Çikolatacı Aziz Bey Kuzguncuk: El Yapımı Çikolataların Nostaljik Durağı

Çikolatacı Aziz Bey Kuzguncuk: El Yapımı Çikolataların Nostaljik Durağı

Çikolatacı Aziz Bey - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Hayatta bazı şeylerin, kendisi küçük fakat etkisi büyük olabiliyor. Çikolata da bunlardan bir tanesi… Boyutu küçük fakat bizi mutlu etme kapasitesi oldukça büyük! Her zaman revaçta ve gözde olan çikolatacılar ise en sevdiğimiz ve en çok tercih ettiğimiz mekanlardan.

İstanbul’un tarih kokan semti Kuzguncuk’ta bulunan Çikolatacı Aziz Bey ise çikolata severlerin mutlulukla vakit geçirdiği kıymetli mekanlardan bir tanesi. Biz de bu nedenle bu haftaki yazımızda Çikolatacı Aziz Bey Kuzguncuk’u inceledik. İşte detaylar…

Çikolatacı Aziz Bey - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Huzur Dolu Anların Müşahidi Şirin Cafe

Bir çok efsaneleşmiş aile dizisinin ve yerli yapımların set mekanı olarak kullandığı; dar sokakları, tarihi evleri, cumbalı daireleri, deniz gören yokuşları ile sımsıcak ve samimi bir semt olan Kuzguncuk’ta, açılan mekanlar da bu güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Çikolatacı Aziz Bey de bu sıcaklığı çok iyi yakalamış mekanlardan bir tanesi. Küçük ve şirin bir iç ortama sahip olan çikolatacı, huzur dolu vakit geçirmenizi ve sükunetin tadını çıkarmanızı sağlamak için ideal bir yer olarak gözüküyor. Arkadaş buluşmalarının, tek başına yapılan kitap okuma keyiflerinin ya da aileyle içilen sıcak kahvelerin ve yenen lezzetli tatlıların en güzel seçeneklerinden bir tanesi de burası. Mekanın dışında da masa bulunması, havanını ısındığı bu günlerde de oldukça önemli bir avantaj oluşturuyor. Mekanda çok fazla masa bulunmaması da, yoğun ve bunaltıcı bir kalabalığın oluşmasının önüne geçtiğinden, rahatça tatlınızın ve kahvenizin keyfini çıkarmanız sağlanabiliyor. Kuzguncuk’un küçük, şirin ve otantik mekanında zaman zaman yoğunlukların yaşanması da haliyle mümkün olabiliyor.

Çikolatacı Aziz Bey - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Narlı Çikolatalar, Naneli Kahveler, El Yapımı Brownieler

Çikolatacı Aziz Bey’in en sevilen çikolatalarından bir tanesi Narlı Çikolatası. Bir tadanın bir daha vazgeçemediği efsanevi bir lezzete sahip. Buna ek olarak, salepli, karabiberli, portakallı gibi çok farklı aroma ve lezzetlere sahip çikolatalar da mekanda üretilip, servis ediliyor. Bir çok farklı kahve çeşidini de müşterilerinin beğenisine sunan mekanda bir çok şey ev yapımı olarak hazırlanıyor. Bu da her şeyin çok daha lezzetli ve özenilmiş olmasını sağlıyor. Ev yapımı brownie’leri de mekanın gözde tatlılarından.

Çikolatacı Aziz Bey - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Siz de günlük yaşamın koşuşturmasından yorulduğunuzda, bir miktar rahatlamaya ihtiyaç duyup kafa dinlemek istediğinizde veya çikolata krizlerine çözüm bulmak istediğinizde Kuzguncuk’un şirin mi şirin mekanı Çikolatacı Aziz Bey’e uğrayabilir, bir yandan kitabınızı okurken bir yandan da leziz çikolata ve kahvelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Çikolatacı Aziz Bey İletişim:
  • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, no:56/A, Üsküdar/ İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir