Çocuklu Geniş Muhafazakar Aileler İçin 2018 Seyahat Önerileri

Çocuklu Geniş Muhafazakar Aileler İçin 2018 Seyahat Önerileri

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Havaların ısınması, okulların kapanması ve yaz tatilinin resmi olarak başlaması ile birlikte tatil telaşları da baş gösteriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da nereye gitmeli, nerede konaklamalı, nereleri gezmeli ve görmeli, hangi şehir-otel-mekan tercih edilmeli gibi sorular bu planlamaların ana temasını oluşturuyor. Fakat özellikle geniş ailelerin hem kendilerine hem de çocuklarına hitap edecek, herkesin eğlenmesini ve keyif almasını sağlayacak, dinleneyim derken daha fazla yorgunluğa dönüşmeyecek bir tatil planı oluşturmak bir hayli zorlayıcı olabiliyor.

Yaz planınızı yapmadan önce “Tatil bütçesinde öncelik neye ayrılmalı?”, “Geniş aileler için ne gibi otellerde kalmak daha keyifli olur?”, “Çocuk etkinlikleri ve aktiviteleri nerelerde yapılıyor?”, “Otel hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?” gibi sorulara yanıt arayacağımız bu yazımızı mutlaka okuyun! İşte çocuklu geniş muhafazakar aileler için 2018 seyahat önerileri…

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Otel hizmetlerinde dikkat edilmesi gerekenler ve uygun otel tipleri

Aile oteli‘ ya da ‘çocuk dostu oteller‘ olarak tanımlandırılan tesisler, çocuklar için de ücret almak yerine, 2 çocuk için ücretsiz hizmet verme politikasına sahip oluyor. Böylece tatil bütçenizin çok büyük bir kısmını otel masrafına harcamak yerine farklı aktivitelere ve gezilere de katılma şansına sahip oluyorsunuz.

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Çocuklu geniş aileler için rahat ve keyifli bir tatilin püf noktası çocukların da bu tatilden zevk alabilmesi. Onlara yönelik aktiviteler, eğlenceli mekanlar ve çocuklara özel atıştırmalık ve yiyecekler, bunun sağlanmasında önemli rol oynuyor. Gidilecek otelde çocuk havuzlarının bulunması, havuzlarda çocuklara uygun kaydırak ve oyuncakların mevcut olması, tesisin çocuk eğlence merkezlerine sahip olması, çeşitli yaş grupları için bir arada eğlenebilecekleri aktiviteler ve oyun salonlarının hizmet veriyor olması ve yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bebeklere özel mutfaklar ile çocukların da bu zaman diliminde rahat ve keyifli olmasını sağlanıyor.

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Özel havuzlar, kapalı alanlar, etkinlik parkları haricinde, çocukların şehir yaşamlarında mahrum kaldıkları doğayla bütünleşme fırsatını elde edebilmeleri de bu tatillerin güzel değerlendirilebilmesi için gerekenlerden. Geniş yeşil alanlara, temiz plaj ve mavi bayraklı denizlere sahip lokasyonlardaki otellerin seçilmesi bunun sağlanmasında ilk adımı oluşturuyor.

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Özellikle bazı otellerde uygulanan bakıcılık servisleri ile 6 ay-2 yaş arası çocuklara bakıcılık yapılarak, birkaç saat de olsa ebeveynlerin rahatça dinlenmesi sağlanıyor.

Bunların haricinde bazı otellerde çocuklara özel baby club, teenage club gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bu aktivitelerde sinema saatleri, doğum günü eğlenceleri, dondurma saatleri, eğitici-öğretici aktiviteler; 13-16 yaş arası çocuklar için bowling salonları, go-kart aktiviteleri ve aquaparklar çocukların eğlenceli ve unutulmaz bir tatil geçirmesini sağlıyor.

Kendi aile yapınıza uygun otelleri İnternet “çocuk dostu oteller” araması yaparak bulmanız mümkün.

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Villa konsepti ile muhafazakar geniş ailelere rahat tatil imkanı

Son zamanlarda giderek daha çok yaygınlaşmaya başlayan “Villa konsepti”, muhafazakar ailelerin de yüzünü güldürüyor. Çevreden görülmeyecek şekilde tasarlanan, bahçesi, kendine ait havuzu, meyve ağaçları, birkaç katlı evi ile rahat bir tatil için gereken şartları sunan bu tarz villalar, geniş aileler için de birlikte zaman geçirebilmeyi hem eğlenip hem de dinlenebilmeyi sağlıyor. Kişi başı ücret ödemek yerine, tek bir fiyat üzerinden villa kiralamak, geniş aileler için de avantajlı bir fırsat oluşturuyor.

Çocuklu Muhafazakar Aileler için İslami Oteller

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir