En Havalı Caddenin En Havalı Mekanı: Minoa Books & Coffee

En Havalı Caddenin En Havalı Mekanı: Minoa Books & Coffee

Minoa Books and Coffee

Önce bir bağımsız kitapçı, sonra; bir kafe, bir restoran, bir konsept mağaza, bir tiyatro sahnesi, bir yaşam biçimi… Kitaplardan oluşan dekorasyonunda 50 binden fazla kitaba nefis lezzetlerle eşlik eden kitap cafe Minoa Books & Coffee Beşiktaş Akaretler yokuşunda.

Beşiktaş’tayken kahve molası vermek için harika bir mekan. Olağanüstü bir ambiyansı var. Işıklandırmaları olsun, kitapların dizilimi olsun her şey çok farklı. Soluklanıp bir şeyler içebileceğiniz minik bahçesinden içeri girdiğiniz an ruhunuzu huzur sarıyor. Ayrıca home office çalışanların ve öğrencilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir yer burası. İster tüm gün çalışın ister kitabınızı okuyun ya da sadece kahvenizi için, ruhunuz dinlenmiş ayrılacağınız kesin.

Minoa Books and Coffee Kitap Mahzeni

Minoa’nın Saklı Mahzeni

İçerde sizi bambaşka dünyalara götürecek edebiyat, sanat, gezi, yemek ve daha bir sürü alanda yerli-yabancı birçok kitap var. Alt kattaki kitap mahzeni ise sadece arayanların bulduğu gizli bir bölme… Buraya açılan merdivenleri Minoa Akaretler müdavimleri çok iyi biliyor. Merak edenler için anahtar kelimeler; çizgi roman, şiir, felsefe, sosyoloji, iş yönetim, psikoloji, tarih, polisiye, korku, bilimkurgu, mitoloji-dinler tarihi, bilim, edebiyat incelemeleri.

Minoa Books and Coffee Kitaplık-Yuvarlak Masa-Ahşap Merdiven

Mekana Anlam Taşıyan Simgeleri

Minoa merdivenlerinden yukarı çıkınca da dergiler ve tasarım kitapları sizleri karşılıyor. Mekanın simgesi yuvarlak masanın üstünde ve çevresindeki kitaplar da okurlarını bekliyor. Ve küçük bir not daha ahşap merdiven hep burada, en sevdiğiniz kitaba ulaşmanın yolunu simgeliyor.

Minoa Konsept Mağaza

Hem Kitap Cafe Hem Konsept Mağaza

Zaman zaman imza günlerine, söyleşilere de ev sahipliği yapan bu kitap kafe aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz bir konsept mağaza. Kırtasiye ürünleri, özel tasarım seramikler, dekorasyon ürünleri ve dahası… İlham verecek, kalıcı bir hediye arayışı içinde olanlar buraya mutlaka uğramalısınız.

Minoa Tatlı ve Kahvaltı

Minoa’da Ne Yenir?

Kahve mi yoksa çay mı? Tercihiniz ne olursa olsun, favori eşlikçisi Minoa portakallı tartı mutlaka deneyin. Mekanın mükellef kahvaltısı ve geniş menüsü ise tüm gün evinizdeymiş hissiyatı veriyor. Kendinizle yalnız kalmak ya da arkadaşlarınızla doyasıya vakit geçirmek istediğinizde tercih edeceğiniz yerler arasında. Kısacası buraya uğradığınızda hem karnınız hem ruhunuz doyuyor.

Minoa Village Beşiktaş

Minoa Cafe Nerede?

Aslında nerede demek yanlış olur. Nerelerde demeliyiz çünkü Minoa’nın 6 şubesi bulunuyor. Dünyanın en havalı caddeleri listesinde yerini alan Akaretler dışında Beşiktaş’ta 2 şubesi daha var. İstanbul Avrupa yakasında Sarıyer ve Şişli’de Anadolu yakasında ise Bağdat Caddesinde müdavimlerini ağırlıyor. Yolunuz düşerse size en yakın bir Minoa’ya mutlaka gitmelisiniz.

Minoa Village

Minoa Akaretler

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357 Beşiktaş
Telefon: 0212 236 94 52

Maslak Minoa Bookstore

Adres: Maslak, Eski Büyükdere Cd. Giz 2000 Plaza No:7/81 Maslak – Sarıyer
Telefon: 0212 290 80 90

Nişantaşı Minoa Bookstore

Adres: Teşvikiye Mah. Akkavak-Şekayık Sok. No: 47/2 Tunaman Çarşısı 1. Bodrum Kat, 34365 Şişli
Telefon: 0212 291 00 31

Minoa Bookstore Mudo Concept - Bağdat Caddesi

Minoa Bookstore Mudo Concept – Bağdat Caddesi

Adres: Erenköy, Bağdat Cd. No:320, 34728 Kadıköy
Telefon: 0216 784 02 32

Minoa Bookstore Levent Hanspaces

Adres: Nisbetiye, Nispetiye Cd No:24, 34340 Beşiktaş
Telefon: 0212 892 08 58

Minoa Village

Adres: Tepecik Yolu Alkent Sitesi Kaktüs Sk. No: 3/12 Beşiktaş
Telefon: 0212 351 52 45

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir