Çıralı’da Huzurlu Bir Tatil

Çıralı’da Huzurlu Bir Tatil

Çıralı

Alternatif Tatil Adreslerinden Biri de Çıralı

Rengarenk çiçekler, Antalya bölgesine özgü portakal kokuları ve el değmemiş doğasıyla Çıralı, huzurlu bir tatil yapmak isteyenleri bekliyor…

Likya yürüyüş yollarını hepimiz duymuşuzdur. Bu yolların merkezi sayılabilecek Çıralı’da doğayı keşfetmek için bir yürüyüşe çıkabilir, araçlarla çevredeki antik kentler ve batık şehirleri gezebilirsiniz. Bölgede yakın çevrenizde Phaselis, Arykanda ve Myra antik kentleri bulunmaktadır. Yine Kekova batık şehri bölgenin ilgi gören diğer yerlerinden.

Sahilde sıralanan lokantalar, çay bahçeleri ve kafeler kahvaltıdan akşam yemeğine geniş bir yelpaze sunuyor. Yöreye has portakal ve turunç reçelinin tadına mutlaka bakılmalıdır.

Çıralı

Çıralı’ya nasıl gidilir?

Çıralı’ya aracınızla gitmek için Antalya’dan Kumluca-Kaş istikametine doğru güderken Tekirova’dan sonra Çıralı tabelasından sola dönmeniz yeterli. 7 km’lik yolun sonunda muhteşem bir doğa sizi karşılayacak.
Antalya otogarından kalkan Kumluca-Kaş otobüsleri de sizi Çıralı kavşağında bırakabilir. Buradan içeriye giren dolmuşlara binebilirsiniz.
Hava alanından otogara geldiğiniz takdirde yine otobüs ve dolmuşları kullanarak Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

Çıralı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir