Covid-19 Önlemleriyle Öne Çıkan Muhafazakar Oteller

Covid-19 Önlemleriyle Öne Çıkan Muhafazakar Oteller

Angel's Marmaris Covid-19 Önlemleri

Karantina süresince evlerimizde kaldığımız üç küsür aylık bir dönem sonrası havalarında ısınmasıyla birlikte üzerimizde biriken gergin ve sıkıntılı günleri atmak hepimizin isteği. Ancak yine de herşey tamamen bitmiş değil. Yeni normal düzenine alışmaya çalıştığımız şu günlerde hem tedbiri elden bırakmamak hem de eskisi gibi olmasa da normal yaşantımıza dönmek istiyoruz.

Pandemi Sonrası Yükselişe Geçen 4 Tatil Seçeneği başlıklı konumuzda mercek altına aldığımız yeni seyahat eğilimlerinden sonra  Covid-19 önlemleri kapsamında titizlikle hizmet sunmaya hazırlanan oteller de şimdilerde radarımıza takılan destinasyonlar arasında yerini alıyor. Otellerde üst seviyede tutulan hijyen kuralları, yeni Covid-19 önlemleri, otel transfer seçenekleri, dezenfekte işlemleri, temas ve sosyal mesafe kuralları madde madde gelecek olan misafirlere sunuluyor.

Türkiye’nin En İyi 10 Muhafazakar Oteli‘i içinden Covid-19 önlemleriyle öne çıkan otelleri sizler için mercek altına aldık. Hangi oteller Covid-19 hijyen kuralları alıyor, bu önlemler neleri kapsıyor gelin birlikte inceleyelim.

Angel's Marmaris Hijyen Kuralları

Angel’s Marmaris Hotel Covid-19 Önlemleri

Havaalanı-Otel Transferi: Angel’s Marmaris Hotel’in transfer hizmetinde her seferinde araçlar dezenfekte ediliyor. Araç içi ozon uygulaması yapılırken, kolonya-dezenfektan araçlarda hazır bulunuyor ve transfer görevlilerinin günlük olarak ateş ölçümleri yapılıyor. Şöför ve rehberlerde maske ve eldiven kullanımı da hijyen kuralları kapsamında uygulanıyor. Yine yolcu ile konuşma ve temas ise minimum düzeyde tutuluyor.

Ön Büro Faaliyetleri: Misafirler dezenfeksiyon tünelinden geçerek otele giriş yapabilecekler. Valiz ve çantalar dezenfekte edildikten sonra otele alınacak. Maskesiz giriş olmayacak ve maskesi olmayanlara maske temin edilecek. Havalandırılmış ortamlarda sosyal mesafe kuralları en üst seviyede tutulacak.

Kat Hizmetleri: Oda temizliği yapacak kişi eldiven kullanacak ve br sonraki oda temizliği için tüm ekipman değiştirilerek temizlik yapılacak. Perdeler dahil odada yıkanamayan tüm eşyalar yüksek ısılı buharla arındırılacak. Yıkanan tüm tekstil ürünler 65 derece ısıda yıkanacak ve günlük olarak değişim yapılacak. Temizlik sonrası dezenfekten cihazı ile dezenfekte edilecek. Her odada el dezenfektanı ve kolonya bulunacak.

Kapı kolları, asansör hijyeni, ortak wc’ler, merdivenler, anahtar ve kapı tokmaklarının temizliği için CovidMobile Team oluşturularak hijyen ortamı en üst seviyede tutulacak.

Otellerde Covid-19 Önlemleri

Yiyecek-İçecek: Tüm restoranlarda sosyal mesafe kuralına uyulacak ve ona göre yeniden dizayn edilecektir. Restoran girişlerinde hijyen paspasları hazır bulundurulacak ve restoran alanları sık sık dezenfekte cihazları ile hijyenik titizlikle hazırlanacaktır. Tüm çatal-bardak ve tabaklar 85 derece sıcaklıkta yıkanacaktır. Restoranda her oda için bir masa numarası belirlenecektir. Plajlarda tek kullanımlık ürünler kullanılacaktır.

Havuzlar ve Plaj: Misafirler havuza girmeden önce duş almaları için yönlendirilecek ve sonrasında hijyen paspasları ile ayak dezenfektesi yapılacaktır. Havuzlarda klor seviyesi düzenli olarak takip edilecek ve misafirlerin görebileceği alana gerekli bilgiler paylaşılacaktır. Sahildeki şezlonglar arası mesafe kurallara uygun olarak yerleştirilecektir. Sahillerde kolonya ve dezenfektan yerleşimi yapılacaktır.

Adin Hotel Hijyen Önlemleri

Adin Hotel Covid-19 Önlemleri

Odaların Hijyeni: Adin Hotel odaları uluslararası Diversey firmasının ürünleri ULV cihazı ve tek kullanımlık bezler ile dezenfekte ediyor. Dezenfeksiyon işlemi sonrasında da bir saat havalandırıyor. Tekstil ürünlerinin tamamını, yine uluslararası yöntemlerle temizliyor.

Sosyal Mesafe Kuralları: Masaların arasında sosyal mesafe kurallarına göre boşluklar bırakıyor. Asansörlerde, aynı aileden değilse iki kişiden fazla binilmemesi ile ilgili uyarı yazıları ekleniyor.

Adin Hotel Covid-19 Önlemleri

Havuz Hijyeni: Havuzlardaki klor seviyesini kapalı havuzlarda 1-15 ppm, açık havuzlarda 1-3 ppm arasında tutuyor, periyodik kontrollerini aksatmıyor.

Gıdaların Korunması: Sebze ve yeşillikleri, mutfak içerisinde kullanılan ozon cihazı sayesinde, oksijeni yüksek enerji ile parçalayarak suya kimyasal olmayan ozon vermesi ile dezenfekte ediliyor. Bu sayede hem sağlığımız hem de çevremiz korunuyor.

Personel Eğitimi: Personellerine, pandemiye karşı hijyenik malzeme ve koruyucu ekipmanların kullanımı konusunda periyodik olarak eğitim veren Adin Hotel Covid-19 kapsamında misafirlerine hijyen kurallarını en üst seviyede tutarak karşılamaya hazırlanıyor.

Covid-19 Önlemleri Alan Muhafazakar Oteller Wome Deluxe

Wome Deluxe Hotel Covid-19 Önlemleri

Ön Büro Faaliyetleri: Misafirler dezenfeksiyon işlemleri ile otele alınmakta ve ateş ölçümleri daha otele girmeden kontrol edilmektedir. Maskesiz giriş olmayacak ve maskesi olmayanlara maske temin edilecek. Havalandırılmış ortamlarda sosyal mesafe kuralları en üst seviyede tutulacak.

Asansör kullanımı ve Ortak Alanlar: Tüm asansörlerde 3 kişiden fazla misafir kullanımı olmayacak şekilde gerekli uyarı ve önlemler yapılacaktır. Havalandırma ve ortak kullanım alanlarının dezenfeksiyon işlemleri uzman ekipler tarafından düzenli bir sıklıkta yapılacaktır. Acil Durum Ekipleri risk analizleri noktasında her daim hazır bulunacaktır. Restoran, toplantı salonları ve spa gibi alanlarda sosyal mesafe ve dezenfeksiyon kurallarına uygun şekilde yapılacaktır.

Personel Eğitimi: Personellerine, pandemiye karşı hijyenik malzeme ve koruyucu ekipmanların kullanımı konusunda periyodik olarak eğitim veren Wome Deluxe Hotel Covid-19 kapsamında misafirlerine hijyen kurallarını en üst seviyede tutarak karşılamaya hazırlanıyor.

Wome Deluxe Hotel Hijyen Tedbirleri

Oda Temizliği: Oda temizliği yapacak kişi tek kullanımlık eldiven-maske kullanacak ve bir sonraki oda temizliği için tüm ekipman değiştirilerek temizlik yapılacak. Temizlik sonrası misafirleri odaya kabul etmeden önce minimum 12 saat odaya hiçbir kişi alınmayacaktır.

Yeme-İçme: Restoranlarda her kullanım sonrası masa-sandalye dezenfeksiyonu yapılacaktır. Çatal-bırak vs ürünler ambalajlı şekilde servise sunulacaktır. Personelde maske ve sosyal mesafe kuralları sıkı olarak uygulanacaktır. Masa arası boşluklar gerekli kurallara uygun şekilde yeniden düzenlenecektir.

Havuz ve Plaj: Havuzlarda klor seviyesi düzenli olarak takip edilecek ve misafirlerin görebileceği alana gerekli bilgiler paylaşılacaktır. Sahildeki şezlonglar arası mesafe kurallara uygun olarak yerleştirilecektir. Sahillerde kolonya ve dezenfektan yerleşimi yapılacaktır.

Sah-Inn Paradise Covid-19 Hijyen Önlemleri

Şah Inn Paradise Hotel Covid-19 Önlemleri

Personel Eğitimi: Personellerine vermiş olduğu eğitimlere ilave olarak COVID-19 korunma yöntemleri ve bulaşma şartları ile ilgili eğitimler verilmiştir ve düzenli olarak tekrar edilmektedir. Çalışanlarımız ilk işe alım sürecinde sağlık taramasından geçirilmiş olup, tesise günlük giriş ve çıkışlarında ateş ölçümleri yapılmaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personelin işe gelmemesi için bilgilendirme yapılmıştır.
İşe geliş ve gidişlerde kullanılan personel servisleri her servis öncesi ve sonrasında dezenfekte edilmektedir. Araçların içinde koruyucu maske takmak zorunludur.

Genel Temizlik ve Hijyen: Tesiste kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirlikleri olan firmalar ile çalışılmaktadır. Yetkili firmalar tarafından ilgili personellerimize kullanılan kimyasallar hakkında detaylı eğitimler verilmektedir. Tüm genel alanlarda ve tuvaletlerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, lavabolar, bataryalar , pisuar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte gerekli kimyasallar ile temizlik yapıldıktan sonra COVID-19 temizlik ekibi tarafından dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Personeller temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sırasında maske ve eldiven kullanmaktadır.
Genel mekânlarımızda ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon üniteleri bulunmakta ve bunların takibi titizlikle yapılmaktadır. Ortak kullanım alanları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir. Tüm genel alan havalandırma sistemlerinin bakımları ve takibi yapılmaktadır. Doğal havalandırmaya daha çok önem verilmektedir.

Sah-Inn Paradise Covid-19 Hijyen Önlemleri

Yeme-İçme: Kafeler ve restoranlarda masa ve sandalye düzenlemeleri sosyal mesafeye göre düzenlenmiştir. Tüm restoranlarda dezenfekte edilmiş, paketlenmiş çatal, kaşık, bıçak, tatlı kaşığı-çatalı, çay kaşığı kullanılacak. Mümkün olan tüm alanlarda tek kullanımlık versiyonları tercih edilmektedir.
Yiyecek & içecek bölümlerinde yer alan self servis çay ve içecek makinası gibi araçlar kaldırılmış veya personel tarafından servis verilmesi sağlanmaktadır. Açık büfede yiyecekler ile teması engelleyecek bariyerler kurulmuş yiyecek ve içeceklerin servisi personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Yiyecek & içecek alanlarında bulunan masa/tabure/bistro/sandalye her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.

Temizlik işlemlerinde kullan-at malzemeler kullanılmaktadır. Yemek masaların da tek kullanımlık ürün ve malzemeler tercih edilmiştir. Bütün gıdalar uygun koşullarda veya üstü kapalı saklanmaktadır.
Masalarda tek kullanımlık tuz karabiber ve şeker bulundurulacak, diğer baharatlar ise yine tek kullanımlık şekilde büfelerde bulundurulacaktır.

Havuz Kullanımı: Otomatik dozajlama uygulamaları ile ayarlanabilir klor seviyesi tüm açık havuzlarda 1-3 PPM, kapalı havuzlarda ise 1 ile 1,5 PPM arasında tutulmaktadır. Aquapark, Kapalı havuz, açık havuz ve plajlarımızdaki şezlonglar güvenli fiziki mesafe kuralına göre yeniden düzenlenmiştir. Tüm şezlonglar ve malzemeler sıklıkla dezenfekte edilmektedir. Tüm havuz ve plaj havluları poşetli olarak veya sadece personelimiz tarafından misafirlere verilmektedir. Havuzlarda güvenli fiziki mesafe kuralına göre maksimum kullanıcı sayısı belirlenerek gerekli kontroller cankurtaranlar tarafından sağlanmaktadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir