Dünyanın Bir Numaralı Şefinden “Çikolatadan Semazen”

Dünyanın Bir Numaralı Şefinden “Çikolatadan Semazen”

Çikolatadan Semazen

Türkiye’de faaliyetlerinde 25 yılı geride bırakan Puratos, çikolata markası Belcolade’nin farklı aromalara sahip gerçek Belçika çikolatası Origin grubunun lansmanını sektörün önde gelen temsilcileriyle İstanbul’daki Belçika Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirdi.

Gecede bir konuşma yapan İstanbul Belçika Başkonsolosu Henri Vantieghem, çikolatanın tarihçesinden bahsederek, ilk olarak İspanyollar tarafından keşfedilmesine rağmen işlemesinin ve sanatının Belçikalılar tarafından yapıldığını ve tüm dünyaya Belçika’dan yayıldığını belirtti. Belçika’nın amaçlarından birisinin çikolatadaki ününü tüm dünyada devam ettirmek olduğunu kaydeden Vantieghem, konuşmasının bir kısmını Türkçe gerçekleştirerek davetlileri şaşırttı.

Çikolatadan Semazen

Etkinlikte konuşan Puratos Türkiye Genel Müdürü Başar Kılıç ise, “Emin adımlarla dünyada büyüyen şirketimiz, Türkiye’de de 1987 yılından bugüne kadar ekmekçilik, pastacılık ve çikolata sektörlerine verdiği hizmetlerle öncülük etmeye devam ediyor. Hem tüm dünyada, hem de Türkiye’de büyümemizde rolü olan, çikolatadaki en önemli markamız Belcolade, profesyonellere yönelik sektörde dünya ikincisi, bazı ülkelerde ise pazar lideri konumundadır. Belcolade’ı lezzet lideri yapan özellikler, özenle seçilmiş kakaoların kullanılması, YÜZDE100 kakao yağı oranından vazgeçilmemesi, üretimde kullanılan hammaddelerin kalitesi ve üretim sürecinde geleneksel yöntemlerin kullanılmasıdır. Global vizyonumuz Belcolade’nin lezzet lideri konumunu pekiştirmektir” açıklamasında bulundu.

Çikolatadan Semazenler

Stefane Leroux, geceye özel çikolatadan semazenler yaptı. Leroux’nun çikolatadan yaptığı semazenleri büyük ilgi gördü. İstanbul – Türkiye’de faaliyetlerinde 25 yılı geride bırakan Puratos, çikolata markası Belcolade’nin farklı aromalara sahip gerçek Belçika çikolatası Origin grubunun lansmanını sektörün önde gelen temsilcileriyle İstanbul’daki Belçika Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirdi. Leroux, çikolatanın keşfedilmemiş yönlerini de katılımcılarla paylaştı. Davete katılanlar Belcolade çikolatalarının birbirinden farklı ürünlerini tatma fırsatı elde ettiler.

Çikolatadan Semazen

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir