Doğal Kumaşlı Yazlık Elbiseler Nasıl Giyilir, Hangi Parçalarla Kombinlenir?

Doğal Kumaşlı Yazlık Elbiseler Nasıl Giyilir, Hangi Parçalarla Kombinlenir?

Terzi Dükkanı Beyaz Elbise

Doğal kumaşlar, kavurucu sıcaklarda nefes alan dokularıyla yazlık elbiselere hayat veriyor. Pamuk, ipek, keten ve dahası… 2019 yazında geniş kalıpları, minimalist görünümleri ve zaman zaman yanlarına aldıkları desenlerle tesettürlü kadınların kombinlerine adapte oluyor. Peki, son zamanların kurtarıcı parçası natürel elbiseler nasıl giyilir, hangi parçalarla kombinlenir?

Misa Designn Puantiyeli Elbise

Bej Tonlarıyla Organik Görünüm

Yaz sezonun en aranan parçalar, doğal kumaşlara sahip akışkan elbiseler. Sıcak günlerde tesettürlü kadının konforuna gölge düşürmeyen bu tasarımların kimi keten kimi pamuklu dokuya sahip. Özellikle bej tonlarındaki nude renklerle bütünleşen elbiselerde yoğun ve iddialı görünümlere yer yok. Tam aksine onlara bu ünü kavuşturan, geniş kesimlere ve minimalist tavırlara sahip olmaları.

Benin Boydan Düğmeli Elbise ve Hasır Ayakkabı-Çanta Kombini

Hasır – Örgü Ayakkabı ve Çantalarla Eşleştirin

2019 yaz sezonunda hasır ve örgü görünümler hiç olmadığı kadar gündemde. Oldukça popülerleşen bu parçalar, doğal görünümleriyle kendini sevdiriyor. Doğal kumaşlı yazlık elbiselerle eküri haline gelen, hasır ve örgü en eforsuz kombinlere imkan tanıyor. Seçiminiz her ne olursa olsun, bir örgü sandalet bir hasır çanta işleri halledecek demektir.

Refka Haki Doğal Kumaşlı Keten Elbise Ve Pamuklu Şal

Pamuklu/Keten Şal ile Kombinleyin

Doğal kumaşlı yazlık elbiseleri ipek şallar, şifonlarla kombinlemek olmaz. Devir her ne kadar zıtlıkların devri olsa da bazı istisnalar halen geçerli. Nefes alan elbiselerin konforunu daima yaşatmak için şal seçimleriniz de pamuk ve keten dokulu organik seçimler olmalı.

KB Boutiquue Desenli Kimono ve Elbise Kombini

Kimono – Pelerinle Deneyin

Tatil beldelerinde kimonolarla eşleşen doğal kumaşları elbiselerin ayrı bir havası var. Sade ve daha düz kesimli elbiselerle bir araya gelecek renkli dış giyim parçaları yazın enerjisi taşıyor.

Zonnat Bej Elbise

Monokrom ya da Ton Sür Ton Stili

Doğal kumaşlı yazlık elbiselere en yakışan stillerden biri monokrom bir diğeri de ton sür ton. Baştan aşağı aynı rengi ya da aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanmanın verdiği sakinlik, hem bir o kadar sade hem de bir o kadar şık.

Gizce Desenli Elbise Modelleri

Desenden Kaçmayın

Tesettürlü kadınların yaz dolaplarında eksik olmaması gereken elbiseler, doğal kumaşlarla tasarlanırken yanlarına sezonun en moda desenlerini de alıyor. Etnik, çizgi, çiçek, pötikare, geometrik belki de puantiye… Öyle ki, bir değil birkaç tanesine yer açmanız gerekiyor.

Palmiye Desen Elbise Modelleri

Sıcak İklim Görünümleri

Natürel stilleri denerken sıcak iklim görünümlerini es geçmeyin. Bej tonlarını kullanırken kızıl tonlara, kiremit rengine ve yeşillere yer açın. Ayrıca Hawai desenlerine sahip görünümler, palmiye ağaçları ve yaprakları da unutmayın.

He-Qa Haki Büzgülü Elbise ve Hasır Çanta Kombini

Abartıya, Ayrıntıya Yer Yok

Doğal kumaşlı elbiseleri kombinlerken “Fazla mı sade oldu?” gerginliğini üzerinizden atın. Bol kesimli doğal elbiseler, organik şallar, hasır çanta ve ayakkabılarla renk karmaşasına sahne olmadan kombinlenirken, fazla detaya boğulmayın. Stilinize katacağınız tek ayrıntı belki bir gözlük ya da birkaç bileklik olmalı…

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir