Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Çocuklarla Gidebileceğiniz Masal Gibi Bir Mekan: Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

Çocuklarla Gidebileceğiniz Masal Gibi Bir Mekan: Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

Masallardan, efsanelerden, hikayelerden çıkıverip, bütün şirinliği ve tatlılığıyla karşımıza Üsküdar Çengelköy’de çıkan bir mekan Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe.

Yeşil binası, pembe çatısı ve verandaları, kocaman bir kar küresinin içinde yer alan maketi ve mekanın tabelasıyla metrelerce öteden gözünüze çarpan, bütün varlığıyla sizi içeri davet eden bir mekan burası. Son zamanlarda sosyal medya paylaşımlarının da etkisiyle iyice popülerliğini artıran, sadece bir kafe hizmeti sunmaktan öte, çeşitli workshoplar ve atölyelerle de misafirlerini ağırlamaya devam eden işletme, bir gidenin bir daha vazgeçemediği, favori mekanları arasına kattığı yerlerden. Pazartesi günleri kapalı olan, diğer günlerde 09:00-22:00 saatleri arasında hizmet veren mekan, özellikle hafta sonları bir hayli yoğun olabiliyor. Kalabalık gruplar için yer bulma sıkıntısı yaşanmaması için mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Son günlerin popüler mekanı, masalsı Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe’nin detayları ve bilmeniz gerekenler ise yazımızda yer alıyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

Çocuklar için özenle hazırlanmış bir mekan

Özellikle çocuklu aileler için bir mekana gidip, orada vakit geçirmek zaman zaman bir hayli zor olabiliyor. Çocuk oyun alanına sahip olmayan mekanlarda, aileler de haliyle rahat edemiyor ve mekanın keyfini çıkaramıyor. Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe ise bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tasarlanıyor ve miniklerin de eğlenebileceği ve çeşitli aktiviteler ile farklı şeyler öğrenebileceği bir yer olarak hizmete giriyor. Çocuk Ebru Atölyeleri, çocuklara özel kurabiye workshopları, dekupaj atölyeleri, kukla-masal saatleri, seramik boyama etkinliği gibi aktiviteler uzman eğitmenler ve şefler tarafından gerçekleştiriliyor. Instagram sayfasını aktif kullanan işletme, atölye ve workshopların duyurusunu buradan yapıyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

MSA’lı usta şeflerin elinden leziz yemekler

Ev yapımı lezzetler, fit kalmaya özen gösterenler için hafif ev yemekleri, detoks çayları, özel yapım reçel ve çikolatalar bu mekanın menüsünde kendisine yer edinen lezzetlerden. MSA’lı usta şeflerin hazırladığı bu özgün menü, oldukça kaliteli ve keyifli bir yemek deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Detoks salataları, ızgaralar, şekersiz tatlılar, risottolar, ev köfteleri menüde yer alan lezzetlerden yalnızca birkaçı. Böylesi tatlı bir mekanda elbette olmazsa olmazlardan kahvaltı da servis ediliyor. Taze ve doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltı ise güne güzel başlamanıza yardımcı en önemli faktörlerden biri oluyor. Mekanın favori seçeneklerinin ise leziz tatlıları ve pastaları olduğunu belirtmeliyiz.

Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

Çengelköy’de bütün şirinliği ile çocuklara ve büyüklere çok şey vadeden bir mekan Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe. İster bir tatlı yemek için ister uzun uzadıya kahvaltı keyfi için isterseniz de çocuklarınızın eğlenerek öğreneceği atölye ve eğitimlere katılmak için ziyaret edebileceğiniz mekanda, keyifli ve huzurlu vakit geçireceksiniz. Özel günleriniz için de rezervasyon yaptırabileceğiniz mekan, özellikle doğum günleri için bir hayli sevimli bir seçenek oluşturuyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe

  • Bir Varmış Bir Yokmuş Cafe İletişim
  • Adres: Çengelköy Mahallesi, Havuzbaşı Meydanı Sk. No:11, 34680 Üsküdar/İstanbul

1 Yorum Bulunuyor

  • bilgin
    2019-02-12 | Permalink |

    bir varmış bir yokmuş cafeye ulaşamıyorum

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *