Doğa Tutkunu Muhafazakar Aileler İçin Seyahat Önerileri

Doğa Tutkunu Muhafazakar Aileler İçin Seyahat Önerileri

Ekolojik Oteller

Tatile çıkılacak tarihlerin yaklaşmasıyla birlikte “nerede, nasıl tatil yapmalı?” sorusu da daha çok ön plana çıkmaya başladı. Kimisi lüksünden ve rahatından vazgeçmek istemeyip, her şey dahil otelleri tercih ederken, bazıları için bu artık bir seçenek olmaktan çıktı.

Temiz havayla, yeşiliyle mavisiyle doğaya kavuşmak isteyenler için dört duvar arası mekanlardan kaçarak, tabiatla kucaklaşmanın yolları aranmaya başlandı bile. Biz de bu yazımızda tatil planı yaparken beş yıldızlı otellerin ışıltısına asla aldanmayan doğa aşığı aileler için seyahat önerileri sunduk.

İşte doğa tutkunu muhafazakar aileler için seyahat önerileri

Doğa Turları

Hangi mevsimlerde, hangi şehirler tercih edilmeli?

Ülkemiz konumu itibariyle her mevsim farklı bölgelerinde bambaşka güzellikleri barındırıyor. Bu da bu ülkede yaşayan bizler için önemli bir avantaj oluşturuyor. Yaz-kış turizm cenneti olarak her bir köşesi değerlendirilen bu topraklarda, doğa tutkunlarına da kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor. Sıcak iklim sevenler ve tatilinin yaz aylarında geçirmeyi planlayanlar için Ege ve Akdeniz’in nadide yerleşimlerinde, çok fazla kalabalığa karışmadan ve lüks otellere adım atmadan geçirilebilecek tatil beldeleri sayısı bir hayli fazla. Birçok kelebek türünün bulunduğu Fethiye-kelebekler vadisi, muhteşem doğası ile zihinsel ve bedensel olarak arınmayı sağlıyor. 125 taneye kadar çadır alabilen kapasitesi ile de bu tarz bir tatile açık olanlar için güzel bir imkan sağlıyor.

Likya Turu

Antalya Olimpos da doğal tatil denilince akla ilk gelen yerlerden. Birçok balık ve kuş türüne ek olarak caretta carettalara da ev sahipliği yapan bölge, maviliğin birçok tonuyla da huzuru soluklamanızı sağlıyor. Ağaç evlerde konaklama imkanı ile doğal tatilin tamamlanmasına olanak tanıyor. Muğla’nın Akbük koyu ise, yazları sıcak havası ve tertemiz denizinin yanı sıra birçok mevcut konaklama seçeneği ile doğa tutkunlarına göz kırpıyor.

Akbük Koyu

Çok sıcaklardan hoşlanmayanalar ve tatilini serin havada geçirmek isteyenler için ise elbette birçok seçenek bulunuyor. Oksijenin en yüksek olduğu bölgelerden Kaz Dağları mis gibi havası, serin rüzgarları ve göz alıcı ormanları ile doğa severlerin favori mekanları arasında yer alıyor. Harika gölü, yeşil ağaçları ile her mevsimin favorisi Abant ise, tatil planlarınızın ilk sıralarında bulunması gereken yerlerden.

Kaz Dağları

Macera severler ve doğanın büyüsüne kendini kaptırmak isteyenler için de bu taleplerini karşılayabilecek birçok tur alternatifi bulunuyor. Amasya-Ordu-Trabzon gibi Karadeniz’in eşsiz güzelliklerin sahip beldelerin gezildiği turlardan, Likya turlarına; Kapadokya turlarından, Isparta Lavanta tarlaları turuna kadar çeşitli firmaların gerçekleştirdiği tur seçenekleri, tatil planları arasında kendisine yer bulabilecek seçeneklerden oluyor.

Kamp Alanları

Farklı konaklama seçenekleri ile doğal hayatın içinde bir tatil geçirin.

Otellerden, apart pansiyonlardan sıkılıp, doğaya kaçmak isteyenler için elbette birçok konaklama seçeneği de bulunuyor. Doğal alanlarda çadır kurulmaya uygun bölgelerde kamp yapmak bu seçenekler arasında yer alıyor.

Bungalov Otelleri

Deniz manzaralı ve ağaçlar içerisinde yemyeşil alanlarda kurulan kamp bölgeleri, doğa severler için de güzel imkanlar sağlıyor. Bunun haricinde son zamanlarda giderek yaygınlaşan bungalovlar, işletmelerin oda seçenekleri arasında yer alıyor. Ahşap yapıları, tek katlı ve bahçe içerisinde özel alanları ile hem daha kişisel hem de doğayla iç içe bir tatil yapmak, bu tarz yerlerde mümkün kılınıyor. Ayrıca ekolojik otel olarak kurulan yerler, tarım ve hayvancılığın örneklerini görüp, deneyimleme imkanı sunan oteller, ekolojik köyler, küçük kasabalarda toprakla bütünleşmeyi sağlayan butik oteller, beş yıldızlı otel lüksü yerine tabiata karışmayı tercih edenler için birebir.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir