Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar Yaz

Chalah, Karadeniz’in güçlü kadınlarından ilhamla tasarladığı Fitruka isimli özel koleksiyonu moda severlerle buluşturdu.

Türkiye’nin Doğu Karadeniz kıyı şeridinde yaşayan Laz halkı tarafından konuşulan Lazca, Çağla Aksu‘nun ilkbahar yaz koleksiyonunun ana dilini oluşturuyor.

Lazca’da “iyi giyimli kız” anlamına gelen “fitruka” adeta tüm koleksiyonu özetler nitelikte. Ayrıca koleksiyonda yer alan diğer tüm parçalar da yine kiana, dadali, laresima, alababula gibi Lazca kelimelerle isimlendiriliyor.

Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar Yaz

Chalah 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu gelenekselin küllerinden doğuyorsa da yalın ve modern kesimlerle gelecekten de ilham alıyor. Koleksiyonda Karadeniz nostaljisi kendisini tüm varlığıyla hissettiriyor. Bluzlarda bulunan zamansız detaylar, tunikler, bol ve uzun elbiseler, çiçekler ve uçuşan siluetler… Chalah ustalıkla tasarlanan parçalarıyla Karadeniz’in özgür ruhuna da vurgu yapıyor. Bol paça pantolonlarla kombinlenen püskül detaylı bluzlar yepyeni yorumlarıyla Fitruka koleksiyonunda çoktan yerini aldı.

Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar Yaz

Chalah, Zamanın Ötesinde ve Güçlü

Karadeniz kadınının ruhuna gönderme yapan Chalah 2015 ilkbahar Yaz Fitruka Koleksiyonu trendlerden bağımsız ve çok daha güçlü!

Gelenekselden beslenen tasarımlar zamansız formlara sahip. Butik üretim anlayışıyla oluşturulan Chalah, sınırlı sayıda üretilen tasarımlarıyla “herkes gibi değil, kendi gibi olmayı hedefleyen kadınlar” mottosuyla yola çıkıyor. Koleksiyon ürünlerine Chalah Online Shop üzerinden sahip olabilirsiniz. Chalah 2015 ilkbahar Yaz Fitruka Koleksiyonu şimdi www.chalah.com.tr ‘de satışta!

Chalah by Çağla Aksu 2015 İlkbahar Yaz

Zanaate Saygı

Chalah by Çağla Aksu online satış sitesinde gerçek zanaatkarların el emeği ile ürettikleri ürünlere de yer veriyor.

Kadın istihdamına katkı ile satışta olan ve her bir tasarımdan yalnızca 1 adet bulunan el emeği ürünler Chalah‘ın seçkinleri arasında yer alıyor.

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir