Dürümün En Kral Adresi: Dürümcü Emmi

Dürümün En Kral Adresi: Dürümcü Emmi

Alkolsüz Mekanlar  Dürümcü

İstanbul’da Anadolu mutfağının lezzetlerini sunan bir çok mekan bulunmakta. Lezzet sıralaması yaptığımız zaman hangisini ilk sıraya koyacağımızı kararlaştırsak gerçek anlamda zorlanırız. Fakat böyle bir liste olduğunu varsayarak Kadıköy’de bulunan Dürümcü Emmi, bu listenin en üst sıralarında kendine yer bulacağına eminiz.

Gaziantep mutfağının lezzetlerini katkısız bir şekilde, muazzam bir lezzetle konuklarına servis eden Dürümcü Emmi, hizmet kalitesi ile de Anadolu insanının konukseverliğini tam anlamıyla yansıtıyor.

Alkolsüz Mekanlar  Dürümcü

Mekana gidildiğinde en çok duyduğunuz cümle ise, “Bana bir Beyran lütfen“. Gaziantep masalarının vazgeçilmez çorbası beyran, Dürümcü Emmi’de tüm doğallığı ile konuklarına sunuluyor. Gerçek anlamda bol et ile servis edilen beyran çorbası özellikle bu soğuk havalarda tam bir direnç kaynağı olarak söylenebilir.

Özel açık ayranlarının lezzeti damağınızda kadife bir tat bırakırken, içli köftenin ne demek olduğunu Dürümcü Emmi’ye gittikten sonra anlıyorsunuz desek yeridir. Neredeyse bir yumruk büyüklüğünde olan içli köfteleri de ana yemeklere geçmeden önce yüksek lezzetle bir aperitif.

Alkolsüz Mekanlar  Dürümcü

Yöresel ızgara çeşitlerinin hangisini seçerseniz seçin pişman olmayacağınız, yemek bittik den sonra “acaba tatlı olarak ne var? ” diye düşüneceğiniz bir Anadolu restoranı olan Dürümcü Emmi bağımlılık yapabilir. Kadıköy itfaiyenin hemen karşısında bulunan ve konum olarak kolay bulunabilecek bir lokasyona sahip Dürümcü Emmi’nin hemen yakının da İspark bulunması otomobille gidecekler için de ayrı bir kolaylık. Zira mekanın önünde yer bulmak, yoğunluk dan dolayı biraz zor.

Alkolsüz Mekanlar  Dürümcü

Abdullah Gül’den Cüneyt Arkın’a, Müslüm Gürses’den Ferdi Tayfur’a, Kurtlar Vadisi Pusu dizisi oyuncu ekibinden, Metin Akpınar’a kadar pek çok ünlü ismin de konuk olduğu mekan, siz ve sevdiklerinizi bekliyor. Bu hafta sonu nerede ne yesek diye aklında soru olanlar çoktan Dürümcü Emmi için yola koyulmuşlardır bile.

Alkolsüz Mekanlar  Dürümcü

İletişim:
Adres: Söğütlü Çeşme Cad. Mahmutbaba Sok. No:10 Kadıköy
Tel: 0216 348 18 86

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir