Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi BabilMekan

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi BabilMekan

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi Babil Mekan

Yıllarca İnternet kitapçılığı yaparak kendini tanıtan Babil, artık kitap kafe konseptiyle de ziyaretçilerine bambaşka deneyimler yaşama imkanı sunuyor. Hem de bunun ilk adımını BabilMekan adıyla, İstanbul’un en misafirperver semti Çengelköy’de atıyor. Semt güzel, ortam sıcak, konsept şık olunca da tadına doyulmaz anlar kalıyor hafızalarda. Semt kitapçılığını yeniden canlandırmayı hedefleyen mekan sahipleri, bu samimiyeti çok iyi bir şekilde yansıtıyor. İçeri girdiğiniz an hissettiğiniz sakin ve huzurlu hava ile size belki de bugüne kadar arayıp da bulamadıklarınızı veriyor. Hal böyle olunca şehrin böylesi mekanlara ihtiyacı olduğunu düşünen bizlere de mekanı inceleyerek yazımızda derlemek düşüyor.

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi Babil Mekan

Kitabınızın Keyfini Çıkarırken Bir Çay Almaz mıydınız?

Babil Mekan kitap-kafe konseptini çok iyi yakalamış bir yer. İçerisi güncel yayınlar, aylık dergiler, eski ve yeni kitaplar ile donatılmış. Birkaç kattan oluşan mekan, küçük ve samimi bir ortamı barındırıyor. Konu kitap olunca aydınlatmalar da, sandalyeler ve masalar da buna uygun olarak tasarlanmış. Kahve servisi konusunda üçüncü dalga kahveci anlayışını benimsemeleri ile de kahve severleri mekana çekmeye başarıyor.

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi BabilMekan

Burada isterseniz ders çalışabiliyor, kitabınızı seçerek çay keyfi yapabiliyor isterseniz de çocuğunuzla birlikte elinize bir çocuk dergisi alarak kaliteli vakit geçirebiliyorsunuz. Üst kata çıkıp, şansınız varsa cam kenarında bir koltuğa kurularak lezzetli menüsünden bir cheesecake ile birlikte kahve siparişi verip sükunetin tadını çıkarabiliyorsunuz.

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi Babil Mekan

Butik Lezzetler, Günlük ve Taze Seçenekler

Babil mekan, bir kitap kafe olarak kurulmuş olsa da, mutfağıyla oldukça iddialı bir mekan. Menüsünde yer alan lezzetler her gün taze olarak hazırlanıyor, genel bir çizgi belirlense de günden güne değişen seçenekler yer alıyor. Butik lezzetlerle ziyaretçilerinin beğenisini kazanan mekanda çeşitli tatlılar, poğaçalar, atıştırmalıklar, kurabiyeler, kahveler ve değişik çaylar özenle hazırlanıyor. Özellikle sandviçleri ve rulo pastasıyla tadanların gönlüne taht kurmayı başarıyorlar. Naneli çikolatalı çay ise gerçekten denemeye değer.

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi Babil Mekan

Babil mekan şimdilik yalnızca Çengelköy’de rastladığımız, ilerleyen zamanlarda aynı sadelik ve içtenlikle başta semtlerde de açılacağını düşündüğümüz ve umduğumuz bir mekan. Karmaşadan ve koşuşturmalardan uzak, sizi kesinlikle yormayan aksine huzur veren ve kafanızda buraya bir daha ne zaman gelmeliyim düşüncesini henüz ayrılmadan oluşturan bir yer. El örgüsü puflara, sade ve şık bir dekorasyona, güler yüzlü çalışanlara ve sıcacık bir ortama sahip bu kafede, kitabınızı ya da derginizi satın alarak güzel vakit geçirebilir, sıklıkla gerçekleştirilen imza günlerine katılıp sevdiğiniz yazarla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Çengelköy’ün En Yeni Kitap Kafesi Babil Mekan

Ayrıca mekanda yer alan küçük hediyelikleri de inceleyebilir, beğendiklerinizi satın alabilirsiniz. Çok şık kitap ayraçlarının olduğunu şimdiden belirtmeliyiz. Siz de bu soğuk kış günlerinde sıcacık bir ortamda kahvenizi yudumlarken kitabınızın büyülü dünyasına yolculuk yapmak isterseniz, mutlaka BabilMekan’a uğramalısınız.

BabilMekan İletişim:

  • Adres: Çengelköy, Çengeloğlu Sk. No:14, 34680 Üsküdar/İstanbul
  • Tel: 0216 318 10 16

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir