafyalarda şahitlik etmek isteyenler için ise Amsterdam seçeneği beliriyor. Kanallar şehri Amsterdam, özellikle sonbaharda göz alıcı manzaralara ev sahipliği yapıyor. Hem farklı bir kültüre şahitlik etmek isteyenler, hem yeni şehirler görmek isteyenler hem de sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerden birini gezmek isteyenler için Amsterdam ideal bir seçenek oluyor.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir