Noor Butik – Erenköy

Noor Butik, her anlamda butik kavramının hakkını veriyor. Çünkü her ürünü çok özel ve çok şık…

Ünlü tasarımcılara ait tesettüre uygun özel koleksiyonlarını sunan Noor Butik, sıcacık mağaza dekorasyonuyla farklı ve özgün giyinmek isteyen tesettür bayanları ağırlıyor… Tesettür abiye giyime uygun etekler, elbiseler, takımlar ve daha bir çok şık tesettür giyim ürünlerini bulabileceğiniz çok özel bir adresiniz var, Noor Butik

Tesettür giyime yön veren ünlü tasarımcıları moda tutkunlarıyla buluşturan Noor Butik, Erenköy butikleri arasında çoktan yerini aldı. YesilTopuklar.com ekibi olarak biz Noor Butik‘i çok sevdik! Geçtiğimiz yıl Erenköy‘de açılan Noor Butikdeki rengarenk, tiril tiril kıyafetleri gördükten sonra eminiz siz de bahar-yaz gardırobunuzu onlarla doldurmak isteyeceksiniz.

Noor Butik Erenköy

El Emeği Göz NOOR’u Tasarımlar

Merve Akaydın ve Buket Balaban ünlü modacıların tesettüre uygun kıyafetlerini bir araya getiren bir butik açtı. Ancak bu butiği açmak çok kolay olmamış. İki kuzen, bazı tasarımcıların, ‘tesettür giyimle anılmak’ korkusu yüzünden tekliflerine sıcak bakmadıklarını söylüyor.

Tesettür giyimde özgün tasarımların azlığından şikayet eder dururuz. Farklı stillere sahip ünlü modacıların koleksiyonlarıysa muhafazakar giyinmeyi tercih eden hanımlara hitap etmez genelde. Bu kaideyi bozan butiklerden biri, ünlü tasarımcıların tesettüre uygun parçalarının bulunduğu Noor. Erenköy‘de açılan butik, iki kuzen Buket Balaban ve Merve Akaydın‘ın ortak projesi. İkili ünlü modacıların kapısını tek tek çalarak mütedeyyin kadınlara hitap eden tasarımları topluyor. Tesettüre uygun olmayan modelleriyse elden geçirerek daha örtülü giyinmek isteyen hanımların beğenisine sunuyor.

Buket Balaban ve Merve Akaydın‘ın ünlü modacıları bir araya getirme süreci pek kolay olmamış. Öncelikle Tanju Babacan‘ın kapısını çalmışlar. Ancak kendisi kişiye özel çalıştığı için yardımcı olamayacağını söylemiş. Yine de fikirlerini çok beğendiği iki genç kadına yardımlarını esirgememiş. Babacan’ın öğrencilerinden Beyza Bayraktaroğlu’nun tasarımlarının butiğe taşınma süreci böyle olmuş. O henüz sektöre yeni adım atsa da Noor Butik‘te mesleğe yıllarını vermiş ünlü modacıların koleksiyonları da var. Erol Albayrak, Mehtap Elaidi, Nihan Peker, Tuba Benian, Kuaybe Sabancı Gider ve Pınar Akşam bunlardan birkaçı. Kapatılan dekolteler, uzayan etek boyları ve gömlek kolları birdenbire bambaşka bir havaya sokmuş kıyafetleri.

Noor Butik‘te ilk dikkatinizi çekecek detay; şıklığı sadelikle yakalayan göz alıcı etekler ve elbiseler. Tarzınıza uygun bir ürün bulmamanız neredeyse imkansız. Şifon gömlekler, tiril tiril tunikler, hayat kurtaran pantolon etekler… Hepsi de tasarım ürünü. Butiğin sahibi iki kuzen Buket Balaban ve Merve Akaydın ulaşılabilir fiyatlardan bahsetse de pahalı bulanlar da yok değil. Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte özellikle Pınar Akşam imzalı tesettür abiyeler çok satanlar arasında. Günlük ürünlerde sezonun trend renkleri yeşil, turuncu, mavi ve kırmızı gömlekler sıkça tercih ediliyor.

Noor Butik Erenköy Adres: Erenköy Mah. İstasyon Cad. Güven Apartmanı 7/2 Erenköy-İstanbul

Yorumlar

“Çok Havalı Bir Butik: Noor Butik” için 2 cevap

  1. su dedi ki:

    internetten bu kıyafetı sipariş verebiliyor muyuz

  2. Cansu dedi ki:

    sipariş edebiliyor muyuz fiyatı ne kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir