Efsane Dizilerin Alkolsüz Mekanları

Efsane Dizilerin Alkolsüz Mekanları

Efsane Dizilerin Alkolsüz Mekanları

Toplumumuzun yapısının televizyona düşkün olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. TRT’nin ilk kurulduğu günden bu yana hayatımızda büyük yer etmiş televizyon ve yayınları artık sosyal hayatımıza da büyük ölçüde dokunuyor.

Öyle ki son 15 yılda dizilerin çekilip halkımız tarafından hayranlıkla izlendiği düşünülürse televizyonların yeni mekanlar bile önerdiğini görebiliriz.. Şu anda İstanbul’un en bilinen mekanları arasında yer alan bu alkolsüz mekanlara bir göz atalım…

Çam Vadisi Cafe-Karadayı

Karadayı – Çam Vadisi Cafe

Çam Vadisi Cafe, önceleri derme çatma iki masa iki sandalyeden ibaretken şimdilerde oldukça popüler. Neden mi?

Çam Vadisi Cafe, ünlü televizyon dizisi Karadayı’nın da belli sahnelerinin çekildiği cafe olarak ün saldı. Dizinin iki karakteri Mahir ile Feride’nin gittiği çay bahçesi cafe olarak da adlandırılabilir.

Anadolu kavağı Beykoz’da bulunan cafe, önceleri derme çatma iki masa iki sandalyeden ibaretken, güzel bir düzenleme ile müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunuyor. Kahvaltı servisleri de olan cafe de İstanbul’un içinde ama bir o kadar da dışında olup, Karadeniz’e açılan manzaranın eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Çam Vadisi Cafe İletişim:

Adres: Feneryolu Caddesi Yoros Kalesi Karşısı No:12 Anadolu Kavağı Beykoz-İstanbul

Mahallenin Muhtarları Cafe

Mahallenin Muhtarları – Mahallenin Muhtarları Cafe

Mahallenin Muhtarları Cafe adından da anlaşılacağı gibi yılların dizisi Mahallenin Muhtarları‘nın o ünlü cafe sahnelerinin çekildiği mekan. Dizinin sıcaklığı olduğu gibi mekanında gerçek anlamda bir nostaljisi ve sıcak bir ortamı var. Çay deyince ciddi anlamda bir kalite sunan ve ” Hadi arkadaşlarla birer çay içip iki lafın belini kıralım ” diyebileceğiniz bu mekan, özellikle de dizi hayranı iseniz tam sizin için…

Mahallenin Muhtarları Cafe İletişim:

Adres: Yalı Mahallesi, Mahallenin Muhtarları Caddesi, Beşçeşmeler Sokak, No 1/A, Maltepe / İstanbul
Tel: ( 0535 ) 334 17 14

Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi-Süper Baba

Süper Baba – Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

Çınaraltı Çay Bahçesi Üsküdar’ın en tarihi yerlerinden Kuzguncuk semtinin ortasında, yıllara meydan okuyan kocaman bir çınarı ile Süper Baba dizisine ev sahipliği yapmış bir mekan. Hali hazırda bir çok kişinin bildiği İstanbul’un ikonlaşmış çay bahçelerinden biri olan mekanın yıllarca Süper Baba dizisine eşlik etmesi nostaljik bir sabah kahvaltısı için Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’ni ön plana çıkarmaya yetiyor.

Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi İletişim:

Adres: Çengelköy Mh., Çınarlı Cami Sokak / İstanbul
Tel: (0216) 422 1036

Pierre Lotti Kahvesi-Ezel Dizisi

Ezel – Pierre Loti Kahvesi

İstanbul Avrupa yakasının en güzel manzaralarından birine sahip olan Pierre Lotti Tepesi ve tabi ki kahvesi yıllardan bu yana Türk filmlerinin en mutlu aşk sahneleri ile hatırlanır. Son yıllarda gerek oyuncu kadrosu gerek senaryosu ile insanları ekranlara bağlayan Ezel dizisinin en güzel anlamlı sahnelerinin de çekildiği mekan, İstanbullunun aslında bildiği ama nerede nasıl giderim telaşı ile ziyaret edemediği bir mekan. Gerek İstanbul manzarası gerek huzur veren ortamı ile Pierre Loti Kahvesi ziyaret edilesi mekanlarımız arasında kendine ön sıralardan yer buluyor.

Pierre Loti Kahvesi İletişim:

Adres: Eyüp Merkez Mahallesi, Eyüp / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 581 26 96

Molla Aşkı Terası-İncir Reçeli

İncir Reçeli – Molla Aşkı Terası

Bir başka tarih kokan Balat’ın en güzel yerlerinden birinden Haliç’in ayaklarınızın altından olduğu mekan. Hatta İstanbul’ un 5/2′ sini görebilirsiniz desek yanlış olmaz. Son yılların çekilmiş belki de en romantik aşk filmi olan İncir Reçeli serisinin ilkin de kahvaltı mekanı olan ve yazın sıcaklığını içimize buram buram serpen Molla Aşkı Teras, bütün tarihi ile sizleri bekliyor.

Molla Aşkı Terası İletişim:

Adres: Ayvansaray mahallesi, Pasahamamı sokak, No: 70 Fatih / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 534 8644

Ekmek Teknesi

Bir dönemin efsaneleşen dizisi Ekmek Teknesi’nin fırınının bulunduğu semt Kuzguncuk’ta dolaşırken her an kendinizi film setinin içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi evlerin arasında dolaşırken zamanda yolculuk yapacağınızdan eminiz.

Yorumlar

“Efsane Dizilerin Alkolsüz Mekanları” için bir cevap

  1. […] hit olmuş bir çok diziye ev sahipliği yapan mekan bu yönü ile daha çok konuşuluyor. Ezel dizisi ile ün yapmış, İncir Reçeli filmi ile […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir