En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir?

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir?

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

İşi başından aşkın metropol insanları olarak yöresel lezzetlerin tadını unutur olduk. Bir yandan pratik yemeklerle öğün geçiştirirken biryandan da nerede o yöresel tadlarımız diye de içerliyoruz.

Ancak şimdi sizlere güzel bir haberimiz var. İstanbul’daki en leziz yöresel tadların hazırlandığı mekanları mercek altına aldık. Önümüzdeki günlerde sizlere yepyeni yöresel lezzet keşiflerimizi sunmaya devam edeceğiz ancak bugün sizlere İstanbul’un en iyi Karadeniz Yemeği hazırlayan restaurantlarını paylaşıyoruz.

Hamsili pilav, hamsi kuşu, karalahana dolması, turşu, Laz böreği, kuymak, pide, mısır ekmeği, pepeçura ve saymakla bitmeyecek daha bir sürü lezzet ve hepsi de Karadeniz mutfağı denince akla gelen en özel yemekler.

İşte İstanbul’un en iyi Karadeniz yemeği hazırlayan mekanları…

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Fatih Karadeniz Pidecisi

İstanbul’un ilk pidecisi ünvanını alan mekan, açıldığı tarihten itibaren aynı yerde hizmet vermekte ve gelenekçi haliyle çok sevilmekte. Tavsiye ettiğimiz lezzetler; Karadeniz pide çeşitleri ve fırında sütlaç.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Nalia Karedeniz Mufağı

Kardeniz mutfanın en leziz yemeklerini burada bulabileceğinzi Nalia’da içeri girdiğinizde kulağınıza gelen Karadeniz ezgileri otantik bir hava veriyor. Mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler; mıhlama, karalahana sarması, mısır ekmeği ve Nalia mısır tatlısı.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

PideBan

Malzemelerinin % 70′ini, pidenin ve menüsünde bulunan lezzetlerin çoğunun anavatanı olan Karadeniz bölgesinden temin eden PideBan çok sayıda şubesiyle Karadeniz lezzetlerini müşterileriyle buluşturuyor. Tavsiye ettiğimiz lezzetler; karalahana çorbası, Karadeniz pideleri ve hamsiköy sütlacı.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Nur Abla Karadeniz Sofrası

Çeşit çeşit Karadeniz yemekleriyle tam bir ziyafet sizleri bekliyor olacak. Tavsiye ettiğimiz lezzetler arasında; Çayeli kuru fasulyesi, hamsikoli ve pepeçura.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Kömür Türk Mutfağı

İstanbul’un özgün lokantalarından biri olan Kömür Türk Mutfağı 1989 yılından bu yana hizmet veriyor. Türk Mutfağı’nın eşsiz tadlarını kalite ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden beğenisine sunan mekanda mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler; hamsi tava ve zeytinyağlı sarma.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Hüsrev Lokantaları

Kuru fasulyeyi herkese sevdiren marka Hüsrev üç farklı şubesi ile lezzet zincirini oluşturuyor. Karadeniz’in en özel lezzetlerinin bulunduğu mekanda tavsiye ettiğimiz lezzetler; kuru fasulye, kavurma ve kadayıf.

En İyi Karadeniz Yemeği Nerede Yenir

Laz İstanbul

Karadeniz’in çok özel lezzetlerini misafirlerine özenle hazırlayıp, keyifli bir lezzet yolculuğu yaşatan Laz İstanbul, karalahana sarması, mıhlaması, turşu kavurması, laz böreği ve diğer ürünleri özenle seçilmiş taze ve doğal malzemelerle hazırlanarak, misafirlerin damaklarında unutamayacakları bir tat bırakıyor. Tavsiye ettiğimiz lezzetler; Karadeniz pideleri, balık yemekleri ve laz böreği.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir