En Eski, Son Moda: Ferace

En Eski, Son Moda: Ferace

Feracem Ferace Modelleri 2014

Osmanlı kadınlarının tercih ettiği en eski giyim parçalarımızdan biri olan ferace son zamanlarda çokça tercih edilmeye başlandı! Üstelik tercih edenlerin çoğunluğunu genç hanımlar oluşturuyor.

Hal böyle olunca bizlere de ferace ve abaya üretimi yapan firmaları incelemek ve araştırmak düşüyor.

Feracem Ferace Modelleri 2014

Ortadoğu’nun Gözü Türkiye’de

Teknolojinin gelişmesi ve çok daha global bir dünyanın içinde yaşıyor olmamızla birlikte ülkeler ve kültürler arası etkileşim de oldukça hızlı bir biçimde gerçekleşiyor. Son günlerde Ortadoğu’nun gözü Türkiye’de…

Türk firmaları Ortadoğu pazarında 2005’ten bu yana yoğun olarak varlığını sürdürüyorlar. Öyle ki artık modayı belirler oldular. Önceleri dış giysilerinde siyah renkleri tercih ederlerken bizde tercih edilen renkli pardösü ve renkli şal çeşitleri Arap kadınlarının da hayatına girdi. Bu değişiklik üstelik sadece giyim kuşamda ki renklerde modellerde değil baş bağlamada da kendini gösteriyor. Tabii bu etkileşim tek taraflı da değil…

Feracem Ferace Modelleri 2014

Türklerin Tercihi Ferace

Feraceler özellikle de koyu renkli olanlar Türkler tarafından tercih ediliyor. Ancak Türkler sadece siyah değil renkli feraceler de giymek istiyor. Böyle olunca da farklı renklerden feraceler tüm Türkiye’de de artık büyük ilgi görüyor.

Terletmeyen kumaşı ve tek parça dış giyim rahatlığıyla Ferace sadece yaz aylarının değil tüm sezonun kurtarıcı giysisi oldu. Feraceler artık herkesim tarafından talep görüyor. Öyle ki bazen Kadınlar otelde havuz kıyafetlerinin üstüne, bazen onunla uzun yolculuklar yapıyor ve bazen de evinde misafirlerini karşılıyor. Özellikle de kına gecesi kıyafetlerinde bile abiye ağırlıklı feraceler tercih edilir oldu.

Feracem Ferace Modelleri 2014

Ferace’nin En Güçlü Markalarından Biri: FERACEM

2003 yılında Suriye den Şamlı Ömer’in ile başladı ferace ile alakamız. Önceleri abaya denilirdi ona kimseler bilmez bilenlerde giymeye çekinirdi. Sadece Umre ibadeti yapılırken teveccüh edilir gayrisi umursamazdı.

Fakat 2010’dan sonra ferace zarifliği, şıklığı ve rahatlığıyla hak ettiği yeri kazanmaya başladı yani “En Eski, Son Moda” oldu…

Feracem Ferace Modelleri 2014

Feraceyi çok sevdik ve çok benimsedik, sonra da vazgeçemedik. Feracenin Türkiye’deki en güçlü markalarından olan FERACEM geniş ürün yelpazesi ve feraceyi en üst seviye kumaş kalitesi ile vazgeçilmez oluyor.

Feracem markası feraceye farklı bir boyut katarak genç ve dinamik hanımlar için Spor Grubu olarak çok çarpıcı ferace modellerini de üretimine ekliyor. Feracem; rengarenk, cıvıl cıvıl, spor ama bir o kadar da tesettüre uygun ferace konseptini hızla yayıyor.

Feracem Ferace Modelleri 2014

Feracem koleksiyonunda yer alan farklı kumaşlar ve farklı modellerden oluşan feraceler rahat, şık ve spor olmanın ayrılacağını hissettiriyor. Her yaş grubuna ve her bedenden ferace üretimine özen gösteren Feracem ile bu sezon gardırobunuzda spor feraceye yer açın diyoruz…

Üstelik Feracem/Ferace ve Çarşaf‘ın online satış sitesi www.feracem.net ile bu spor ve şık feracelere sadece bir tıkla sahip olabilirsiniz.

Feracem Ferace / Çarşaf İletişim:
Adres: Alikuşçu Mah. Yavuzselim Cad. Mustakimzade Sokak No:29 Fatih İstanbul
Telefon: 0536 263 2020
Feracem Facebook / www.feracem.net

Feracem Ferace Modelleri 2014

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir