Desde Restaurant Muhteşem Boğaz Manzarasıyla Büyülüyor

Desde Restaurant Muhteşem Boğaz Manzarasıyla Büyülüyor

deste restaurant üsküdar

Boğaz keyfi Desde’de… Muhteşem Boğaz manzarasını karşınıza alıp yemek yemek için Desde Restaurant’ı tercih edebilirsiniz. Tercihiniz ister kahvaltı, ister öğle ya da akşam yemeği olsun, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Son zamanlarda da günlük telaş ve koşuşturmaca içinde her köşesinde ayrı bir güzelliğin gizli olduğu İstanbul’u nadiren yaşayabiliyorum. Bu yüzden yeni keşfettiğim, İstanbul’un güzelliğini hissettiren, yaşatan bir mekandan, Desde’den bahsedeceğim size. Keyifli bir hafta sonu kahvaltısı geçirmek niyetiyle önce Yıldız Parkı’na kilitlenmiş olan rotamız, bir arkadaşın tavsiyesi ile Büyük Çamlıca’ya çevrildi. Yukarı doğru tırmanmaya başladığımızda ilk dönemeçte karşılaştık Desde ile. Bütün Boğaz panoramasının en canlı haliyle önümüze serildiği salona girdiğimizde tabi hemen cam kenarında bir masaya konuşlandık. Açık büfedeki birbirinden lezzetli, çeşit çeşit kahvaltılıklar midemizi doyururken, muhteşem manzara da ruhumuzu sağalttı. Üzerine içtiğimiz Türk kahvesi de keyfimize keyif kattı. Biz gittiğimizde henüz masalar dolmamıştı ama zaman geçtikçe aileler birbiri ardına gelmeye başladı. Kablosuz internet bağlantısı ve günlük gazeteler hem brunch keyfini yaşayıp hem de gündemi takip etmek isteyenlerin yardımına koşuyordu. Ayrıca en takdir ettiğim hizmetlerden biri de annelerin rahatça kahvaltısını yapabilmeleri için çocuklarla ilgilenen palyaçolar oldu.

YAZARLARIN DA MEKANI

Brunch çıkışında ise nargile için de bir teras olduğunu öğrendim. İstanbul manzarasına karşı nargile de içilir hani. Tabi Yusuf İzzettin Paşa Köşkü’nün de içinde yer aldığı Desde sadece brunch ve nargile hizmeti vermiyor. Yemekleri, ara sıcakları ve salataları, kebap ve pide çeşitleri, Karadeniz mutfağının vazgeçilmezleri kadar özel içecekleri ile de Desde gözümüze ve midemize hitap ediyor. İçki servisi olmaması nedeniyle ailece tercih edilebilecek bir mekan olan Desde’de düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlar da yapılabiliyor. Ama karnınız tok ise Desde’nin çay bahçesinde manzaraya karşı çay içmenin keyfini yaşayın derim ben. Çeşitli organizasyonların da toplantılarını gerçekleştirdiği Desde, Ömer Lütfi Mete, Senai Demirci, Esra Elönü, Ahmet Selçuk İlkan gibi şair ve yazarların da uğrak yeriymiş.

Desde Cafe Restaurant
Adres: Turistik Çamlıca Cad. 36/a Kısıklı Üsküdar
Telefon: 0216 422 02 02

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir