Doğru Gelinliği Seçmenin Püf Noktaları

Doğru Gelinliği Seçmenin Püf Noktaları

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Her kadın ister evli olsun, ister bekar olsun gelinlik modellerine özel bir ilgi gösterir. Gelinlikler her kadın için en özel günün kıyafetidir. Hanımefendiler kah kendileri için, kah kızları ve yakınları için mutlaka gelinlik modelleri ile ilgili bir fikri ve bir beğenisi vardır. “Renkler ve zevkler tartışılmaz” denir ya; biz de herkesin görüşü ve beğenisine saygı duyarak gelinlikler hakkında birkaç söz söylemek istiyoruz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Her genç kızın gelinliği kendisine özel olmalıdır

Gelin olmak ve gelinlik giymek hayatımızın en önemli noktasıdır. Sanki yeniden bir doğum günüdür. Onun için gelinlikler genç kızların ve bekar hanımların hülyasıdır. Gelin masumiyetin resmidir. Her gelinin de kendi stili ve tarzı olmalıdır. Bedenen ve ruhen her genç kızın gelinliği kendisi için özel dikim olmalıdır. Bir butikte kendi hayalinizdeki gelinliği siz de tasarlayabilir, diktirebilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Gelinlik seçiminde dikkat edeceğiniz hususlar

Gelinlik mağazalarının vitrinlerini süsleyen gelinliklere baktığımızda, kendimize yakıştırdığımız gelinlik modelleri seçilmelidir. Üzerimize beğendiğimiz modeli giydiğimizde bize yakışmadığı gerçeğiyle suratımız asılabilir. Bu yüzden bedenimize, kilomuza ve boyumuza göre en uygun gelinlik modelini seçmemiz gerekmektedir.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Dekolte olmayan ve masumiyeti de yansıtacak gelinlikler bize saray havası verecektir. Şık, zarif ve asil olmak ancak; gelinin inanç değerleriyle bütünleştiği zaman oluşur. Bunun yanında bizim kültürümüzde prenses ve kraliçe olmak yerine, sultan olmak vardır. Gönüllerin sultanı olmak demek; inanç ve masumiyeti korumak demektir.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Mütedeyyin ve muhafazakar bir düğün tasarlanacak olursa eğer; gelinliğin sadece türbanlı olması yetmiyor. Kıyafetin bütünüyle inanç değerlerini yansıtan bir stil içinde olması gerekir. Masumiyet çizgilerini aşan bir gelinlik, davetçilerin zihin dünyalarında istifham oluşturabilir. Buna dikkat etmek gerekir.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Hanımefendiler ister kendine özgü, özel bir gelinlik diktirsinler, ister mağazadan veya bir butikten alsınlar, ister kiralık gelinlikleri tercih etsinler, isterlerse de anneannelerinin ve babaannelerin gelinliklerini tercih etsinler, önemli olan gelinlerin taşıdığı gelinlikleri sevmeleri içinde rahat olmaları ve aynı zamanda da taşıdığı bu özel kıyafetle mutlu olmalarıdır.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2014

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir