Dört Mevsim Güzel “Abant”

Dört Mevsim Güzel “Abant”

Abant Her Daim Keyifli

Abant Bolu Dağları’nın 34 km güney batısında bulunan bir krater gölüdür. Otoyoldan sizi yönlendiren bir tabelayla sadece Abant’a değil bambaşka bir dünyaya ulaşabilirsiniz…

Şehrin karmaşasından bunaldığınız ve kendinizi doğanın sadeliğine daha yakın hissetmek istediğiniz zamanlarda Abant hem yakın hem de muhteşem bir alternatif oluşturmaktadır.

Diğer Tatil Mekanlarını KEŞFEDİN!

Çam ağaçlarının ağırlıkta olduğu Abant ormanlarında her mevsim ayrı güzeldir. Hep kış manzaralarıyla tanıdığımız Abant, diğer mevsimlerde de başka yerde göremeyeceğiniz bir güzelliğe bürünmüştür. Sonbaharda sararan yaprakların arasında dolaşabilir, yaz sıcağından kaçmak için göl kıyısında serinleyebilirsiniz. Baharda ise açan çiçeklerin kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Gölün çevresinde pek çok lüks otel bulunmaktadır.Dilerseniz buralarda konaklayarak rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Hemen göl kıyısında pek çok çeşitli menüsü olan restoranlarda kahvaltı yapabilir ve gün batımına karşı akşam yemeği yiyebilirsiniz.Göl çevresinde kendin pişir-kendin ye usulüne uygun piknik alanları da bulunmaktadır.

Türkiye’nin tatil yöreleri, yurtiçi tatil turları, Türkiye’nin turistik yerleri, gezi ve konaklama rehberi www.tebdilimekan.info

Abant Gölü‘ne giderken sol tarafınızda pek çok irili ufaklı kulübe görmeniz mümkündür. Önlerindeki mangallarda pişirilen sucuklar, biberler ve domatesler size çok daha başka bir zevki de sunmaktadır. Mangal közünde yavaş yavaş pişirilen sucuk ve yanında sunulan, yine korda demlenmiş çayın tadı bambaşkadır. Yanınızdan akan derenin sesi, hayvanların hareketliliği ve doğal manzarası eşliğinde samimi bir ortamda sucuk ekmek ya da köfte yiyebilirsiniz. Sucuk ekmeğin fiyatı 6-10 TL arasında değişmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir