Düşük Bütçeyle Yeni Sezon Alışverişi Yapmanın 5 Yolu

Düşük Bütçeyle Yeni Sezon Alışverişi Yapmanın 5 Yolu

Mien Prive Takım ve Elbise - Eda Cömert

Mevsim değişirken yepyeni tasarımlar hepimizi heyecanlandırıyor. Özellikle koyu renklerin hakim olduğu kıştan yaza geçişte cıvıl cıvıl kıyafetler, gözlerde adeta kalpler çıkarıyor. Ancak ürünü sepete eklemeye gelince uçuk fiyatlar ‘yok artık’ dedirtiyor. En basit parçalar bile sezon başında ederinden pahalıya satışa çıkarılıyor. Hal böyle olunca dolapları düşündüğümüz kadar bütçeyi düşünmek gerekiyor. Gelin şimdi cep yakmadan yeni sezon alışverişi nasıl yapılır, 5 yolunu tarif edelim.

Kuaybe Gider Trençkot - Manuka Denim Ceket

Kuaybe Gider Trençkot
Manuka Denim Ceket

‘Outlet’ Ürünlerine Yönelin

Kış sezonundan kalan ince dokulu parçalardan mevsim trendine uygun olanları favorilere ekleyin. Bununla birlikte markaların ‘outlet’ kategorilerine mutlaka göz atın. Bir önceki yazdan kalma birçok parçayı burada göreceksiniz. Özellikle modası asla geçmeyenleri, (denim ceket, beyaz gömlek gibi) rahatlıkla uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayakkabı alışverişlerinizde de mutlaka eski sezonlara göz atmayı unutmayın.

By Far Çanta - Mango Çanta

By Far Çanta – 5.900 TL
Mango Çanta – 199.99 TL

Pahalı Tasarımların Muadillerini Bulun

Dünya markalarının ürünleri AVM mağazaları tarafından, onlar da küçük butikler tarafından her zaman taklit edilir. Binlerce fiyat etiketli bir tasarımın neredeyse aynısını bu sayede dolaplara ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekense üzerinde marka logosu bulunmaması. Demek istediğimiz markanın ‘çakma’sı değil; neredeyse aynısı ama kesinlikle isim taşımayanı. Bununla birlikte son zamanlarda tesettür butiklerinden tutun da Mango‘ya kadar pek çok marka, dünyaca ünlü tasarımların benzerlerini koleksiyonlarına ekliyor. Pahalılarına bakıp iç geçirmektense uygun fiyatlıları kesinlikle daha iyi bir alternatif.

Gül Aksa Butik Trençkot ve Tunik

Instagram Butiklerini Keşfedin

Online alışverişlerin çoğu artık Instagram üzerinden yapılıyor. Ve sayıları giderek artan butikler sayesinde ürünler çeşitleniyor, çeşitlendikçe de fiyatlar düşüyor. Bu gibi yerlerde oldukça uyguna sezon trendi tasarımları bulmak da kolaylaşıyor. Ancak dikkat etmeniz gereken bir ‘güvenlik’ sorunu var. Fatura kesmeyen, iade kabul etmeyen mağazalardan kesinlikle alışveriş yapmayın. Bunlarla beraber sokak aralarındaki mağazalara, pasaj içindeki butiklere (Beşiktaş’taki Sinanpaşa Pasajı, Taksim’deki Çiçek Pasajı) göz atıp en azından sezon trendlerini yansıtan basic parçaları buralardan uyguna alabilirsiniz.

Refka Etek - Bigdart Elbise

Refka Etek
Bigdart Elbise

Yeni Markalara Şans Verin

Tesettür giyim markaları gün geçtikçe çoğalıyor. Bu çeşitliliği fırsata dönüştürmek de sizin elinizde. Çiçeği burnunda birçok marka, açılışa özel tasarımlarını daha uygun fiyatlara satışa sunuyor. Bununla birlikte, yeni marka keşiflerinizde illa sahiden ‘yeni’ olmasına gerek yok. Sizin için böyle olması yeterli. Demek istediğimiz, binlerce markanın ürün satışını yapan alışveriş sitelerinde ismi bilinmedik pek çok sezon tasarımını uyguna bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tamamen ürün içerikleri.

Normcore Çizgili Tunik ve Mavi İkili Takım

Normcore Haki Tunik
Normcore Mavi Takım

Alışveriş Sitemizdeki Önerileri Dikkate Alın

Yeni sezon alışverişlerini uygun fiyata yapmak için hem yazılarımızı hem Yeşiltopuklar alışveriş sitesini hem de Instagram hesabımızı takip edin. Editör seçimleriyle önerilen pek çok tasarımı, sezon trendlerine göre binlerce marka arasından seçip sizi hiç zahmete sokmadan sunuyoruz. Her gün yenilenen bu içeriklerimizi takip ederek de cep yakmadan iyi kombinler yapmanız oldukça kolay olacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir