Dünyanın Çikolata İle Oynanan Tek Mekanı Bonne Nuit Kadıköy

Dünyanın Çikolata İle Oynanan Tek Mekanı Bonne Nuit Kadıköy

Bonne Nuit Kadıköy

Kendi çikolatanızı hazırlayabileceğiniz, yeri geldiğinde onunla oynayabileceğiniz ve tabi ki doyasıya yiyebileceğiniz bir mekan Bonne Nuit. Bir düş gücü çikolatacısı mottosuyla diğerlerinden ayrılan mekanın, Kadıköy Moda’da ki yerini inceledik. Kırmızı beyaz rengin hakim olduğu çikolata dükkanının tam ortasında yer alan döner kayak ilk bakışta dikkat çekiyor. Sıcak, samimi ve oldukça lezzetli olan Bonne Nuit’in Karaköy ve Galata’da da şubeleri bulunuyor.

Birçok ürününü işletme sahibinin el işçiliği ve hayal gücü sayesinde oluşturan ve tescilleyen Bonne Nuit’te çikolatanın geleceği emin ellerde. Hem kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak hem de çikolataya doymak için uğrayacağınız mekanda ilgimizi çeken diğer detaylar ise yazının devamında…

Bonne Nuit Çikolata Mutfağı

Kendin Erit Kendin Şekil Ver

Bonne Nuit, dünyanın mutfak ile servis edilen tek çikolatasını sunuyor. Kendinizi o an küçük bir çocuk gibi hissedeceğiniz mini mutfak masanıza kadar geliyor. Mini ocağı yakıp katı halde bulunan çikolatayı eriterek işlenebilir hale getiriyorsunuz. Çikolata kalıplarına dökerek içini veya üstünü yan ürünlerle doldurup çeşitlendirebiliyorsunuz. Bu işlemin ardından kalıpları mini buzdolabına yerleştirip, yaklaşık 15 dakika bekledikten çikolatalarınız hazır oluyor. İster o an yiyebilir ister paket yaparak hediye edebilirsiniz.

Bonne Nuit 32 Kat Kek

Yüksek Haz İçin En Yüksek Lezzet

Tatlı krizinin tuttuğu anlarda bir dilim asla yetmez denir ama tam 32 katlı keki ile Bonne Nuit bu tabuyu yıkıyor.  İncecik kek katları, bitter Belçika çikolatalı özel tarif mousse, sütlü Belçika çikolatası ve çıtır krep parçalarını birleştirerek yüksek haz için en yüksek lezzeti yapan mekan, şimdiye kadar tüm bildiklerinizi ve yediklerinizi unutturacak.

Bonne Nuit Dönme Dolap

Dönme Dolap Fondü

Bonne Nuit’te fondü de masalsı bir sunum ile servis ediliyor. Tamamı el yapımı karamel kek, beyaz çikolatalı brownie, cookie, krep; sütlü, beyaz ve bitter Belçika çikolatası ile çilek ve muz gibi meyvelerin içinde yer aldığı bir dönme dolap masanıza geliyor. Lezzeti ile sizi bulutlara çıkaracak bu dönme dolap, çikolatanın eğlenceli tarafına atıfta bulunuyor.

Bonne Nuit Balon Çikolata

Bulutlara Çıkaracak Balon

Eğer dönme dolap ile bulutlara tam olarak erişemeyeceğinizi düşünüyorsanız bir alternatifiniz daha var. O da Balon… Kupta muz, çilek ve kek dilimleri üzerine krema ve balondan akan çikolata şelalesi. İşte size Bonne Nuit uçan balonu eşliğinde karşı konulmaz lezzet yolculuğu. Yerken kendinizi sanki Kapadokya’daymış gibi bulutların üzerinde hissedeceksiniz.

Bonne Nuit Çikolata Gezegeni Satürn

Çikolata Gezegeni Satürn

İlk kez 1610’da Galileo Galilei tarafından fark edilen Satürn halkaları Bonne Nuit’te karamelli kek, bitter çikolatalı mousse, orman meyveleri bileşenlerinden oluşan bir çikolata gezegenine dönüşüyor. Dünya için küçük bir iyilik ve yenilik yapan mekan, çocuk düşlerinin en sevilen gezegeni Satürn’ü yakından görme hatta yeme zevkine ulaştırıyor.

Bonne Nuit Fabrika Çikolata Oyunu

Dünyanın En Lezzetli Oyunu

Bir arada geçirilecek muhteşem zamanı garantileyecek fenomen oyun Fabrika sadece Bonne Nuit’te. En çok tatlıyı kazanan fabrika anahtarının sahibi oluyor. Dünyanın tek oyun konseptli çikolatası 2-5 kişilik sürümüyle hem lezzete hem eğlenceye doyuruyor.

Bonne Nuit Fransız Kahvaltısı

Muhteşem Bonne Nuit Kahvaltısı

Fransa’nın kruvasan, tereyağı, süt ve böğürtlen reçeli; İtalya’nın parmesan, mozarella, cheddar peyniri; Belçika’nın çikolata, lotus kreması; yerli et ürünleriyle buluştu. Muhteşem Bonne Nuit Kahvaltısı ortaya çıktı. Büyük incelik ile hazırlanan bu kahvaltının her ürünü fenomen olmaya aday.

Bonne Nuit İletişim:

  • Adres: Caferağa Mahallesi Badem Altı sokak 24/A İstanbul
  • Tel:  0549 718 53 04

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir