İstanbullu Çikolata Severlerin Favori 10 Cafesi

İstanbullu Çikolata Severlerin Favori 10 Cafesi

Çikolata Severlerin Favori 10 Mekanı

Mutsuz kadın yoktur, az çikolata vardır demişler. Bunu duyan girişimciler de İstanbul’un dört bir yanını mis kokulu çikolatacılarla donatmışlar. Bize de tabi ki buraları araştırmak ve çikolata severlerin en sevdiği 10 mekanı sizler için derlemek düştü. Siz de ’çikolatasız asla!’ diyenlerdenseniz içeriğimize bir göz atabilirsiniz.

Godiva Çikolata

Godiva

Belçika’dan kalkıp gelen, yanı başımıza kurulan bir çikolatacı burası. İstanbul’da birçok alışveriş merkezinde ve merkezi konumlarda rastlayabileceğiniz bu dünyaca ünlü çikolatacı, meşhurluğunun hakkını verircesine henüz ilk tadımda sizi bambaşka diyarlara götüren çikolatalara sahip. Özellikle fondü, trüf ve kekleri ziyaretçileri tarafından oldukça beğeniliyor. Ayrıca özel günleriniz için hazırlatabileceğiniz şirin kutular içerisinde çikolata paketleri de satın alabiliyorsunuz.

Godiva İletişim:

 • Adres: Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi No: 412/B Kadıköy / İstanbul
 • Tel: ( 0216 ) 380 32 23

Çengelköy Çikolata Kahve

Çikolata Kahve

Çengelköy’ün sıcacık çikolatacısı… İçeri girdiğiniz an sizi kucaklayan tasavvufi bir havası var. İsminin hakkını vererek çikolata ve kahve üzerine uzmanlaşmış bir mekan. Özellikle hafta sonları epey yoğun olsa da, mekanın kapasitesi buna elverişli olduğundan kalabalık sizi bunaltmıyor. Yolunuzun düştüğü bir gün terasına çıkıp, manzaraya karşı kahveli sıcak çikolatasının tadına bakmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

Çikolata Kahve İletişim:

 • Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, Derecik Sokak, No: 1/A Üsküdar / İstanbul
 • Tel: (0216) 422 25 33

Kubbe Çikolata

Kubbe Çikolata

İstanbul’da Çapa’da ve Kısıklı’da bulunan şirin mi şirin bir çikolatacı burası. Şık sunumları, birbirinden özel kahve bardakları, konsept kahve çeşitleri, lezzetli çikolataları ve meyve çaylarıyla keyifli vakit geçirmenizi garanti ediyor. Başta iç mekan tasarımıyla sizi içeri buyur ediyor ardından da çikolatalarından tattırıp bir daha vazgeçememenize neden oluyor.

Kubbe Çikolata & Kahve İletişim:

 • Adres: Şehremini Mah. Başvekil Cad. No: 52/B Fatih
 • Adres: Küçük Çamlıca Mah. Kısıklı Cad. No: 126/2 Üsküdar

Çikolata Diyarı

Çikolata Diyarı

Çikolata severlerin gözde mekanlarından bir diğeri de İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Fenerbahçe’de bulunan Çikolata Diyarı. Başlangıçta küçük ve sıcak bir mekan olarak hizmet verilse de yakın zamanda hizmet alanlarını genişleterek daha çok ziyaretçi ağırlamaya uygun hale getirilmiş. Paris Brest isimli tatlıları ise kesinlikle denemeye değer. Ayrıca tasarım butik pasta hizmeti de sunuluyor.

Çikolata Diyarı Fenerbahçe İletişim:

 • Adres: Fenerbahçe Mah. Opr. Cemil Topuzlu Caddesi Emre Apartmanı No:7/E Kadıköy – İstanbul
 • Tel: 0216 358 19 85

Ceviz Ağacı

Ceviz Ağacı

Koşuyolu’nun gözde mekanı Ceviz Ağacı… Restoran olarak birçok seçenek sunsalar da özellikle kahvaltı ve tatlı konusunda bir hayli iddialılar. Kocaman bir alana kurulmuş, dört bir yanınızı pasta ve çikolatalarla kuşatan kafede iyi hizmet ve kaliteli ürünlerle ziyaretçilerinin memnuniyeti ön planda tutulmuş. Koşuyolu’nun en eski işletmelerinden biri olmasıyla ve hem lezzetli hem kaliteli ürünleriyle, kemikleşen bir müşteri kitlesine sahip olmuşlar ve günden güne bu kitledeki ziyaretçi sayılarını artırmaktalar. Böyle güzel bir mekan olunca da doğum günü kutlamalarının vazgeçilmez tercihi haline gelmeleri kaçınılmaz oluyor elbette.

Ceviz Ağacı İletişim:

 • Adres: Muhittin Üstündağ Cad. No:85 Koşuyolu – İstanbul
 • Tel: (216) 339 18 26 – 27

Rumeli Çikolatacısı

Rumeli Çikolatacısı

Çikolataca deyince tabi ki aklımıza Kadıköy’ün meşhur mekanı Rumeli Çikolatacısı geliyor. Hem sunum olarak hem de lezzet olarak çok şey vadeden bir kafe burası. Güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla memnuniyeti sağlarken, ürünlerinin lezzetleriyle eşsiz deneyimler yaşatıyor.

Rumeli Çikolatacısı İletişim:

Kadıköy:

 • Adres: Caferağa Mah., Bahariye Cad., No:81/24 Moda – Kadıköy / İstanbul
 • Tel: (0216) 347 48 07

Acıbadem:

 • Adres: Acıbadem Mh. Acıbadem Cd. No:200/A Acıbadem / İstanbul
 • Tel: (0216) 969 11 51

Kukiş Acıbadem

Kukiş

Sosyal medyada rastladığınız o enfes görüntülü pastaların ve tatlıların sorumlusu tam olarak burası. Acıbademde kurulmuş olan ve tatlı krizlerinizin çözümünün bulunduğu bu mekanda, hem keyifli kahvaltılar yapabilir hem de çay ya da kahvenizi alarak seçmekte oldukça zorlanacağınızdan emin olduğumuz pastanızla beraber keyfinize bakabilirsiniz.

Kukis Acıbadem İletişim:

 • Adres: Acıbadem caddesi No:154 Üsküdar İstanbul
 • Tel: 0216 326 54 88 – 0216 325 34 32

Hümaliva

Hümaliva

Nişantaşı’nda Vali Konağı caddesinde bulunan şirin mi şirin bir kafe Hümaliva. İçeride gramofon, piyano ve plaklarla tam bir vintage havası yakalanmış. Masada bulunan mumluklar, kitaplar ve duvarlardaki panolar tasarımı tamamlayıcı nitelikte. Çikolataları ve tatlıları ise oldukça lezzetli. Aromalı çayları da kesinlikle denemeye değer. Kendinizi mutlu etmek için mutlaka bir ara uğramalısınız.

Hümaliva Çikolata & Kahve İletişim:

 • Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Cadd. Hacı Emin So. No 75/3, Şişli, Nişantaşı, İstanbul
 • Tel: 0212 2244862

Çikolata Kahve Kuzguncuk

Çikolata & Kahve

İstanbul’un dört bir yanının mis gibi çikolata kokmasını sağlayan mekanlardan bir tanesi de burası. Üsküdar’ın otantik semti Kuzguncuk’ta konumlanmış kafede sıcak ve samimi bir ortamda daha önce hiç rastlamadığınız kahve çeşitlerinden deneyebilir, leziz çikolata ve magnolialarının keyfine varabilirsiniz.

Çikolata & Kahve Kuzguncuk İletişim:

 • Adres: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:45/A Üsküdar İstanbul
 • Tel: 0532 657 39 69

Baylan Pastanesi

Baylan Pastanesi

Baylan Pastanesi Kadıköy’ün orta yerinde tam manasıyla zamanda yolculuk yapma imkanı sunuyor. Menüsünde çeşitli spesiyaller ve klasikler sunan pastane tam bir lezzet durağı olarak uzun zamandır hizmet veriyor. Kup Griye ise mekanın favori tatlılarından bir tanesi.

Baylan Pastanesi İletişim:

 • Adres: Muvakkithane Caddesi No: 9/A 34710 Kadıköy
 • Tel: (216) 346 63 50

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir