Doğala ve Doğaya Kaçış Adresi: Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Doğala ve Doğaya Kaçış Adresi: Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Birbiri ardına geçen günler, kalabalık ve karmaşık şehir yaşamı, stresli iş ve ev hayatı ile günlük yaşamın koşuşturmacasından yorulup, kendimizi dinlemeye ve dinlenmeye ihtiyaç duyuyoruz bazen.

Hayatın olanca hızıyla aktığı günlerde, doğaya ve doğala kaçarak hem rahatlayabileceğimiz hem de negatif enerjimizden kurtulabileceğimiz, bir nevi “topraklanabileceğimiz” zamanlar arıyoruz. Bu ihtiyacımızı bilen bazı işletmeciler de bize bu doğrultuda çok güzel seçenekler sunuyorlar. Bunlardan bir tanesi de Kocaeli’ndeki Narköy Otel ve Çiftlik Evi.

“Eğitim odaklı sürdürülebilir turizm merkezi ve organik tarım çiftliği” olarak tanımlanıyor mekan. Burada bir çiftlikte geçirilen hayat uygulanmaya çalışılıyor. 14 odadan oluşan tesis, hem bir çiftlik hem de otel mantığıyla hizmet vermeye devam ediyor. Kapalı ve açık derslikler, organik tarım çiftliği, toplanan organik ürünlerin pişirilebilmesi için restorant ve nefes kesici bir orman, bu mekanın size vadettiği güzelliklerden.

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

İster eğitimlere katılın, ister doğal çiftlik yaşamının keyfini yaşayın

Modern hayatın dayattığı bir çok şeye burada rastlayamıyorsunuz. Mesela televizyon yada klima bulunmuyor odalarda ve mekan eğlence yerleri ile yüzme havuzları barındırmıyor bünyesinde. Fakat tüm bunlardan daha önemli ve çok daha rahatlatıcı olacak farklı aktiviteler vadediyor. Örneğin orman yürüyüşleri yapılabiliyor burada. Uzun ve bol oksijenli bir yürüyüş sonucu yenilenmeniz ve hatta gençleşmenize yardımcı olunuyor. Çiftlik hayatı öğretiliyor, daha önce elinizin değmediği bir çok doğal güzellikle haşır neşir olmanız sağlanıyor. Peynir ve ekmek yapımı ile ilgili atölyeler, kişisel gelişim ve kaygı-stres yönetimi eğitimleri gibi aktiviteler de tesiste uygulanıyor.

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Organik mutfak ve anne yemekleri ile doğal beslenmeye geçin!

Çoğu zaman bir yerlere yetişme telaşından kahvaltı yapamadığımız günlerin yada iş arası, koşuşturma molası sırasında atıştırdığınız sağlıksız yemeklerin acısını burada doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Tesiste sunulan ürünlerin %80’i orada üretilen besinlerle hazırlanıyor ve organik sertifikalı ürünlerle engin ve doyurucu kahvaltılar sunuluyor. Üstelik isterseniz hazırlanan her bir gıdanın nasıl ve nerede üretildiğini de öğrenebiliyorsunuz. Çocuklar için organik pizzalar, vejetaryenler için ana yemek seçenekleri ve ev yapımı lezzetler ile mutfak konusunda bir hayli iddialı olmaları da kaçınılmaz oluyor.

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Beton yığınlarının, kirli havanın, stresin, yoğunluğun olanca varlığıyla kuşattığı şehir yaşamlarından bir nebze de olsa kurtulabilmek, toprakla içli dışlı olabilmek, sebze-meyve yetiştirmenin ve çiftçiliğin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek için Narköy Otel ve Çiftlik Evi ideal bir yer. Biz de, doğa dostu çalışma anlayışı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası ile misafirlerinin mutlak memnuniyetle ayrıldığı bu mekana gitmenizi ve kendinizi doğayla baş başa bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Narköy Otel ve Çiftlik Evi İletişim:
Adres: Kıncıllı Köyü, Yayla Mevkii, Kerpe Caddesi, No:13/A Kandıra/Kocaeli
Tel: (0262) 561 25 25 (26-27-28)

Narköy Otel ve Çiftlik Evi

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir